Sport Sjaak Luteijn is weer fit en laat in Breskens iedereen zijn hielen zien BKC legt Luctor in derby pijnlijk over de knie Animo volgt koploper op één punt Tennissers van Drive rekenen in eerste competitieduel af met Philten Zaamslag hervat de veldcompetitie met een duidelijke overwinning. Oostburgse atleet wint Paaskustloop en kijkt uit naar Senior Games. Drive lijstaanvoerder in Zeeuwse hoofdklasse na 5-1-overwinning op Sjef. Titelkandidaat uit Sas van Gent wint duel in Philippine met 5-1. zPZC Dinsdag 14 april 2009 43 Luctor (oranje shirts) zet een aanval op in de derby tegen BKC. De bezoe kers wonnen met duidelijke cijfers: 4-9. foto Wim Kooyman door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De derby met BKC werd een pijnlijke hervatting van de veldcompetitie voor Luctor. Van beide laaggeklasseerde streek genoten stond BKC puntloos on deraan, maar het wist in Terneu- zen de eerste punten te veroveren (4-9). Zaamslag kon zich geen bete re herstart wensen. Het won zelf afgetekend van Volharding en zag titelconcurrent Atlas gelijkspelen. Luctor-BKC 4-9: Onder de puike leiding van arbiter. Pouwer kreeg de uiterst sportieve derby een logi sche winnaar. De ploeg uit Bres kens geeft blijk van steeds meer vertrouwen in eigen kunnen, ter wijl het daar bij Luctor aan ont breekt. In de zaalcompetitie heeft de thuisploeg een flinke knauw ge kregen die het nog allesbehalve te boven lijkt te zijn. De (wan)presta- tie tegen BKC getuigt daarvan. Luc- tor-coach Peter Durink: „De eerste 25 minuten hadden we nog wel het meeste balbezit, maar als je op 25 kansen slecht één strafworp weet te benutten, dan zegt dat al les." Volgens zijn collega van BKC, Mark Kolijn, had dat te maken met de druk die BKC oplegde: „We hielden Luctor ver weg van de korfzone en schakelden de ge vaarlijkste spelers uit." In de eerste helft verzilverde BKC drie strafwor- pen op rij, waardoor het op 1-4 kwam. Luctor was toen al geknakt, waardoor de tweede helft zonder de spanning van een derby bleef Scores Luctor: Marjolein Durink 2, Da vy Jonker en Adri de Jonge beiden 1 Scores BKC: Marti de Vilder 4, Jan-Wil lem de Croote 3, Kenny de Vilder en Jo- landa Dees beiden 1. Zaamslag-Volharding 18-7: Zaam slag trad vanwege blessures en werkverplichtingen aan met drie invallers. Het deerde de medekop loper allesbehalve. Binnen no-ti- me stond de 5-0 op het bord. Dat luidde een eenvoudige winstpartij in. Het weerwerk van Volharding beperkte zich tot een paar dwarrel- ballen die van afstand binnen vie len. Coach Ivan de Herdt: „Dit is goed voor het vertrouwen met het oog op de pittige partij tegen Vol treffers, over twee weken." Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Joris de Bree beiden 4, Erwin Ver- helst, Marjan Verhage en Marjolein Ver- poorte allen 2, Wilco van de Ree, Ri chard Verolme, Linda Hamelink en Jo-Anne Seghers allen 1. door Wim de Vos BRESKENS - Het gaf hem blijkbaar voldoende genoegdoening. De Paaskustloop, gisteren in Breskens, werd gedomineerd door enkele at leten die pas weer fit zijn na een blessure en door één die door een blessure uit moest vallen. Sjaak Luteijn, de routinier uit Oost burg,k liep tijdens de 9300 meter lange loop zonder last van enig li chamelijk ongemak alle opponen ten op achterstand en won zicht baar eenvoudig. Luteijn was na af loop dan ook tevreden. Het ging hem op het oog gemakkelijk af om de concurrentie van zich af te schudden. „Maar ik moet voorzichtig blij ven", zei Luteijn. „De specialist heeft gezegd dat het iets is waar van ik last zal blijven houden. Het is ontkalking van een bot. Soms heb ik daar ineens last van. De ene keer is het snel over en soms door Henk van de Voorde AARDENBURC - Dankzij een 5-1-ze- ge in Aardenburg op Sjef ligt het Sasse Drive keurig op koers voor prolongatie van de titel in de hoofdklasse van de Zeeuwse ten- niscompetitie. Dylan Blackman, zijn broer Donovan, en Bart van de Sande klopten in straight sets achtereenvolgens Remy Scherbe- ijn, Bruce Corveleijn en Schrijvers. Alleen Jeroen Alliët moest met twee keer 6-3 voorrang verlenen aan Pieter van Reeth. In het dubbel herstelde de jeugdi ge Terneuzenaar zich echter tegen dezelfde opponent. Met de vaste Dylan Blackman aan zijn zijde duurt het behoorlijk lang. Het is iets onvoorspelbaars." Het is voor hem dan ook erg moei lijk om een planning te maken. Toch kijkt de Oostburger al voor uit naar met name het baansei- zoen, waarin hij tijdens het natio naal kampioenschap wil pieken op de 10 kilometer. „Maar waar ik nog meer naar uit kijk zijn de Senior Games. Dat is 'De specialist heeft gezegd dat het iets is waarvan ik last zal blijven houden' een uniek gebeuren en nu het zo dichtbij is moet je daar als Zeeuw se atleet bij zijn. Het zal voor mij de enige keer zijn dat het in de re gio wordt gehouden en daar moet je dan ook van profiteren", stelde Luteijn, die zich inmiddels heeft aangemeld voor de wedstrijd over 5 kilometer. „Ik ben intussen als deelnemers ge accepteerd en nu is het afwachten of er voldoende deelnemers zullen werd het duo Van Reeth/Strubbe met 6-4 6-2 bedwongen. Ook in het tweede dubbel kwamen er re gelmatige cijfers op het scorebord voor Drive. Van de Sande en Dun can Blackman zegevierden met twee keer 6-3 over het koppel Scherbeijn/Corveleijn. Animo volgt koploper Drive met tien uit twee op slechts één punt. De Terneuzense equipe won in Kloetinge met 6-0 van promoven dus De Bongerd. De broers Kenny en Kevin de Rooij, Coen Kaijser en captain Hans van Broekhoven dicteerden de rally's. Beide dub bels gingen eveneens in twee sets naar Animo. In Vlissingen wees De Schelde nieuwkomer ASOC uit Cadzand met 4-2 terug. Voor de West- Zeeuws-Vlaamse formatie won nen beide Belgen hun enkelpartij. zijn om deze afstand door te laten gaan." Ondertussen hoopt hij natuurlijk wel in goede conditie te blijven. In de Paaskustloop liet Luteijn zijn te genstander al makkelijk in de steek. Eerst moesten Erik Goossen en Eric Cappon de rol lossen, daarna viel Patrick van Quekelberghe ge blesseerd uit en tenslotte moest Edwin de la Ruelle ook afhaken. Hij hield het ongeveer een halve wedstrijd vol in het spoor van Lu teijn. „Eerst dacht ik er nog over om na twee ronden te stoppen, maar omdat het toch redelijk ging heb ik de hele afstand gelopen. Ik ben in ieder geval tevreden", was het oordeel van De la Ruelle. Bij de vrouwen liep Terèse van La- re zowat de gehele wedstrijd aan de leiding met steeds een geringe voorsprong op naaste concurrente Irina Pieters uit het Belgische Ste- kene. Het verschil bij aankomst bleek uiteindelijk niet meer dan tien seconden. Sandra de Block uit Hulst was de snelste vrouw op de 6500 meter. Dimitri Dendooven stond in de eerste partij tegen Rogier van Housselt slechts één game af: 1-6 0-6. Andersom slaagde ASOC-aan- voerder Björn Wielakker er niet in een game te bemachtigen tegen Orestis Molopodis. In het eerste dubbel bedwongen Van Housselt en Sven Bakker verrassend met twee keer 6-4 Dimitri Dendooven en Jan Maarten van de Vrie. In de eerste klasse verloor Vogel vlucht het streekduel tegen Bier vliet met 4-2. Sleutelduel was de confrontatie tussen de aanvallers Marcel Groffen en Danny Van- tricht. Laatstgenoemde bleef in het zicht van de haven koelbloe dig: 6-2 2-6 4-6. In de andere eer ste klasse verloor Game'78 in Clin- ge met 4-2 van MLTC. Alleen oud voorzitter Luc Missiaen won zijn enkelpartij voor de thuisploeg. door Henk van de Voorde PHILIPPINE - Drive is als een snel trein van start gegaan in de twee de klasse van de landelijke tennis- competitie voor mannen. Het team uit Sas van Gent, op bezoek bij 'buurman' Philten in Philippi ne, boekte een forse 5-1-zege. Jurran Schut bood op plek één in de opstelling goed partij tegen Mart Flikweert. De Bressiaander speelde beneden zijn kunnen, met name doordat hij in de dagen voor de derby door koorts was geveld. Daardoor moest hij zaterdag nood gedwongen verstek laten gaan in het streekduel in Aardenburg met Sjef Het duel tussen Schut en Flik weert ging gelijk op in de rally's, maar laatstgenoemde won wel 'ge woon' in twee sets: 5-7 4-6. Schut is een echte verdediger met een uitstekend loopvermogen. Flik weert tennist normaal gesproken met veel meer druk dan hij ten toonspreidde in Philippine. Bart van de Sande, de andere Bres siaander in het team van Drive, moest het opnemen tegen Mare Fe- lius. Er ontspon zich een gelijkop- gaande strijd tussen twee aanval lend ingestelde tennissers vanaf de baseline. Van de Sande speelde on der zijn niveau en moest de eerste set dan ook via de tiebreak inleve ren. Uiteindelijk zegevierde hij toch nog in drie sets: 7-6 4-6 5-7. In de derde partij bood Duncan Blackman goed weerstand aan Jeroen Alliët. De laatste kiest graag voor de aanval, maar verdedigers zoals Duncan Blackman zijn bij de overgang van indoor naar outdoor duidelijk in het voordeel. Hardhit- ters moeten meer wennen aan het gravel, mede omdat de ballen veel meer terugkomen dan indoor. Uit eindelijk won Alliet met 3-6 5-7. De broederstrijd tussen Dylan en Donovan Blackman werd door eerstgenoemde in drie sets be slecht: 2-6 7-5 1-6. Dylan is de jong ste en de beste van de drie broers Blackman. Hij is een echte hardhit ter van achteruit, terwijl zijn broers meer defensief zijn inge steld. Het schaaktennis van Dono van, gelardeerd met veel slice, werd met winst in de tweede set bekroond. In de beslissende set stelde Dylan echter (zoals verwacht) orde op za ken. „Donovan ging in de tweede set goed vertragen, terwijl ik soms forceerde. In de beslissende set stond ik weer wat meer ontspan nen te tennissen", aldus Dylan Blackman. Het Bressiaanse duo Bart van de Philten-speler Jurran Schut heeft zichtbaar moeite met een backhand in zijn verloren partij tegen Mart Flikweert van Drive. foto Wim Kooyman Sande/Mart Flikweert klopte in het tweede dubbel het lager geklas seerde Philten-duo René van Gassen/Jos Zegers met 2-6 5-7. Philten redde de eer via winst in het eerste dubbel, waarmee Dono van zich revancheerde op Dylan. In combinatie met Mare Felius won Donovan Blackman in een driesetter van Dylan Blackman en Jeroen Alliet: 4-6 6-4 6-4. „Mare en Donovan stonden sterk te serveren en maakten ook aan het net wat meer punten. Het is jammer dat we in de strijd om het kampioenschap een puntje heb ben laten liggen", aldus de jongste Blackman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51