Zeeland Zomerpont Lillo-Doel Wemeldinge toeristischer hoederdagoutlit.nl Opfrisbeurt oversteek Rossinipad Goes om veiligheid te verbeteren Rabobank wil kantoorgebouw in Heinkenszand aan R&B slijten Goes-Lillo-Goes Primeur voor Hansweert Meer ruimte voor logies kan Dorpsstraat levendiger maken. ~~'f Nog geen cadeau voor Moederdag? PE MAKKELIJKSTE MOEDERDAGSHOP ONLINE 18 I Dinsdag 14 april 2009 PZC Het is tweede paasdag 's ochtends grijs en grauw buiten. Geen echt fietsweer, maar het nieuws voorspelt in de loop van de dag opklaringen. Het eerste zomerpontje vaart bovendien dit paasweekein,de, tussen Lillo en Doel. De lentekriebels winnen het. Op de pedalen! Voor een 'rondje' Goes-Lillo-Goes. door Harmen van der Werf GOES - De drukke fietsoversteek- plaats Rossinipad-'s-Gravenpolder- seweg in Goes wacht een flinke op frisbeurt om de verkeersveiligheid te verbeteren. Vereniging Dorpsbelangen Kloetin- ge (VDK) trok begin dit jaar bij de gemeente Goes aan de bel over de fietsoversteekplaats in het Rossini pad. Het pad is één van de belang rijkste fietsroutes voor bewoners van de Kloetingse wijk Oostmolen- park, met name voor basisscholie ren. Voor ingrijpende maatregelen voel de de gemeente Goes niet veel. Ter verbetering van de veiligheid is de 's-Gravenpolderseweg ter plekke al in 2001 gesplitst in twee rijbanen. Fietsers kunnen tussen de rijba nen op auto's wachten die er voor rang hebben. Naar aanleiding van de klachten van de VDK komen er meer verbeteringen: extra verlich ting, betere bebording en een fris se, duidelijkere wegmarkering. De oversteek komt overigens vooral onveilig over, blijkt uit cijfers. Er zijn sinds 2003 geen letselongeval len geregistreerd. Het begin is goed. Veel wind staat er niet. Van Goes naar Kapelle en verder oostwaarts blaast die ook nog de goede kant op. De étappe begint om 8.50 uur. Zo vroeg is nodig om op tijd in Lil lo te zijn. De pont vertrekt uit Lil lo om 11.00 uur en daarna pas weer om 12.30 uur. De kilometerteller toont een snel heid die tot tevredenheid stemt, meer dan dertig kilometer per uur. Als het zo doorgaat, kan er nog een bak friet worden gegeten bij Lilloffit, één van de beste en (ook niet onbelangrijk) goedkoopste frietzaken van België. Het gaat van af Biezelinge flitsend op Hans- weert aan, over de Westerschelde- dijk. Kruiningen gaat om 9.30 uur ter kerke. De zon doet een eerste, nog zwakke poging door te breken. Even voorbij Waarde tot aan Bath gaat het opnieuw over de dijk langs de Westerschelde. Zeehon den willen hier nog wel eens te zien zijn aan de overkant van de Zimmermangeul. Maar helaas, van daag niet. De Belgische grens is zo gepas seerd. Vroeger liep er vanuit Neder land een slecht, onverhard pad door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Rabobank Oosterschelde is in onderhande ling met woningstichting R&B Wonen over verkoop van het kan toor in Heinkenszand. R&B Wo nen wil het pand graag overne men, maar de partijen zijn het nog niet eens over de verkoop prijs. Het kantoor van de Rabobank op het Van der Biltplein in hartje Heinkenszand staat grotendeels leeg. Veel personeel is verhuisd naar Goes, naar het nieuwe hoofd kantoor van de Rabobank Ooster schelde aan de Anthony Fokker straat. R&B Wonen dat al aan het Van der Biltplein in Heinkenszand zit, kampt juist met ruimtegebrek en heeft duidelijk interesse in het vrij nieuwe, prominente bank- pand. De.bouw ervan, op een cen trale plek op het Van der Biltplein, was tien jaar geleden erg omstre den. Bij verkoop zal de Rabobank tijdelijk in het R&Bkantoor gaan, waarna de bank mogelijk naar nieuwbouw op de oude plek van de EmTé-supermarkt in Heinkens zand kan. R&B ontwikkelt dit ge bied. Op de fiets van Goes naar Lillo en via de Westerscheldetunnel terug, is ongeveer 120 kilometer. De route voert vooral langs de Westerschelde en een stukje van het Antwerps havengebied. HANSWEERT - Hansweert had zondag een primeur in Reimersmaal: kermis. Het was druk, maar het aantal attracties viel tegen. „Vorig jaar waren er vijf tien", wist bewoner en PvdA-raadslid Kees Verburg. „Nu acht." Hij gaat de gemeente vragen extra eisen te stellen aan de kermisverhuurder. De Hans- weertse kermis is nog tot en met woensdag. foto Ronald den Dekker Westerscheldetunnel door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Meer mogelijkhe den voor kleinschalige verblijfsre- creatie, zoals logies met ontbijt, kan de Dorpsstraat in Wemeldin ge als beschermd dorpsgezicht ver sterken, volgens het college van B en W van Kapelle. De Dorpsstraat, die nu vooral een woonstraat is, kan zo een graantje meepikken van het aantrekkende toerisme in Wemeldinge en levendiger wor den. Met extra inkomstenbronnen is het ook mogelijk de oude pan den aan de Dorpsstraat goed in stand te houden. Dit idee is opgenomen in het voor ontwerp bestemmingsplan voor Wemeldinge dat onlangs is gepu bliceerd. Het zal van de bewoners van de Dorpsstraat zelf afhangen of zij daarop willen inspelen, maar ze krijgen - als het bestemmings plan is vastgesteld - in elk geval meer ruimte voor bed and break- fast-voorzieningen. De hele bebouwde kom van We meldinge wordt in het vooront werp bestemmingsplan onder de loep genomen. Wat eruit springt, is dat het Kapelse college van B en W het toerisme wil stimuleren en het oude dorpse karakter van We meldinge zoveel mogelijk wil be schermen. Zo zijn harde eisen op genomen voor de omgeving van de twee molens. Die moeten vrij blijven staan om genoeg wind te kunnen vangen. De voormalige korfbalvelden aan de Bonzijweg vormen de belang rijkste nieuwbouwlocatie. Ook is woningbouw opgenomen op een perceel vlakbij residentie D'n Nieu- wendiek, onderaan de Nieuwen- dijk en de Westelijke Kanaalweg. Dat is nu een beetje een verloren hoekje. B en W beseffen dat dit niet simpel is in te vullen. In Hol land Inn in Wemeldinge is 6 mei vanaf 19.30 uur een inspraakbijeen komst over het plan. De gemeente Kapelle wil in We meldinge het toerisme stimule ren en tegelijkertijd het dorpska rakter zoveel mogelijk bescher men. 7-delige kruidencarrousel Ideaal voor in de keuken! voor meer cadeau's: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56