vérschafkt ^en nriïslukt seizoen, maar een Filosoferen over een 118 Vlissingen i JSBEZBSSSh jA OPENDAG APRIL Zaamslag ten koste van Zundert naar halve finale én KNVB-beker. 38 I Dinsdag 14 april 2009 PZC Z KLOETINCE - Twee Vlissingers in Kloetingse dienst velden gistermid dag het vonnis over VC Vlissin gen. Etiënne Mallie en Mervin Nie- mantsverdriet waren de aanvallen de azen die Kloetinge naar de hal ve finale van de districtsbeker brachten én naar een plaats in de KNVB-beker voor profs. Kloetinge won de meeslepende derby op ei gen veld met 4-2. Na anderhalve minuut liet Nie- mantsverdriet Danny Magito zijn hielen zien, waarna Teun Rent meester via Sander Goedegebure binnenschoot: 1-0. Na ruim een kwartier profiteerde Mallie van de ruimte met een splijtende steek pass. De bal paste precies in het gaatje tussen Magito en Jihad Azza- gari en daar stond Niemantsver- driet: 2-0. Nog geen minuut later wees scheidsrechter Van Wijk naar de stip na geduw bij een cor ner van Vlissingen. Peter de Jong maakte de aansluitingstreffer. Om het gevaar Niemantsverdriet in te dammen zette Vlissingen-trainer Ruud Pennings zijn linkeraanval ler Dangelo Martien op Niemants verdriet. Het kostte aanvallende kracht, maar één angel was uit het spel van Kloetinge. Maar Kloetinge had nóg een angel: Etiënne Mallie. Hij kapte zich vlak voor rust vrij en schoot de bal met z'n linker hoog in de verre hoek. In de rust gooide Pennings met drie wissels zijn elftal om. Het ge vaar kwam echter vooral uit dode spelsituaties. Na ruim een uur kop te Peter de Jong raak uit een verre ingooi van Sander Goedegebure (3-2). Vlak voor tijd snelde Nie mantsverdriet langs Martien en liet hij Marinus Baas 4-2 maken. Kloetinge sloot daarmee een pri ma weekeinde af Zaterdag won het al met 1-2 bij Rijsoord, waar door de nacompetitie in de eerste klasse weer een stap dichterbij is. Met een opponent van Bennekom in de rug, ziet Hoek-middenvelder Thomas Ragut (rechts) de bal aan zich voorbijgaan. foto Wim Kooyman tHoe ...ziet Roy zijn toekomst in de wereld van energie? "Ik zit momenteel in het eerste jaar van de opleiding Algemene Operationele Technologie (energietechniek). Als ik over.vier jaar klaar ben, wil ik graag in een afval verbrandingsinstallatie met stoomturbines werken. Het lijkt mij geweldig om de processen draaiend te houden en waar mogelijk te verbeteren. Met deze opleiding zie ik een mooie toekomst voor me. De vraag naar specialisten in energietechniek groeit én er valt nog veel nieuws te ontdekken in deze richting!" Kijk voor meer informatie op onze site www.hz.nl 10.30-15.00U Hogeschool UjF Zeeland door René van Stee ZUNDERT - 'Ajax, Feyenoord, AZ. Of van mijn part PSV.' Voor minder dan de drie traditionele grootmach ten of de aanstaande landskampioen doet Zaamslag-speler Tommy Tis- sink het volgend seizoen in de KNVB-beker voor profteams niet. De met 3-0 gewonnen kwartfinale voor de districtsbeker in en tegen Zundert was bij een stand van 0-2 nog geen half uur onderweg toen de aan zijn lies geblesseerde rechtsach ter op de tribune al hardop begon te filosoferen over het landelijke beker- avontuur waarvoor de Zeeuws-Vla mingen zich zaterdag plaatsten. Een jolige, maar toch ook wel serieu ze Tissink: „Ik weet niet eens hoe het allemaal in zijn werk gaat, maar ik hoop echt op een aansprekende te genstander. En dan liefst thuis na tuurlijk. Er zijn ook dingen waar ik helemaal niet op zit te wachten. Zo moet ik er niet aan denken dat we te gen amateurs uit de buurt moeten. Of uit naar Veendam. Dan zijn we minstens drie dagen onderweg." Zaamslag verdiende in Zundert ook een plek in de halve finale, thuis tegen Kloetinge. Hoewel de eindstrijd lonkt, richt de za terdag-eersteklasser zich in eer ste instantie op de competitie. Want daarin is de ploeg nog al tijd niet zeker van lijfsbehoud. Assistent-trainer Rinus Kolijn was uiteraard in zijn nopjes met de zege, maar ook tevreden dat het elftal behoudens een gele kaart voor invaller Marvin van der Staal geen averij opliep. „In deze fase van de competitie kun nen we geen blessures of schor singen meer gebruiken. Ik vond dat die mannen er zeker het eer ste kwartier stevig ingingen. Maar de jongens lieten zich er niet door- van de wijs brengen. Achteraf kun je zeggen dat je ei genlijk vrij eenvoudig wint", was zijn commentaar. Vooral voor rust was Zaamslag veel sterker dan de Brabantse zondag-vierdeklasser. Hoewel het in de combinatie niet altijd even vlot verliep, vielen alle drie de doelpunten uit uitgespeelde kansen. Jordy Bakker schoot in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44