kapitaal doelpunt aansprekende tegenstander Terneuzense Boys wacht boeiend competitieslot Regilio Pinas kopt Hoek naar winst en tweede-periodetitel. Zaterdag-eersteklasser komt thuis tegen WGZ niet verder dan o-o. Hoek 2 prolongeert titel zonder te spelen Spui kansloos op veld van Hoedekenskerke Z PZC Dinsdag 14 april 2009 j 39 Ruud Hoogesteger van Terneuzense Boys (links) zit klem tussen twee verde digers van VVCZ. foto Wim Kooyman door Frits Bakker HOEK - De goaltjesdief die Regilio Pinas was, heeft in Hoek een jaar lang niets van zich laten horen. Zelden mocht de 23-jarige aanval ler in zijn eerste jaar een volle wed strijd spelen en scoren had hij tot zaterdag nog niet gedaan. De eer- j ste goal van een mislukt jaar was gelijk de belangrijkste voor Hoek. De 1-0-winst, thuis tegen Benne- kom, was goed voor de tweede-pe riodetitel en een ticket voor de be kercompetitie met betaalde clubs. Die bekroning gaf de wel eens te snel verguisde Pinas het gevoel dat hij nog iets had kunnen bijdragen aan het succesvolle jaar. „Het is niet veel geweest, want mijn jaar is mislukt, onder meer door een blessure aan het begin, maar dit geeft een goed gevoel." Het succes, dat ertoe moet leiden dat Hoek als tweede eindigt achter IJsselmeervogels, is voor een groot deel te danken aan Gaby Dema- net, zo viel zaterdag vaak te horen. De Belgische trainer is na de uit schakeling van Telussa in een wild vreemde omgeving terecht geko men en heeft een elftal gesmeed dat rijp is gemaakt voor een top- klassering. „Het staat natuurlijk mooi op mijn palmares, een perio- detitel in het buitenland", zei hij na de wedstrijd. „Dit is ook een ca deau voor Paul", voegde hij er wat al te bescheiden aan toe. Demanet wilde ermee zeggen dat zijn opvol- Karakteristiek de 22e minuut beheerst de 0-1 in de linkerhoek binnen, nadat Peter Dieleman hem tussen vijf tegen standers vrijspeelde. Vier minuten later tekende Bakker op subtiele wijze de 0-2 aan uit een listig steek- ger Telussa door de periodetitel volgend jaar mee mag doen in een interessante competitie. „Het zal hem ook goed doen, dat het elftal dat hij heeft gevormd zo'n jaar heeft gehad. Ik gun hem dat van harte na het moeilijke jaar dat hij heeft meegemaakt." Heel uitbundig was de stemming direct na de wedstrijd niet, ook al omdat de wedstrijd tussen IJssel meervogels en Sparta Nijkerk nog niet helemaal klaar was, hoewel de 3-0-tussenstand wel heel gun stig was voor Hoek. Alleen Stijn Mahieu bleef wat langer op het veld hangen. Regilio Pinas genoot na van de goal waarvan hij later zei dat het eigenlijk een koud kunstje was geweest om hem bin nen te koppen. Alleen Thomas Ra- gut viel voor de dug-out zijn trai ner om de hals. Het was ook maar goed dat de goal, op zeven minuten van het einde, nog was gevallen, want de wedstrijd zelf was op zijn zachtst gezegd niet best. „Wat denk je van de belangen", voerde Demanet als excuus aan. „De spanning was te snijden, dat kon je aan allebei de ploegen zien. En wat denk je van het veld? Ik weet dat iedereen er al les aan doet om het vlak te maken, maar op kunstgras spelen we twee keer rapper dan op dit veld." Dat heeft vooral zijn invloed op spelers als Stijn Mahieu en Alan Grozdanic. De stylist Mahieu komt de laatste thuiswedstrijden niet goed uit de verf, omdat de combinaties over de grond niet vloeiend lopen. Grozdanic werd vervangen toen Demanet de winst balletje van de immer ijverige Ma rio de Fouw. Even later was Zun- dert, dat een ronde eerder GPC Vlissingen met 3-1 uitschakelde, dicht bij een treffer. Denis Vujcic mikte naast de paal van het doel nog wilde forceren. De Serviër bromde nog iets tegen zijn trainer en zocht onmiddellijk de kleedka mers op. De beste mensen ston den centraal achterin, waar Gio vanni Siereveld en Geert Bos- schaart.al een heel jaar de uitblin kers zijn, maar vooral ook op links met Michael Koné, als de speler die bijna alles foutloos uitvoert. Waar het op het eind, met een nut teloze 0-0 op het scorebord tegen Bennekom, voor de hand lag dat Arnold Nguekam de volgende wis sel na Grozdanic zou zijn, hield De manet nog even vast aan zijn con cept. De statische, bonkige spits, die te veel ballen kwijtraakte en zelden een duel won van Mamou- dou Kaba, die nog een kop groter is, mocht blijven staan en had een groot aandeel in de winnende goal. Hij kreeg zelf eerst de bal aan gespeeld, draaide zich vrij, speelde Mahieu aan de andere kant van de goal aan, die gaf de voorzet op maat terug. En daar, aan de twee de paal, kopte Nguekam voor het doel, Thomas Ragut verlengde met het hoofd en Regilio Pinas had maar voor het inkoppen. Het was zowat de enige uitgespeel de kans, maar veel zorgen maakte Hoek zich na afloop niet meer om die zwakke vertoning. „Dit had niet op een mooier moment kun nen komen", vierde voorzitter Bennie Langeraert de periode met een blik op het volle sponsorhome en na een omhelzing met de trai ners. „Met dit succes kunnen we verder bouwen", sprak hij zich even later uit over de toekomst. „We willen er nog een mooi slot van maken en in de laatste thuis wedstrijd het kampioenselftal van 1995 op het veld laten verschijnen. Die oude tijden moeten maar weer eens een vervolg krijgen." Regilio Pinas fleurt een tegenval- lend seizoen op met de winnen de treffer tegen Bennekom (1-0). Hoek wint daardoor de tweede- periodetitel in de hoofdklasse B. van Youri Bakker, die de aan zijn kuit geblesseerde Bart Corstanje verving. Ugur Kahveci schoot Zaamslag twee minuten voor rust definitief in veilige haven. Nadat Kahveci vanaf rechts zijn tegen stander Joep van Hasselt knap in de wind had gezet, was het voor hem een koud kunstje om raak te schieten. Na rust had het duel weinig meer om het lijf Er waren nog goede mogelijkheden voor onder ande ren Peter Dieleman en Arjan Ha melink, terwijl Youri Bakker op knappe wijze een kopbal van Rick Gommers keerde. Hoewel de vreugde na afloop groot was, keer de de realiteitszin snel terug. Zater dag wacht voor de competitie WGZ. Peter Dieleman is er dan niet bij. De spits treedt een dag eer der in het huwelijk en is zodoende afwezig. Zundert-Zaamslag 0-3 (0-3). 22. Jor- dy Bakker 0-1, 26. Jordy Bakker 0-2, 43. Ugur Kahveci 0-3. Scheidsrechter: P. Govers (Loon op Zand). Gele kaart: Nick Havermans, Denis Vujcic, Erwin Braspenning (allen Zundert) en Marvin van der Staal (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 225. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Voor eigen publiek bleef Terneuzense Boys voor de vijfde keer op rij ongeslagen, maar dat was tegen het op de voor laatste plaats geklasseerde WGZ geen prestatie om trots op te zijn. De oranjehemden oogden ongeïn spireerd en moesten in een slechte wedstrijd genoegen nemen met een doelpuntloos gelijkspel, dat als een verlies voelde. Terneuzense Boys kwam daardoor voor het eerst dit seizoen in pun ten op gelijke hoogte met Zaam slag, maar is met nog drie wedstrij den voor de boeg allerminst zeker van lijfsbehoud. Met confrontaties tegen hekkensluiter Wilhelmi- na'26 (uit), concurrent Achilles Veen (thuis) en het op de nacom- petitie azende Kloetinge (uit) heeft de oranje brigade alles in ei gen hand, maar na het teleurstel lende gelijkspel tegen de kam pioen van de gelijke spelen besef ten spelers en begeleiders dat de Zeeuws-Vlamingen een uitgelezen kans om een slag te slaan hadden laten liggen. „We schieten er niks mee op", mopperde Tim Faassen, die vol zelfkritiek aangaf geen bal goed te hebben geraakt. Trainer Leendert Geelhoed: „We hebben vanaf de eerste minuut niet het fanatisme kunnen brengen, dat we de afgelo pen wedstrijden hebben ge bracht." Kees Duitemeijer: „We hebben niet bewust gespeeld om niet te verliezen. We wilden winnen, om afstand van hen te nemen en ze kwijt te zijn. Vooral in de eerste HOEK - Het tweede elftal van Hoek mocht zich zaterdag voor de twee de keer op rij laten huldigen als kampioen van de reserve hoofd klasse. De ploeg van trainer Marty Bekooy kwam zelf niet in actie maar werd onbereikbaar voor de concurrentie door de 1-0-neder- laag van Rijsoord 2 tegen Nivo Sparta 2. Hoek 2 won dit seizoen zestien keer, speelde twee keer ge lijk en verloor slechts één keer. In de nacompetitie, met het kam pioenschap van Nederland als in zet, treedt Hoek 2 op 9 en 16 mei aan tegen Quick Boys 2. helft hebben we veel te veel de lan ge bal gehanteerd. We konden de spitsen niet inspelen, omdat er snel druk werd gezet." Omdat ook de bezoekers zich voor rust vooral van lange trappen van achteruit bedienden, kon het duel nauwelijks boeien. WGZ, dat voor rust zes hoekschoppen en na de hervatting acht corners af dwong, was het meest in balbezit. Veel gevaar ontstond daar echter niet uit. De jonge doelman Mar- tijn Ellenbroek, die nauwelijks op de proef werd gesteld, reageerde in de eerste helft twee keer attent op schoten van afstand en werd in een hachelijke situatie in de slotfa se gered door medespelers. Terneuzense Boys moest het voor al van kansjes in de slotfase van het duel hebben. Die ontstonden na snel uitgevoerde tegenstoten. Abubakar Kourouman leek de doelman te omspelen, maar moest toestaan dat de keeper in tweede instantie als winnaar uit de strijd kwam. Ook Ruud Hoogesteger vond de keeper op zijn weg, mikte niet veel later over en legde na een knappe actie goed af op Ali Eryü- rük, die eveneens op doelman Van der Borst stuitte. Robert Rijnberg schoot in een alles-of-niets-poging hoog ovgr en invaller Gokhan Ersa- hin dwong met een lastige schui ver de doelman tot een knappe redding. „We hebben de meeste kansen ge had", vond assistent-trainer John de Ritter. Een zichtbaar ontgoo chelde Leendert Geelhoed: „Maar het levert niet meer op dan een punt." Terneuzense Boys-VVGZ 0-0. Scheids rechter: F.M. Kreté (Hendrik-ldo-Am- bacht). Gele kaart: Randy van Overmee- ren, Ramazan Kesikbas (beiden Terneu zense Boys). Aantal toeschouwers: 300. HOEDEKENSKERKE - In de strijd om een plek in de nacompetitie deed Spui slechte zaken. Op bezoek bij Hoedekenskerke ging de ploeg van trainer Chris de Beer kansloos on deruit. Na een 3-0-achterstand bij rust verloor Spui met 5-0. De eerste treffer kwam op naam van Sebastian La Grand. Niels Otte nam de 2-0 voor zijn rekening. Na dat Johan Meulbroek namens Spui een strafschop had gemist, zorgde La Grand kort voor rust voor 3-0. Hij maakte in de tweede helft zijn derde goal (4-0). Het slotakkoord was voor Bernard Prevost: 5-0. Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 73. Regilio Pinas 1-0. Scheidsrechter: M. Roe- leveld (Vinkeveen). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelinck (66. Jeroen van de Broeke), Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Thomas Ragut (87. Maar ten van Rosevelt), Björn Langeveld, Alan Grozdanic (66. Regilio Pinas), Stijn Mahieu; Arnold Nguekam en Ferry Alfons. Supporters van Zaamslag vieren feest nadat een plek in de halve finale van het bekertoernooi is veiliggesteld. foto Visumar/het fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45