handbal nieuwe impuls Vergroot je kansen op de arbeidsmarkt! Gebruik een fc) Ook een -ID®? Kijk op CareerlD.nl Renners strijden om titels in 's-Heerenhoek Team neemt deel aan internationaal toernooi in België. Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) houdt kampioenschap. Schorsing El-Akchaoui blijft staan lilf iü Profileren PZC Zaterdag 11 april 2009 I 45 door Marlot Hak HEINKENSZAND - Het is hilariteit al om bij de groep pubers als de trai ners die avond het speciaal ge maakte tenue voor het handbal- toernooi van dit weekeinde laten zien. Precies op het zitvlak prijkt de tekst 'Café het Hemeltje', een van de sponsors uit Oost-Souburg. De trainers Hans Dierickx (EMM), Jaap Sinke (Orion), Rob de Vos (Delta Sport) en begeleider Marcel lo Tax (EMM) kunnen er ook om lachen, maar ze zijn er samen met de spelers maar wat trots op. Sa men hebben ze ervoor gezorgd dat binnen twee weken een ouder wets Zeeuws handbalteam ont staan is. Het is een poging om het Zeeuwse handbal een nieuwe impuls te ge ven. Zo'n twintig jaar geleden, toen de sport nog volop bloeide in Zeeland, bestond er al eens een Zeeuws team. In de loop van de ja ren is de ploeg echter verdwenen, net als veel Zeeuwse clubs. Onlangs deed de mogelijkheid zich voor om aan een groot inter nationaal toernooi mee te doen en dus werden de talentvolle spelers in Zeeland bij elkaar gebracht. „Met de sponsoring ging het ver volgens ook snel", vertelt begelei der Marcello Tax. „Veel oude lief hebbers van de sport waren met een enthousiast." Het begon allemaal twee maanden geleden, toen De Vos een uitnodi ging kreeg voor een internationaal handbaltoernooi in Izegem (Bel gië) voor jonge beloften. Op dit toernooi doen veel Franse, Bel gische en Luxemburgse teams mee. De Vos: „Ze hadden graag wat meer teams uit Nederland. In eerste instantie dacht ik eraan om binnen Delta Sport een team sa men te stellen, maar ik had al snel in de gaten dat ik maar iets van vier geschikte kandidaten hiervoor had." De trainer van de club uit Zierik- zee zocht vervolgens contact met de handbalverenigingen EMM uit Middelburg en Orion uit Hein- kenszand. Zij waren meteen en thousiast. Vervolgens werd een se lectie van zo'n twintig jongens tus sen de 14 en 21 jaar samengesteld. Selectie Keepers: Rene Hooijschuur (Orion), Thim Zevenbergen (EMM) t- Spelers: Kenneth Mellaart, Ste fan de Oude, Martijn Ciltay, Thijs de Vos (allen Delta Sport) Jordy Loo, Kevin Meulmeester, Myron Bouwmeester (allen EMM), Arno Riemens, Mark Dorst en Ron van Dalen (allen Orion). De afgelopen twéé weken moch ten zij bewijzen dat ze in het nieu we team thuishoren. Marcello: „Je zag dat de jongens net iets harder trainden dan normaal. Ze waren er trots op dat ze met de selectie mee mochten doen." Nadat de clubcompetitie was afge lopen, gingen de jongens in trai ning. Om een tot zo eerlijk moge lijke definitieve selectie te komen, werden drie oud-spelers van de clubs benaderd. Zij bepaalden uit eindelijk welke tien spelers en twee keepers er naar België zou den gaan. Bert de Jonge (oud-speler EMM), was één van hen. „We hebben vooral op de kwaliteiten van de jongens gelet, maar natuurlijk heb ben we ook naar andere aspecten gekeken. Spelen ze links- of rechts- handig en op welk niveau spelen ze bijvoorbeeld." De jongste van het stel, Kevin Meulmeester (14) van EMM, drong door tot de selectie. „Het is pittiger dan bij mijn eigen team. Ht spel is ook veel harder en snel ler, maar ik kan het wel aan." Na het toernooi, dat vandaag in het Belgische Izegém wordt afge werkt, wil De Vos nog eens met al le jongens om de tafel zitten. „Het zou mooi zijn als we dit een ver volg kunnen geven, maar dan moe ten de jongens daar wel voor wil len gaan. Er moet ook een klik zijn in de groep. Ze moeten het niet voor mij doen." door Wim de Vos •S-HEERENHOEK - Hoewel het nog vroeg in het seizoen is, wordt van daag de eerste wielerkampioen in Zeeland gehuldigd. In 's-Heeren hoek komen de coureurs die aange sloten zijn bij Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ) bijeen om te strijden om het kampioenschap van die wielerbond. Tijdens de eerste officiële wed strijd, afgelopen zaterdag in Nisse, zorgde het peloton voor een aan trekkelijke wedstrijd met Kevin Gi- deonse uit Heinkenszand als win naar. Het is de vraag of hij ook favoriet is voor de titelstrijd in het slechts enkele kilometers van zijn woon- - plaats gelegen 's-Heerenhoek. Er zijn meer renners die vroeg in het seizoen in vorm zijn en daarom ook al een overwinning achter hun naam willen zetten. Renners als Tjitte van den Buys, Dennis Mesu en Jacq Schuit hebben al la ten zien in vorm te zijn. De wedstrijd in 's-Heerenhoek staat vandaag niet alleen open voor de renners die aangesloten zijn bij TMZ. Ook niet-aangesloten renners heb ben startgelegenheid. Het is wel zo dat alleen de TMZ- renners in aan merking komen voor het kam pioenschap. In 's-Heerenhoek wordt het pro gramma vanmiddag om 13.00 uur geopend met de wedstrijd voor de amateurs B. De A-categorie sluit af om 15.30 uur. ZEIST - De gang naar de tuchtcom- missie van de KNVB heeft NEC-verdediger Youssef El-Ak chaoui niets opgeleverd. Het colle ge handhaafde zijn schorsing voor vier duels, waarvan één duel voor waardelijk. El-Akchaoui kreeg een schikkings voorstel van de aanklager betaald voetbal voor zijn rode kaart vorig weekeinde in het duel met FC TXvente (1-1). De NEC-aanvoerder 'werd uit het veld gestuurd wegens het duwen en slaan van tegenstan der Romano Denneboom. El-Ak chaoui vond de straf van drie duels plus een voorwaardelijk te gortig en liet de zaak voorkomen. De tuchtcommissie kwam even wel tot hetzelfde oordeel als de aanklager. Hij mist nu de duels met Graafschap, Roda en NAC. f'-L:, Onderscheid je van andere werkzoekenden met een CareerlD-profiel (C-ID). Zo laat je zien wie je bent, wat je doet én wat je kan! Verbeter jezelf. Ontdek de Bekijk automatisch welke gratis persoonlijkheidstests vacatures het beste bij en leermodules voor je C-ID. je passen. Solliciteer En geef jezelf meer kansen daarna met één druk op de arbeidsmarkt. op de knop via je C-ID.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97