teistert Berlijn Hz^ Indonesische moslim kiest met zijn maag China heeft 32 miljoen jongens te veel Wat doen Zeeuwse oesterkwekers op Long Island? Kamperen en natuur in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Islamitische partijen zijn grote verliezers bij verkiezingen. APRIL Rel rond homofiele olifant in Polen Verwarde Duitse springt tussen ijsberen Filipijnen laten zich kruisigen Koningin Elizabeth II deelt aalmoezen uit Imam veroordeeld voor verkrachtingen Volg Lilian op haar tocht door Amerika op www.pzc.nl/blog PZC Zaterdag 11 april 2009 I 9 foto Tobias Seeliger/CPD en telefoons. Ook tot 'nepsocialis- ten' verklaarde vakbonden wor den belaagd. Berlijn heeft een linkse traditie. Als centrum van de Industriële Re volutie was het een vruchtbare bo dem voor socialisten. Ten tijde van de Muur bestond in West-Berlijn 'De beste citaten van Karl Marx' is dé verkoophit geen dienstplicht. Dat trok jong volk uit heel Duitsland aan en leid de tot een uitgebreide linkse infra structuur. Het gedachtegoed van Marx hangt er nog in de lucht. De Kastanienallee in Prenzlauer Berg is frontgebied. De uitgaans- straat is een mixed zone voor trend- PEKING - In China worden steeds meer jongens dan meisjes gebo ren. Jaarlijks komen voor elke hon derd meisjes, 124 jongens ter we reld. Dat zorgt voor een 'over schot' van ruim 32 miljoen jon gens. Dat bleek gisteren uit een on derzoek. Veel ouders in China laten tijdens de zwangerschap een echo doen om te achterhalen of de baby een jongen of een meisje is. Is het een meisje dan laten de ouders vaak een abortus uitvoeren. Jongetjes zijn gewilder, mede door de een- kindpolitiek die de regering in Pe king heeft ingevoerd om de explo sieve bevolkingsgroei tegen te gaan. Alleen al in 2005 werden in China, een land met 1,3 miljard in woners, meer dan 1,1 miljoen jon getjes 'te veel' geboren. In de meeste landen worden voor elke honderd meisjes tussen de 103 en 107 jongetjes geboren. Elke week in de zaterdagkrant Reizen 1 Daar moetje naar toe. setters, goedverdieners en linkse al ternatievelingen. Op de bonte ge vel van nummer 86 staat 'Kapitalis- mus zerstört, normiert, tötet' (ka pitalisme verwoest, normeert, doodt). In de bijbehorende boek handel is De beste citaten van Karl Marx dé verkoophit. Niemand wil praten. Als ze al zouden willen pra ten met de 'burgerlijke pers' dan moet 'het collectief daar eerst over vergaderen. Op het terras van café Morgenrot wordt om twee uur 's middags ont beten. Op de vraag of geweld helpt de wereld te veranderen, wordt kribbig gereageerd. „Een paar bran dende auto's is niks bij wat het ka pitalisme aanricht", zegt een half kaalgeschoren jongeman. „Honger doden, mensenhandel, armoede, gedwongen prostitutie, olieoorlo- gen. Dat is pas geweld." door onze correspondent Jan Lepeltak JAKARTA - Op Goede Vrijdag wan delt Udin samen met duizenden andere moslims voor het vrijdag middaggebed in de reusachtige Istiqlal moskee, in het hartje van Jakarta. De 44-jarige bestuurder van een brommertaxi is een vro me moslim. Hij bidt vijf keer per dag. Maar toch stemde hij donder dag bij parlementsverkiezingen niet op een moslimpartij. Udin koos zoals veel Indonesische mos lims liever 'met zijn maag, dan met de Koran'. Hij hoeft zich niet druk te maken over voldoende voe ding. De relatief stabiele economie onder het bewind van de 59-jarige president Susilo Bambang Yud- hoyono gaf voor hem de doorslag. „Ik koos Partai Demokrat van pre sident Yudhoyono omdat het eco nomisch een daadkrachtige partij is", zegt hij plechtig. Volgens peilingen is de seculiere partij de grote winnaar, met min stens 20 procent van de stemmen in de strijd om 560 parlementsze tels. De islamitische partijen be landden op een historisch diepte punt. De vijf grootste moslimpar tijen haalden samen ongeveer een kwart van de stemmen. Ook de streng islamitische Partij voor Ge rechtigheid en Welvaart (PKS) be haalde niet de winst waarop het maandenlang rekende. Met een po litiek onbedorven reputatie, een le ger aan vrijwilligers en een energie ke verkiezingscampagne had PKS nu de grote sprong voorwaarts moeten maken. Er werd zelfs open lijk gedroomd over een president schap. Maar de meeste kiezers ne geerden de partij die volgens diver se peilingen bleef steken op dezelf de 7 procent als bij de verkiezin gen van 2004. Terwijl 2008 juist een topjaar was 'De bevolking wil gewoon niet dat een islamitische partij het land regeert' voor de politieke islam in Indone sië. Er werden diverse politieke successen geboekt; een verbod op een islamitische sekte is van de baan, een antipornowet werd door het parlement gedrukt en op sommige plaatsen werden delen van de sharia ingevoerd. Het maak te weinig indruk op de kiezer. „De bevolking wil gewoon nog niet dat een islamitische partij het land regeert", erkent Zakaria Mau- lana, woordvoerder van de PKS in Jakarta. „Het probleem is ook dat alle moslimpartijen grote interne conflicten hebben en niet goed kunnen samenwerken." Yudhoyono maakte gisteren be kend opnieuw met de PKS een coalitie te willen vormen. 10.30-15.00U Studenten, afgestudeerden en medewerkers heten je van harte welkom op de Open Dag op zaterdag 18 april. Zij beantwoorden al je vragen over onze opleidingen en de school zelf. Programma Edisonweg 4, Vlissingen Informatiemarkt van 10.30 tot 15.00 uur met o.a. informatie over opleidingen, studie/stage buitenland, student companies, HZ Sport, HZ Cult, studentenverenigingen en huisvesting Voorlichtingsrondes, óók over de nieuwe opleiding Vitaliteits- management Toerisme, om 11.00, 12.30 en 13.30 uur Rondleidingen om 11.00, 12.00, 13.00 en 14.00 uur Inloopspreekuur decaan van 10.30 tot 15.00 uur Ook zijn er diverse bedrijven uit het werkveld aanwezig Kijk voor meer informatie op onze site www.hz.nl Hogeschool Zeeland POZNAN - De seksuele voorkeur van een olifant verhit de gemoede ren in Polen. De partij Recht en Rechtvaardigheid bekritiseert de dierentuin van Poznan wegens het aanschaffen van het mogelijk ho mofiele zoogdier. „We hebben geen 37 miljoen zloty's (8,5 mil joen euro) uitgegeven om te zien dat er een homo-olifant leeft", al dus Michal Grzes van de rechtse oppositiepartij. BERLIJN - Een verwarde vrouw ver oorzaakte gisteren consternatie in de dierentuin van Berlijn door in het verblijf van de ijsberen te klim men. Zij liep daarbij beetwonden op in haar arm. Het incident had plaats toen de levensgevaarlijke roofdieren werden gevoederd. De dierentuin liet weten dat Knut, de beroemdste ijsbeer van Duitsland, er niet bij betrokken was. Ruben Enaje wordt gekruisigd. CUTUD - Zoals elk jaar hebben in woners van de Filipijnen zich op Goede Vrijdag aan het kruis laten slaan. In Cutud, 80 kilometer ten noorden van de hoofdstad Manil la, werden elf mannen gekruisigd. Een van hen, Ruben Enaje, onder ging dit ritueel voor de 23ste keer. Hij doet het uit dankbaarheid na dat hij op miraculeuze wijze een val uit een gebouw overleefde. LONDEN - De Britse koningin Eliza beth II heeft op Witte Donderdag, overeenkomstig een oude traditie, muntjes aan onderdanen gegeven. 83 mannen en 83 vrouwen kregen enkele speciaal geslagen herden- kingsmunten en 83 pence (92 euro cent), de leeftijd die Elizabeth later deze maand bereikt. Tot 1701 was het gebruik dat de vorst ook de voeten van arme onderdanen was te. Zover ging Elizabeth niet. ANTWERPEN - Een 54-jarige imam heeft gisteren van de rechter in Antwerpen 3,5 jaar celstraf gekre gen voor twee verkrachtingen. De man vergreep zich aan twee vrou wen die bij hem kwamen voor ad vies. De ene vrouw kwam omdat zij het moeilijk had met een schei ding. De imam drogeerde en ver krachtte haar. De andere vrouw be zocht de imam omdat zij dacht be zeten te zijn door de duivel. Vol gens de imam was het enige medi cijn met hem naar bed te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9