Pasen kent ook dit jaar HOEiERDAGOUT Baggeren in het klein 'Miniatuur' trekt zonder huisjes en met scherven toch bezoekers LÉT* IS; I Verkopers nepgoud in Goes en omstreken Archeoloog spreekt bij dorpsraad Aagtekerke Nog geen cadeau voor Moederdag? voor meer cadeau's: www.moederdagoutlet. 1 KfflËi i|i Drankrijder moet rijbewijs inleveren Opnieuw haag in brand in Middelburg 18 Dinsdag 14 april 2009 pzc door Theo Ciele middelburg - Officieel mag het voormalige terrein van Miniatuur Walcheren in Middelburg nog niet open zijn, tijdens de paasdagen werd er al volop gewandeld en ge speeld. De vereniging Stadspark Molenwa ter 'vergaderde' gisteren echter bui ten de hekken, naast de muziek tent. 'Coalitie je zit ernaast. Wij nu ook!', stond op een spandoek dat aan de muziektent was gehan gen. „We hadden een lentefeest in Miniatuur gepland, maar daarvoor kregen we geen toestemming", ver klaarde voorzitter Caja Oldenbur- ger. De vereniging besprak de roerige periode die vorige week eindigde met het raadsbesluit dat alle grote gebouwen van Miniatuur gesloopt zullen worden. Een teleurstelling voor de vereniging, die vanuit de gebouwen activiteiten had willen ontwikkelen. Het park moet in de ogen van de vereniging een 'so ciaal en groen hart' in de binnen stad worden. „We willen nu positief en con structief mee gaan denken over de definitieve invulling van het park", aldus Oldenburger. „We gaan er voor zorgen dat de coalitie ons de volgende keer wel goed begrijpt", zegt ze verwijzend na de tweede ling in de raad tijdens de stem ming over de tijdelijke invulling van het park. De coalitiepartijen PvdA, CDA, SGP en WD stem den toen tegen een voorstel van de oppositie om tenminste een groot gebouw te laten staan. Een van de aanwezigen riep vol wassenen op een oogje in het zeil te houden. Sinds Miniatuur is ver trokken, is het terrein via gaten in het hek gemakkelijk toegankelijk. Gevolg is dat van de gebouwen geen ruit meer heel is en het terras bezaaid is met scherven. Dat weer hield veel mensen, Middelburgers en toeristen met verouderde stads- gidsjes, ervan het park te betreden. goes - In Goes en omstreken zijn de laatste maanden verkopers van nepgoud actief Het gaat om enke le volwassenen met kinderen, die volgens de politie vanuit een auto met een buitenlands kenteken ope reren. Ze proberen hun spullen tegen la ge prijzen met zielige verhalen aan de man te brengen. De politie vraagt mensen die het slachtoffer zijn geworden van de oplichters, aangifte te doen. aagtekerke - Archeoloog Bernard Meijlink van de Walcherse Archeo logische Dienst geeft donderdag tij dens een bijeenkomst van de Dorpsraad Aagtekerke een lezing over zijn werk. Meijlink adviseert de drie gemeenten op Walcheren, maar hij doet ook zelf onderzoek in de Walcherse klei. De bijeenkomst is in HCR Kodde en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan verder de bouw van het woon-zorgcomplex en starters- woningen en de aanleg van speel- voorzieningen. 7-delige kruidencarrousel Ideaal voor in de keuken! - morgen in huis* -gratis ingepakt in cadeauverpakking PE MAKKELIJKSTE MOEPERPAdSHOP ONLINE vlissingen - Een 34-jarige Vlissin- ger heeft zaterdagavond zijn rijbe wijs moeten inleveren nadat hij was betrapt op rijden onder in vloed. Getuigen hadden gezien dat de man op de kruising van de Nieuwe Vlissingseweg en de Presi dent Rooseveltlaan tegen de stoep rand reed. Hij reed door naar zijn woning aan Westerzicht. Daar werd hij tegen half tien aangehou den. Hij bleek dat de man 3,9 maal teveel had gedronken. middelburg - De brandweer in Middelburg moest gisteravond op nieuw uitrukken voor een brand in een haag. De melding kwam rond tien uur binnen. Het betrof een haag aan de straatzijde in de C.W. Sturm- straat in het noorden van de stad. Een deel van de haag verbrandde. Sinds vorige maand zijn op ver schillende plaatsen in Middelburg (coniferen) hagen in vlammen op gegaan. Brandweer en politie ver moeden dat er steeds sprake is van brandstichting. Paasliederen zingen op de hoek van de markt in Middelburg. Mechje en Angela (r) wachten op de start de puzzelrit in Vlissingen. Voor velen is Pasen de gelegenheid voor een uitstapje naar de paasmarkt, anderen zoeken een ludiek evenement op en sommigen keren terug naar de bron. door Theo Giele foto's Ruben Oreel Eerste paasdag op Walche ren. Voor café De Concur rent op het Bellamypark in Vlissingen heerst een carnavalesk sfeertje. Het terras zit vol Janis Joplinnen, Soeur Souri- res, Elvissen en andere idolen uit vervlogen tijden. Ze hebben ingeschreven voor de - Concurrally, een autopuzzelrit. Deelnemers zijn opgeroepen om zich te verkleden. Een man in een schreeuwend Hawaii-shirt veront schuldigt zich. Geen tijd om zich te om te kleden. Als je niet beter wist... Geen probleem. „Je kan zo vertrekken. Achter de Four Tops." Een eindje verderop is een heel an dere puzzelrit bezig. Met heel wat meer deelnemers, allemaal op zoek naar een parkeerplaatsje ach ter de boulevard. En niet alleen achter de boulevard is het aan schuiven, op de boulevard schui felt een lange rij mensen langs de kraampjes. Aan Jan Boone uit Middelburg zijn alle paasmarkten, paasshows, paasbrunches en ander commer cieel geweld van de paashaas niet besteed. „Het lijkt wel of het met Pasen alleen maar gaat om geld verdienen. Maar daar is het paas feest niet voor bedoeld." Boone nam vorig jaar het initiatief om paasliederen te zingen op de Middelburgse markt. Een aantal koperblazers van muziekvereni ging Onda begeleiden de twintig, dertig mensen die het straatkoor tje vormen. Jan Boone spreekt mensen op straat aan om zich bij het koor aan te sluiten. Onder zijn arm heeft hij cd's en exemplaren van het evan gelie van Johannes om uit te de len. „Mijn leven wordt door God geleid. Ik wil het evangelie vanuit de kerkbanken naar buiten breng en." vlissingen - Een minitieus op schaal nagebouwde baggerschuit was een van de pronkstukken van de maritieme dagen, die tijdens de paasdagen werden gehouden in verzorgingstehuis Ter Reede in Vlissingen. Het Nationaal Baggermuseum uit Sliedrecht, de bakermat van de Ne derlandse baggerindustrie, had een aantal schaalmodellen naar Vlissingen gestuurd. Ook de Modelboten Vereniging Vlissingen was present met hun modelschepen, net als stands van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij en het Loods wezen. Daarnaast exposeerden tientallen kunstenaars maritieme kunst in het verzorgingshuis. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20