Zeeland 'Uitloopuur goed voor horeca' Vijf ton voor claims Fonteyne P2-3 1 tmnim occasion vocmtu mm use mes onder tpok/ mm Man mishandeld op station WALCHEREN 21 18 en 19 Ondernemers gemeente Veere wil Vlissings voorbeeld volgen. CDA eist opheldering over C2000 Vlissingen College Vlissingen trekt geld uit voor afwerking schade rond bouw. Vlissingen zwaait Indonesische korvet uit TOT<§Mo% Gebed Als Dorien er niet was had niemand op de afdeling te eten Dinsdag 14 april 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Pasen presenteert zich ook dit jaar in vele gezichten door Theo Ciele DOMBURG - Het invoeren van een uitloopuur tot drie uur voor de ho reca in de gemeente Veere is een impuls voor de horeca en zal de overlast beperkten. Dat voorspelt Jaco Duvekot van de afdeling Veere van de brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland. Duvekot roept de gemeente op het uitloopuur een jaar uit te probe ren. Daarbij kan de gemeente wat hem betreft dan aanvullende voor waarden stellen zoals een portier voor de deur. Burgemeester Rob van de Zwaag zei deze week in een commissie dat Veere wil aansluiten bij het 'Walchers model', dat wil zeggen, sluiten om twee uur. Duvekot wijst erop dat Vlissingen een 'uitloopuur' hanteert voor een groot deel van de cafés. Dat wil zeggen, na twee uur mag er welis waar niemand meer binnen, maar de al aanwezige gasten worden pas om drie uur de deur gewezen. „En laat dit nu net zijn waar wij voor pleiten", aldus Duvekot. In de Veerse kernen staat iedereen om twee uur buiten. Gevolg is dat veel jongeren hun vertier elders zoeken. Dat kan zijn bij de Hooi zolder in Westkapelle of bij de ho recagelegenheden met een nacht vergunning in Vlissingen of Mid delburg. Het uitloopuur zal de drang om elders verder te gaan stappen flink beperken, zo ver wacht Duvekot. Angst voor meer overlast is vol gens hem gebaseerd op onwetend heid. Overlast neemt juist af, zo blijkt volgens Duvekot 'uit diverse onderzoeken'. „Het straatbeeld is immers rustiger omdat er in ieder geval minder mensen tegelijk naar huis gaan. Ook zijn stappers tevredenér en Horeca Nederland pleit voor de invoering van een uitloopuur tot drie uur 's nachts. Dat is goed voor de horeca en gaat overlast tegen, voorspelt Jaco Duvecot. VLISSINGEN - Het CDA in Vlissin gen vraagt om opheldering over de slechte bereikbaarheid van C2000, het landelijke communica tiesysteem voor hulpdiensten, in de Vlissingse binnenstad. Aanlei ding voor de vragen zijn berichten in de PZC van zaterdag. Het CDA vraagt aan het Vlissingse college van B en W wat het denkt te gaan doen om de communicatie voor hulpverleners té herstellen. vermoeider, waardoor de drang tot het veroorzaken van overlast af neemt." Duvekot wijst naar de ge meente Schouwen-Duiveland, waar de openingstijden zijn ver ruimd. Niet alleen het vanuit het oogpunt van openbare orde is het invoeren van een uitloopuur volgens Du vekot een goede zaak. „Rookverbod, accijnsverhoging en niet te vergeten de economische malaise drukken zwaar op de be groting van de veelgeplaagde hore caondernemer en dit geldt in het bijzonder voor de cafés. Een rui mere sluitingstijd zou deze bedrij ven wel eens de impuls kunnen ge ven die ze dringend nodig heb ben." VLISSINGEN - Om alvast een aantal ondernerms in het gebied rondom De Fonteyne in Vlissingen schade loos te kunnen stellen, wil het Vlis singse college van B en W een half miljoen euro uittrekken. Bij de gemeente liggen 32 verzoe ken om schadevergoeding. In op dracht van de gemeente heeft het Rotterdamse adviesbureau SAOZ het merendeel van de indieners van een claim gehoord. De gemeente wil eerst de claims af handelen van ondernemers in de directe omgeving. Op basis van de rapportage van SAOZ kan het col lege nu een inschatting maken van het bedrag dat de gemeente kwijt zal zijn. SAOZ heeft vastgesteld dat 'ondernemers gevestigd aan de Spuistraat, de Kerkstraat, de Oude Markt en de kop van de Lange Zel- ke' nadeel kunnen hebben onder vonden van de 'openbare werk zaamheden in het kader van het project De Fonteyne'. Binnen dit begrensde schadegebied zijn tot nu toe twaalf claims ingediend. Twee zijn afgewezen, twee toege kend, de rest is nog in behande ling. ARNEMUIDEN - Een 43-jarige Arne- muidenaar is in de nacht van zater dag op zondag mishandeld op het station in zijn woonplaats. De man stapte rond 0.30 uur uit de trein. Drie hem onbekende meis jes verlieten na hem de trein. Ze maakten wat opmerkingen over en tegen de man en gingen vervol gens bij een groepje jongens op het perron staan. Toen de man met zijn fiets het perron wilde ver laten, keerde de groep zich tegen hem, aldus de politie. De man werd door meerdere jongens en meisjes uit de groep beledigd. Ook werd hij door een van de jongens uit het groepje mishandeld. De politie vraagt getuigen zich te melden op het politiebureau in Middelburg of via 0900-8844. VLISSINGEN - Het laatste korvet dat Damen Ship yards voor de Indonesische marine heeft ge bouwd, heeft paaszaterdag Vlissingen verlaten. De KRI Frans Kaisiepo begon 's middags zijn tocht naar Surabaya met een 'schouw' langs de Vlissingse boulevard. Tot groot plezier van vele toeschouwers, die het Indonesische marineschip uitzwaaiden. De commandant van de KRI Frans Kaisiepo had bij de werf al een groot spandoek aan zijn schip laten bevestigen met de tekst: 'Vlissingen ben- dankt.' KOOPAVOND donderdag 16 april 14:00u - 21:00u KOOPAVOND vrijdag 17 april 14:00u - 21:00u LAATSTE KANS! zaterdag 18 april 10:00u- 17:00u /EDITIE INRUILBQNUS Showlocatie: ZEELANDHALLEN NOBELWEG 6 GOES (industrieterrein Poel II) foto Ruben Oreel Alle klassen van de Vlissingse ba sisschool moesten een bijdrage leve ren aan de scholendienst in de kerk. In de voorafgaande weken was hard gewerkt aan de voordrachten en het decor. Van alle klassen mochten een paar leerlingen op het podium komen. Sommigen lazen een gedicht voor, anderen vertelden wmmamÊmrntÊÊmmélÊÊBÊÊ Tip? redactie@pzc.nl een verhaal. Vanwege hun leeftijd vertederden de kinderen van groep twee het publiek hoe dan ook al. Maar ze oogstten ook bewonde ring met hun voordracht van een gebed in versvorm. Alleen bij de af sluiting van het gebed ging het even mis. Boven het gemompel van het publiek uit klonk een hel der stemmetje: „Adem."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19