c or en wil mee naar de topklasse Pau' Telfsa: voor kunstgras en accommodatie r we moeten er harder aan trekken r" PLAN 1: Topklasse PLAN 2: Invoeren schema 14 PLAN 3: Combinatie plan 1 en 2 PZC Zaterdag 11 april 2009 I 43 wat sponsors uit wegvallen. Daar om moeten we extra slagen ma ken en zullen de spelers daar ook in mee moeten. We mogen niet stil zitten. Als de sponsoring iets terugloopt, zullen we dat aanvul len, is mijn verwachting. De signa len zijn niet verontrustend." Dat komt wellicht ook omdat de club dit jaar een ongekende rust uitstraalt. Langeraert: „Het be stuur bestaat weer uit mensen met een hart voor de club, dat werpt zijn vruchten af De resultaten van het eerste elftal spelen daar natuur lijk ook in mee, maar als iedereen dezelfde drive heeft, is het prettig om met elkaar te werken. Wat dat betreft is dit een voorbeeldig jaar voor Hoek." HOEK - Hij weet nog niet of het ook in de topklasse mogelijk is een dubbelrol te vervullen, maar dat is van later zorg. Paul Telussa wordt na dit jaar weer trainer van Hoek en houdt zich daarnaast bezig met de samenstelling van de selectie. „We moeten er nog over praten of dat zo blijft als we inderdaad naar de topklasse promoveren." In het jaar van zijn revalidatie, na de lichte herseninfarct voor de start van dit seizoen, heeft hij zich alleen op de spelersmarkt kunnen concentreren. Dat wil zeggen: pra ten met spelers over volgend jaar,' wedstrijden bezoeken, spelers be kijken en eventueel naar verster kingen zoeken. „Ik wilde graag mee bepalen met welke spelers ik de competitie in ga als trainer." Dat ziet er, vindt Telussa, tot nu toe goed uit. Zo werden deze week al twee Belgische spelers aan getrokken voor volgend seizoen. Telussa geeft toe: „We moeten er vanwege de slechtere tijd op spon- sorgebied wel harder aan trekken dan anders. Zo gaan we ook de ge sprekken met spelers in en dat duurt wat langer. We vragen om begrip, maar we willen ook dat ze de sportieve verbetering inzien op langere termijn." Toch is het nog lang niet zeker dat Joan van Belzen, Giovanni Siere- veld, Gideon Imagbudu, Alan Grozdanic, Michael Koné en Stijn Mahieu ook volgend jaar bij Hoek spelen. „Het is even afwachten, maar als we spelers kwijtraken, moeten we gelijkwaardige spelers terug zien te krijgen. Dat moet wel als je het hoogste nastreeft en vol gend jaar bij de top vijf wilt eindi gen. Ik ben er ook zeker van dat we daarin slagen en dat we een se lectie krijgen die de potentie heeft om in de top te spelen." wen. „Je kon als één van de top clubs in de hoofdklasse de scheids rechter toch niet wegstoppen in een kotje van twee bij twee me ter? Zo erg was het gesteld met de terreinen en de kleedkamers." Bravenboer heeft de afgelopen ja ren overal goed rondgekeken. „Waar we ook komen, of het nu 'Het kan toch niet zo zijn dat we straks helemaal uit de toon vallen?' bij Ilsselmeervogels, Rijnsburg of Spakenburg is, hebben de 'gemeen ten forse bedragen meebetaald in de accommodatie. Dat moet hier toch ook mogelijk zijn? We zijn nu al achttien jaar één van de boegbeelden in het amateurvoet bal. Voor de gemeente zijn we een uithangbord, want iedereen kent Hoek. Ik vraag me dan ook af: waarom worden de plannen die er in Terneuzen leven voor een nieuw voetbalstadion niet in Hoek gerealiseerd?" Het kan niet zo zijn, vindt Braven- boer, dat Hoek straks in de hoog ste klasse van de amateurs, met el ke week aansprekende tegenstan ders, volkomen uit de toon valt. De oud-voorzitter schat dat de ver huizing en de bouw van een totaal nieuwe accommodatie zon twee miljoen euro (exclusief de aanleg van kunstgras) gaat kosten. Dat be drag zou de gemeente kunnen ha len uit de verkoop van de grond van het huidige complex aan een projectontwikkelaar. „En als we naar een nieuwe accom modatie gaan", vindt Bravenboer, „kan het niet anders of we moeten op kunstgras gaan spelen. We wil len meedoen, mooier voetbal spe len. Ik kan me toch niet voorstel len dat er in de topklasse nog één club op gewoon gras zal spelen. Daar kunnen wij niet bij achterblij- Op het sportpark van Spakenburg verrees jaren geleden een kolossale tribune met business seats voor de spon sors. Veel topclubs uit het amateurvoetbal hebben een accommodatie waar Hoek jaloers op kan zijn. Hoofdidee •In seizoen 2010/2011 twee topklassen boven de bestaande hoofdklassen: één in het zaterdag- en één in het zondagvoetbal. •Topklassen bestaan elk uit zestien ploegen. De ploegen die volgend seizoen bij de eerste vier in de hoofdklassen eindigen, plaatsen zich direct. •De nummers vijf en zes spelen nacompetitie voor drie plaatsen. De resterende plaats wordt vrijgehouden voor een degradant uit de Jupiler League (de eerste divisie). Consequenties Zeeuwse clubs •Om de gaten te vullen die ontstaan door de extra klasse bovenop de hoofdklassen, geldt volgend seizoen een versterkte promotie- en verzwakte degradatieregeling. •Alleen de nummer laatst degradeert, de nummer voorlaatst speelt nacompetitie. De derde klasse zondag is de uitzondering. Daarin degraderen de laatste twee clubs en speelt nummer 10 nacompetitie. In de eerste klasse zaterdag promoveert de top vier naar de hoofdklasse, in de tweede klasse zaterdag promoveren de nummers één en twee direct, daaronder alleen de kampioenen. Via de nacompetitie kunnen nog meer clubs promoveren. In de eerste klasse zondag promoveert de top drie naar de hoofdklasse, daaronder alleen de kampioenen. Via de nacompetitie kunnen nog meer clubs promoveren. Willem Adriaansens bron KNVB samenstelling Rudy Boogert Hoofdidee •Door het hele landen worden de eerste en tweede klassen vanaf 2010/2011 gespeeld in poules van veertien clubs. Daaronder mogen de districten zelf bepalen hoeveel clubs in een poule komen. Het spelen van meer wedstrijden is aantrekkelijk voor spelers en publiek en genereert meer inkomsten voor de club. •De clubs die als dertiende en veertiende eindigen, degraderen. De clubs die elfde oen twaalfde worden spelen nacompetitie voor lijfsbehoud met de periodekampioenen van een klasse hoger. Consequenties Zeeuwse clubs Om de gaten te vullen die ontstaan door de uitbreiding van de eerste en tweede klasse, geldt volgend seizoen een versterkte promotie- en verzwakte degradatieregeling. •Alleen de nummer laatst degradeert, de nummer voorlaatst speelt nacom petitie. In de nacompetitie promoveren uiteindelijk de twee finalisten. •Voor clubs uit de derde, vierde en vijfde klasse verandert er weinig, want die competities zullen 'gewoon' met twaalf teams afgewerkt worden. Dat heeft het district Zuid 1waaronder Zeeland valt, beslist. Consequenties Zeeuwse clubs •Om de gaten te vullen die ontstaan door uitbreiding van de eerste en tweede klasse, geldt volgend seizoen een versterkte promotie- en verzwakte degradatieregeling. •Zaterdagvoetbal: - top vier uit eerste klasse promoveert direct - top drie uit tweede klasse promoveert direct - top twee uit derde klasse promoveert direct - alleen kampioen uit vierde klasse promoveert direct •Zondagvoetbal: - top vier uit eerste klasse promoveert direct - top drié uit tweede klasse promoveert direct - top twee uit derde en vierde klasse promoveert direct - alleen kampioen uit vijfde klasse promoveert direct De nummer laatst degradeert, de nummer voorlaatst speelt nacompetitie. De derde klasse zondag is de uitzondering. Daarin degraderen de laatste twee clubs en speelt nummer 10 nacompetitie. Hoofdidee •Zie plannen 1 en 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95