met dank aan het weer I m I je anders doen op zo'n dag?' Toerisme profiteert 'Gevonden vogels zijn topje van de ijsberg' landing' 'Onmiddellijk stoppen met C2ooo-portofoon' Video: Gezellig druk tijdens paasweekeinde Maatwerk, styling en binnenhuisadvies, ...meer dan meubelen W www.pzc.nl/video PZC Dinsdag 14 april 2009 I 3 Ria en Jacques Huijskens genieten met moeder Roos de Waal van de zon op de camping. foto Ronald den Dekker Maar Marga en Paul van Drunen uit Middelburg juist wel. „Ik vind het hartstikke gezellig", zegt Mar ga. „We zijn hier lekker even op de fiets naar toe gekomen. Je wilt ge woon wel eens even weg. Straks gaan we in de tuin koffie drin ken." Nog wat gekocht? Het echt paar schiet in de lach. „Ja hoor, kijk: stickers-voor op de kliko-bak! Zometeen gaan we nog even langs de Groenrijk voor plantjes." Ook Kees en Janny Jansen uit Kwa- dendamme slenteren langs de keu kenwinkels. „Nee, wé kopen van daag niks, maar we willen later misschien een nieuwe keuken aan schaffen, dus dan moet je toch bij verschillende zaken even kijken", zegt Janny. „Maar het is eigenlijk ook een soort verveling", geeft Kees toe. „Wat je moet je anders doen op zo'n dag?" De verkopers van beddenzaak Be ter Bed staan werkeloos achter de balie. „We doen heel goede zaken hoor", beweert bedrijfsleider Paul van Cadsand. „Het is de afgelopen drie maanden niet zo druk ge weest. Tweede paasdag is niet meer zo gigantisch hectisch als vroeger, maar dat komt ook omdat er tegenwoordig veel meer koop zondagen zijn. De meeste mensen komen inderdaad alleen als tijdver drijf, maar ik heb vandaag toch al vier slaapkamers verkocht. Moet je je voorstellen hoe het bij slecht weer was geweest." Ook Sander van der Endt, assis tent-bedrijfsleider van de Keuken kampioen, is blij. „Het is vandaag net zo druk als op een goede koop zondag. Zelfs met mooi weer! We mogen zeker niet klagen." I Bekijk de video op www.pzc.nl. MIDDELBURG - „Het was een hart stikke goed paasweekend in Zee land", meldt Carla Schönknecht, directeur van de VW Walcheren en Noord-Beveland en voorzitter van de Stichting Promotie Mar keting Zeeland Delta. „Vooral aan de kust was het behoorlijk druk, het meest op Walcheren. De ho tels en pensions zaten voor negen tig procent vol, de bungalowpar ken voor zeventig procent, op de campings was vijftig tot zestig pro cent van de plaatsen bezet. Opval lend was ook dat er gisteren nog mensen op de bonnefooi aankwa men, die voor een nachtje bleven. Het weer en het late tijdstip van Pasen hebben voor extra drukte ge zorgd. Mensen wilden er gewoon uit! Als de meivakantie niet zo snel op Pasen zou volgen, dan was het nog drukker geweest." De meeste toeristen kwamen uit Duitsland. „Maar er waren ook veel Nederlanders. Ze gingen fiet sen, wandelen en naar de verschil lende markten." Waterpark Neeltje Jans profiteerde ook van de late Pasen en het mooie weer. „De auto's staan hier nog steeds in rijen voor de in gang", zei directeur Bert van der Hoef gistermiddag tevreden. „We hebben veertig procent meer be zoekers dan vorig jaar, in totaal zo'n drieduizend in het hele paas weekend." Het Arsenaal in Vlissin- gen beleefde vorig jaar met Pasen - toen het sneeuwde - een beter weekend. „Met name op maandag is het toch gezellig druk geweest", zegt Edgar Angelini. Gisteravond stond er door een on geluk en de vertrekkende toeristen een lange file op de A58. Kom naar het PZC-debut over toerisme. Donderdag 14 mei, 14.00 uur, in De Parel in Domburg. Aanmelden: debat@pzc.nl www.pzc.nl/toerismedebat door Cornelleke Blok BIERVLIET - De roofvogelwerkgroep Zeeland slaat alarm na de vergifti ging van de roofvogels, die de afge lopen weken rondom Biervliet en in de gemeente Reimerswaal zijn gevonden. „De roofvogels die nu gevonden zijn, vormen het topje van de ijs berg", zegt Henk Castelijns uit Phi lippine, voorzitter van de roofvo gelwerkgroep. „Ik vermoed dat er dit jaar in totaal honderd roofvo gels of meer vergiftigd zijn in Zee land. Het is moeilijk om de kada vers te vinden, omdat ze buiten de paden liggen. We ontdekken ze meestal bij toeval." Volgens Castelijns is het vergifti gen van roofvogels al een aantal ja ren aan de gang. „Elk jaar vinden we er wel een paar, maar dit aan tal is wel absurd. Van de zeven roofvogels die nu gevonden zijn, is bewezen dat ze vergiftigd zijn met het landbouwgif carbofilan. De da ders snijden een dode eend, duif of een muskusrat open en ze gie ten er gif in. Die leggen ze in het veld neer. Roofvogels gaan er door gaans meteen op af en vallen ter plekke dood neer. Ik word er elke keer weer een beetje misselijk van. Vergiftigingen gebeuren vooral in februari en maart, omdat er dan weinig voedsel is voor roofvogels." Castelijns vermoedt dat jagers ach ter de vergiftigingen zitten. „Bij veroordelingen elders in het land waren de daders vaak jagers. Roof vogels en vossen zijn voor hen con currentie, omdat ze ook op fazan ten, konijnen en hazen jagen." Maar het gaat dan om een heel klein deel van de jagers, benadrukt Castelijns. „De meesten hebben het goed voor met de roofvogels." André Faas, Zeeuws voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Jager Vereniging: „Ik begrijp niet dat dit soort dingen gebeurt. Ik vind het ook heel vervelend dat er meteen naar de jagers gewezen wordt. Als wij aanwijzingen hebben dat een lid van ons zoiets doet, dan schor sen we die persoon." Woordvoer ster Mirja Vis van de politie Zee land zegt 'geen enkele indicatie' te hebben wie de daders zijn. een onverwachte, koude douche. Toch hoop ik stiekem op een zachte landing. Zit ik vanaf deze week elke dag bij Koffie Kaldi op de Grote Markt in Goes achter mijn laptop, met draadloos inter net van het huis en een grote cap puccino? Hopelijk blijft het niet bij dromen. PZC-verslaggeefster Lilian Domini- cus keert vandaag terug van een reis door het Noordoosten van de Vere nigde Staten, waar zij zocht naar Zeeuwen en hun sporen in het land schap. Over haar ervaringen houdt ze een weblog bij: www.pzc.nl/blogs. Hoewel de reis voorbij is, zullen er nog diverse artikelen verschijnen in de zaterdagbijlage Spectrum. Voor opmerkingen, kunt u nog mai len: liliangoesamerica@gmail.com door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Het is 'volstrekt on verantwoord' voor brandweerlie den om door te gaan met het ge bruik van digitale C2ooo-porto- foons. Dat zegt Cees van Beek, lan delijk voorzitter van de Vakvereni ging voor Brandweer Vrijwilligers. „We moeten ermee stoppen en tij delijk overgaan op het analoge net werk. Aan de kant met die falende apparatuur!" Van Beek doet zijn uitspraken naar aanleiding van een onder zoek dat de PZC hield in samen werking met het radioprogramma Argos. Uit een inventarisatie van de Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrij ding (NVBR) bleek dat 16 van de 25 brandweerkorpsen, waaronder die in Zeeland, problemen hebben met de binnenhuisdekking van C2000, het communicatiesysteem van de hulpdiensten. Van Beek: „Wij vinden de uitkom sten uitermate schokkend. Het ver keer tussen de portofoons zijn on betrouwbaar. Daardoor staan le vens van burgers en brandweerlie den op het spel. We moeten daar om niet wachten op nog een on derzoek naar het C2000-systeem. De verantwoordelijke bestuurders moeten nü een besluit nemen. Er moeten tijdelijk moderne analoge portofoons gehuurd worden, tot dat de problemen opgelost zijn." Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3