Lozingsverbod leeft bij watersporters PZ'Ï 1 tmu urn oea&m vocmm - Sr BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 Maatregel nauwelijks te handhaven, overheid doet beroep op fatsoen. RUIM 150 AUTO'S OUPER IMKf TOT GMmr INRUILBONUS Verkopers nepgoud in Goes en omstreken Gebed f*m f% I A Als Dorien er niet was had niemand op de afdeling te eten Zomerpont tussen Lillo en Doel maakt fietsrondje compleet Dinsdag 14 april 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@>pzc.nl door Harmen van der Werf goes - Watersporters lopen nog niet warm voor de plaatsing van een vuilwatertank op hun sche pen, ook al mogen zij sinds t janua ri dit jaar geen toiletwater meer overboord pompen. Het lozings verbod leeft wel, melden vertegen woordigers van Zeeuwse water sportverenigingen. Het wordt ook overdreven gevonden. Henk Botterweg uit Zierikzee, re giovertegenwoordiger van het Wa- tersportverbond, vindt het niet on logisch dat het lozen van toiletwa ter verboden is. „In 1970 is de Wet Verontreiniging Oppervlaktewate ren ingevoerd. De grote vervuilers zijn eerst aangepakt. Van lieverlee komen de kleine vervuilers aan de beurt." De watersport behoort tot de klei ne vervuilers. Op officiële website www.vuilwater.info wordt gemeld dat de pleziervaart goed is voor één procent van de vervuiling. Toch vindt de overheid het nodig dit aan te pakken, omdat jaarlijks duizenden mensen ziek worden nadat ze in wateren hebben ge zwommen met te hoge concentra ties E.coli bacteriën. Volgens Botterweg en ook Marco van Meel van de watersportvereni ging Stavenisse zijn de meeste wa tersporters zich hiervan bewust. Ze proberen zich zo fatsoenlijk mo Watersporters mogen vanaf 1 ja- nuari geen toiletwater meer lo zen. Voor de maatregel bestaat begrip, maar wordt ook overdre ven gevonden. gelijk te gedragen en gaan vaak in de havens naar het toilet. „Ik lig ook wel eens in de stadshaven in Goes", vertelt Van Meel. „Dat is stilstaand water. Het wordt één stinkput, als mensen daarin zou den lozen. Dat gebeurt dan ook niet." Het Grevelingenmeer is ook een binnenwater waar het verbod op zijn plaats is, volgens Van Meel, omdat er weinig trek in zit. „In de Ooster- en Westerschelde ligt dat anders. Daar stroomt zoveel zeewa ter in en uit. Het lozen van toilet water kan er geen kwaad." Wat de watersport steekt, is dat het verbod niet geldt voor de bin nenvaart. Van Meel denkt dar lie't over tien jaar wel de normaalste zaak is dat plezierschepen een vuil watertank hebben. In Zeeland zijn nu zevenentwintig havens uitge rust met uitpompinstallaties voor toiletwater. „\Vij hebben er al tien jaar één", meldt de beheerder van de jachthaven Colijnsplaat. „Het gebruik is beperkt." De controle op het verbod is lastig. Een opvang- tank is niet verplicht. De politie moet lozers op heterdaad betrap pen. KAMPERLAND - Met een waterig lentezonne- protestantse kerken hielden voor de vijfde Vorig jaar kon het paasvuur door sneeuwval en Christa Wisse zorgden met saxofoonspel tje aan de horizon trokken zondagavond vele keer een paasvuur. „Om het begin van een niet doorgaan, zondagavond had burgemees- voor extra sfeer. Kinderen kregen lampion tientallen Noord-Bevelanders naar het Veerse nieuw leven te vieren", verwees dominee Ni- ter Henny van Kooten (foto) geen enkele nen. De vooraf bestelde brandweer hoefde al- Meer aan de Sint-Felixweg bij Kamperland. De co Vlaming naar de opstanding van Christus, moeite de stapel hout te ontsteken. Leanne leen mee te kijken. foto Ronald den Dekker KOOPAVOND donderdag 16 april 14:00u - 21:00u KOOPAVOND vrijdag 1 7 april 14:00u - 21:00u LAATSTE KANS! zaterdag 1 8 april 10:00u - 17:00u Showlocatie: ZEELANDHALLEN NOBELWEG GOES (industrieterrein Poel II) goes - In Goes en omstreken zijn de laatste maanden verkopers van nepgoud actief. Het gaat om enke le volwassenen met kinderen, die volgens de politie vanuit een auto met een buitenlands kenteken ope reren. Ze proberen hun spullen te gen lage prijzen met zielige verha len aan de man te brengen. De po litie vraagt mensen die het slacht offer zijn geworden van de oplich ters, aangifte te doen. Tm ALMANAK Alle klassen van de Vlissingse ba sisschool moesten een bijdrage leve ren aan de scholendienst in de kerk. In de voorafgaande weken was hard gewerkt aan de voordrachten en het decor. Van alle klassen mochten een paar leerlingen op het podium komen. Sommigen lazen een gedicht voor, anderen vertelden Tipredactie@pzc.nl een verhaal. Vanwege hun leeftijd vertederden de kinderen van groep twee het publiek hoe dan ook al. Maar ze oogstten ook bewonde ring met hun voordracht van een gebed in versvorm. Alleen bij de af sluiting van het gebed ging het even mis. Boven het gemompel van het publiek uit klonk een hel der stemmetje: „Adem."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55