boven 'Sneller zand opspuiten' Actieweek! [VERZAMELAARS JAARBEURS M Nikita# >0 kindermode Inbreeksters in Hulst betrapt door bewoners i info voorverkoop verzamelaarsjaarbeurs.nl Fotoclub Hulst showt werk in 's Landshuis Rommelmarkt van Vissen bijten goed in fanfare Lamswaarde vrij aas en zeepieren 'Kezandse verdeeldheid tussen ondernemers bestaat alleen in de hoofden van bestuurders en ambtenaren.' Patrick Brakman Drie koren treden op in parochiekerk Heikant PvZ wil schade voor recreatie door werken aan stranden beperken. 15% korting Z PZC Dinsdag 14 april 2009 19 78 19 APRIL JAARBEURS UTRECHT EN DE MEGA PLATEN CD BEURS of met deze advertentie 1,50 euro korting aan de kassa (geldig voor 1 persoon) Vlictstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" EUROPA'S GROOTSTE VINTAGE EVENEMENT! HULST - Fotoclub Hulst houdt van donderdag 16 april tot en met woensdag 29 april een expositie in 's Landshuis in Hulst. De fotogra fen Roger Platjouw, Saskia Mol- ders, Dounja Hermans, Jan Huis man, Theo van Houdt, Rimco de Rooij, Danny Scheffer en Hans Wessels fotografeerden niet alleen 's nachts, maar ook onderwerpen als schaduwen, portretten, trap pen en de stad Gent. HULST - In de. Wilhelminalaan in Hulst zijn zondagavond twee vrou wen uit het Belgische Charleroi op heterdaad betrapt bij een inbraak. Toen de bewoners rond kwart voor tien thuiskwamen, zagen ze licht in hun huis brandden. Vóór het echtpaar naar binnen kon, ren de een aantal ongenode gasten de woning uit. De mannelijke bewoner en een fa milielid wisten twee vrouwen te overmeesteren, maar zagen min stens één andere persoon de be nen nemen. De inbreeksters zijn overgedragen aan de politie en in verzekering gesteld. Of iets uit het huis is ontvreemd, was gisteren nog niet bekend. HEIKANT - In de parochiekerk in Heikant treden zaterdag vanaf 29 uur drie koren op. Het Hulster Gêmengd Koor, het Academiekoor Beveren-Waas, bei den onder leiding van dirigent Bert de Jonghe, en het koninklijk A Capella-Samankoor uit Ert- velde/Wachtebeke. Een woordkun stenares, een tenor-bariton, een pianist en drie percussionisten on dersteunen de koren. door René Hoonhorst CADZAND - De Partij voor Zeeland (PvZ) vindt het onacceptabel dat een aantal Zeeuws-Vlaamse pavil joenhouders twee seizoenen in komsten derft, omdat Rijkswater staat langer bezig is met zandsup- pleties. De aanvoer van extra zand, nodig voor een veilige zeewering, zou dit jaar klaar moeten zijn, maar kan nog wel tot eind volgend jaar du ren. Rijkswaterstaat beroept zich 2P overmacht, omdat de aanne- ers niet genoeg hopperzuigers 'tten om de hele kuststrook in één keer onderhanden te nemen. De PvZ vindt echter dat 'meer geld, materieel en mankracht' moe ten worden ingezet, omdat de re creatiesector het al moeilijk ge noeg heeft door de economische crisis. Langdurig zand opspuiten, is nadelig voor de goede reputatie (blauwe vlaggen) van het Zeeuws-Vlaamse strand en dat komt ook de ambitieuze plannen van Cadzand-Bad niet ten goede, betoogt de PvZ. De Statenfractie stelt Gedeputeerde Staten voor fi nancieel bij te dragen aan een snel lere uitvoering van de suppletie- werken. De Partij voor Zeeland meent dat de recreatieonderne mers aan de West-Zeeuws-Vlaam- se kust 'niet de dupe mogen wor den van hiaten in de planning van Rijkswaterstaat'. Het dagelijks pro vinciebestuur moet daarom in overleg treden met Rijkswaterstaat en eventueel ook met Vlaamse overheden. De eigenaar van pavil joen De Zeemeeuw stelde vorige week dat het uitbaggeren van de Zwingeul ook een oplossing kan zijn, omdat met het vrijkomende zand het strand van Retranche- ment en Cadzand-Bad kan wor den opgehoogd. De PvZ hoopt vrij dag tijdens de Statenvergadering antwoord te krijgen van het dage lijks provinciebestuur. De PvZ vindt het 'onacceptabel' dat recreatie-ondernemers meer schade lijden, vanwege 'hiaten' in de planning voor ophoging van de Zeeuws-Vlaamse stranden. LAMSWAARDE - Fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde houdt zaterdag haar jaarlijkse rommel markt ten bate van het instrumen ten-en uniformenfonds. In en om de boerderij van de familie Hoefeij- zers aan de Jac. de Waalstraat kun nen bezoekers van 13 tot 17 uur te recht. Ze kunnen niet alleen spul len kopen op de markt, maar ook deelnemen aan verschillende spe len (rad van avontuur). KRUISPOLDERHAVEN - De 35 henge- laars'die deelnamen aan de eerste seizoenswedstrijd van zeehengel- vereniging De Vogel vingen zater dag samen vijftig vissen aan de oever van de Westerschelde ter hoogte van de Kruispolder. Win naar vrij aas: Jack Dieleman, Hoek, 94 cm; Winnaar zeepieren: Carel van Sikkelerus, Kloosterzande, 50 cm. Volgende wedstrijd zondag 24 mei ter hoogte van Ossenisse. foto's Wim Kooyman Plein 7 - Zaamslag - 0115-431013 .weer aan. Voor ieder wat wils op de markt in Cadzand-Bad. vanaf dinsdag 14 april t/m zaterdag 18 april 2009 op alle broeken en rokjes Tot ziens in Zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39