El Pato heeft zijn groene colbert Hoofdrol Wilma Salm in dressuurcompetitie 48 Dinsdag 14 april 2009 PZC Argentijn Cabrera schudt in play-off van Masters concurrentie af. Amazone uit Yerseke pakt eerste, derde en vierde plaats. door Harry Hekkert DEN HAAG - De Masters heeft er met Angel Cabrera een groot win naar bij. De 39-jarige Argentijn re kende op de eerste hole in de play-off af met Chad Campbell en op de tweede hole met Kenny Per ry. En dus trok Cabrera het be faamde groene jasje - in zijn geval een jas - om zijn schouders, een van de tradities in 's werelds groot ste golfwedstrijd. Cabrera gaat door het leven als El Pato; de eend. Door zijn kenmer kende waggelloopje snelde de bij naam hem vooruit. In 2007 won hij zijn eerste Major, de US Open. Sindsdien sloeg hij de ballen min der vaak de goede kant op. Ca brera zakte naar de 69e plaats op de wereldranglijst en was daarmee gisteren de laagste genoteerde win naar op de Augusta National Open. Dergelijke cijfers leken Ca brera, tevens winnaar van ruim een miljoen dollar, niet te deren. „Het is de droom van elke golfer om de Masters te winnen. Ik ben nu zo emotioneel dat ik nauwe lijks kan praten", zei de ontroerde winnaar in het Spaans. Terwijl El Pato uiterlijk altijd onbe- wogen zijn ballen slaat. Na zijn eer ste Major-winst in 2007 zei hij nog geen last van zenuwen te hebben. Hij had er een speciale remedie voor. „Sommige spelers krijgen hun zenuwen onder controle door een sportpsycholoog in te huren. Ik rook gewoon sigaretten." Ca brera is allesbehalve een gezond heidsfreak. Dat is hem aan te zien. De winnaar van de Masters heeft een onderkin en een stevig uitge vallen buik. Ook zijn concurren ten in de play-off, Perry en Camp bell, zijn niet de afgetrainde top sporters die je in de finale van zo'n grote sportwedstrijd ver- 4 wacht. Topsporters op de green zien er soms uit als darters. Zelfs in Amerika begon dat dit paas weekeinde op te vallen. Campbell is 34 jaar en weegt 92 kilo, Perry telt 48 jaar lentes en is 102 kilo gram zwaar. Cabrera weegt vol gens zijn eigen voorzichtige schat ting zo'n 95 kilo. Grote groene jas jes waren wel voorradig op Augus ta, sinds 1982 eigenlijk. Toen won Craig Stadler, bijgenaamd de Wal rus, the Masters. De Amerikaan woog toen 115 kilo. Phil Mickelson kampte ook lang met behoorlijk overwicht. Hij was Angel Cabrera viert zijn overwinning in de Masters. foto David J. Phillip/AP enkele jaren geleden de opmerkin gen over de vetkwabben onder zijn polo beu. De nummer twee van de wereldranglijst viel ruim tien kilo af met behtilp van een fit nesstrainer en weegt nu een klei ne 90 kilo. Toch heet Mickelson nog altijd 'Big Phil'. Voor Gary Player, de 73-jarige legende die op Augusta als speler afzwaaide, hoor de een fit ogend lijf erbij. Player was ook een van Mickelsons criti casters. „Als hij over de green loopt, rollen zijn borsten alle kan ten op." Daar kon 'Big Phil' het mee doen. Ook Tiger Woods, de onbetwiste nummer één, 82 kilo, maakte een en al opmerkingen over de vetkwabben van zijn groot ste rivaal. Niettemin gingen de zwaargewich ten er met de prijzen vandoor, al waren de oh's en ah's bij de twee strijd tussen Mickelson en Woods niet van de lucht. Beiden lagen voor de laatste ronde zeven slagen achter op de leiders. Op de zestien de hole bedroeg de achterstand nog maar één slag. Met twee bo geys op de laatste holes viel eerst P**j Angel Cabrera wint de US Mas- ters. De Argentijn laat de Ameri kanen Kenny Perry and Chad Campbell op het laatste nipper tje achter zich. Woods af en op de achttiende ver speelde ook Mickelson zijn kansen op de zege. Reinier Saxton haalde de laatste twee ronden niet De Nederlandse amateur verliet met opgeheven hoofd Augusta. Saxton, die zich als winnaar van het Britse amateur kampioenschap kwalificeerde voor de Masters, mocht zich op Augus ta National Open wel troosten met de titel van beste amateur. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met goud, brons en een vierde plaats eiste Wilma Salm zaterdag in de Klute Trofee dressuurcompetitie een hoofdrol op. Bovendien won de amazone uit Yerseke in Nieuw en Sint Joosland ook nog het dag klassement van de drie rubrieken waarin ze van start ging. Salm liet meteen al bij haar eerste optreden een goede indruk achter. In de klasse Mi, waar maar liefst elf van de dertien combinaties een voldoende voor een winstpunt scoorden, trok Salm met de merrie Uranta aan het langste eind. Zij stuurde de goed in balans lopende Polaris-dochter met 204 punten naar de overwinning. Ze behaalde acht punten meer dan Miranda Weijermans met Zidana. In de in handicap verreden klasse Z toonde Salm zich met de vos Vic toria oppermachtig. Terwijl de nummers één en twee met het ge ringst mogelijk verschil tegen el kaar aan schurkten, sloeg de jeugd- international een gat van maar liefst twintig punten. Zij behaalde met de Gribaldi-dochter 243 pun ten. Doenja Bleyie eindigde met NT Motivantiont als tweede. Eve lien de Kesel werd met Vou- lez-Vous derde. Het waren twee overwinningen die nog niet voldoende waren voor de eindzege. Daarvoor dien de Salm in de slotrubriek, de klas se L2, af te rekenen met Dinja van Wilma Salm is een klasse apart in de dressuurcompetitie om de Klute Trofee. De amazone wordt eerste, derde en vierde. Boven dien pakt ze de dagzege. Liere. In de voorlopige rangschik king bedroeg het verschil tussen de beide kemphanen slechts drie punten. Als voorlaatste starter reed Dinja Van Liere met de ex pressief bewegende Zibbedy's Way een fraaie proef. In de galop wissels maakte de merrie enkele schoonheidfoutjes, maar met een score van 211 punten voerde Van Liere de druk op. Salm stuurde de* merrie Zazou met een totaal van 217 punten echter naar de eind overwinning. Jurylid Adrie Ruisaart: „Dit waren twee fijne combinaties om te jure ren. Voor het hals strekken kon ik zelfs negens kwijt en dat kom je niet zo dikwijls tegen. Het zijn twee combinaties om in de gaten te houden." Wilma Salm: „Zazou is een heel fijn paard om te rijden, sterk in de beweging en werkwil lig. Zazou is van Natasja Adriaanse en ik ben blij dat ik haar mag rij den. Dit was mijn laatste wedstrijd in L. Ik stap nu over naar M." Ondanks het verlies toonde Dinja van Liere zich tevreden. „Het was met Way mijn vierde wedstrijd in deze klasse en het gaat prima, maar er is nog niets bevestigd. Dat zag je in de wissels. Wilma is ver der. Ze is de terechte winnaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102