'Dit is eigenlijk iets wat we altijd al wilden' Park en Poëzie stopt Paasshow bij PAC Zonweringen Line-up festvial Surrenderhrieps is rond Zonweringen Veenendalers runnen nieuw Thomashuis in Kruiningen. Marbé Design verder als De Concepterij Evert van Dilst achter fornuis in Le Marquis Wachtlijst tennisclub Duiveland opgeheven Les Boutiques opent deuren in Zierikzee Boot wint goud met nieuwe barbecueworst Open dag Little Art Factory in Zierikzee schilder-, behang-, glas- en spijjtwerk HOE STA JIJ OP DE LADDER All-round SCHILDERS ?5tXr?::iU lnfo@wilhe!mbv.nl Festival Middelburg vol voordacht en muziek stopt na vijf jaar. 1E PAASDAG: PAASMARKT BOULEVARD VLISSINGEN 10.00-17.00 UUR Diverse Paaskortingen: 15% korting op zonwering en tuinmeubelen [alleen geldig 2e paasdag] Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [ofte besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] 2e Pasen geopend van 09:30 tot 16:30 uur s PZC Zaterdag 11 april 2009 3 1 Kozijnen - zonweringen tuinmeubelen PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonweringen.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Het is een heel avon tuur, waar ze ook best wat slapelo ze nachten van hebben gehad. Toch twijfelen René (41) en Moni que (40) van Manen uit Veenen- daal er niet aan: het zorgonderne- merschap van een Thomashuis is hen op het lijf geschreven. Een Thomashuis is een kleinschali ge woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking, die wordt geleid door zelfstandige zorgondernemers. Zij wonen ook in het huis. De Goudse organisatie De Drie Notenboomen, die de Thomashuizen opzet, koopt ge schikte panden op en zoekt vervol gens mensen die ze wiilen run nen. Zeeland krijgt dit jaar zijn tweede Thomashuis, aan de Zandweg in Kruiningen. René en Monique van Manen worden de zorgonderne mers. Maar hoe komt een Veenen- daals stel in Kruiningen terecht? 1 „Het is eigenlijk heel gek gegaan", vertelt Monique. „In mijn werk als 1 freelance maatschappelijk werker kom ik vaak bij mensen met een verstandelijke handicap. Sommi gen kunnen eigenlijk niet meer thuis wonen, maar het is heel las tig om ze ergens te plaatsen. Ik heb toen contact gezocht met De Drie Notenboomen. Afgelopen zo mer hebben René (die als huis meester in een verzorgingshuis werkt) en ik bij een glas wijn be sloten dat het runnen van een Tho mashuis echt iets voor ons is." Hoewel Monique in Zeeland is ge boren, dachten de Van Manens daarbij niet aan Kruiningen. „In eerste instantie zochten we het wat dichter in de buurt, maar de panden rond Veenendaal zijn niet te betalen. Toen werden we gewe zen op de boerderij in Kruiningen. Ik was meteen verkocht." En zo verruilen René en Monique en hun vier kinderen dit jaar Vee nendaal voor Zeeland. De voorbe reidingen zijn in volle gang. De eer ste bewoners van Thomashuis Kruiningen worden naar verwach ting dit najaar verwelkomd. René: „We willen er met vier be ginnen, uiteindelijk moeten het er acht worden. We hebben een mix van mensen voor ogen, jong en oud, man en vrouw en ook met een verschillende mate van beper king." Een klein team van medewerkers zal René en Monique ondersteu nen bij de begeleiding van de be woners. „We willen ook weer niet te veel personeel, want het moet juist kleinschalig en huiselijk aan doen. Maar af en toe een weekend vrij is ook wel lekker." Het is de bedoeling dat de bewo ners deelnemen aan het 'gewone' gezinsleven. „Je probeert ze een veilige en rustige thuissituatie te bieden, dat is de kracht van het concept. De reguliere zorg is te ad ministratief, daardoor kun je als zorgverlener vaak niet de zorg bie den zoals je zou willen." Inmiddels zijn er al twee officiële aanmeldingen en zitten er een aan tal in het vat. „Aan het concept is behoefte, we kregen meteen tele foontjes vanaf het moment dat de website in de lucht was", zegt Mo nique. De Van Manens laten hun ver trouwde leven en omgeving achter zich, maar hebben er alle vertrou wen in dat het een succes wordt. „Dit is wat we eigenlijk altijd al wilden. Bovendien is werken in de zorg iets dat je met je hart doet. We zullen heus wel eens een mo ment hebben dat we denken: waar zijn we aan begonnen. Maar als je bang bent dat het fout gaat, moet je dit niet doen." Q www.thomashuis.nl/kruiningen BROUWERSHAVEN - Marbé Design in Brouwershaven en Brielle gaat verder onder een nieuwe naam. Het bedrijf heet voortaan De Con cepterij. Tegelijkertijd heeft het bedrijf een nieuwe studio betrokken in het voormalig gemeentehuis aan de markt in Brouwershaven. De Concepterij is een marketing bureau. RENESSE - Evert van Dilst is chef kok geworden van restaurant Le Marquis in het Badhotel Renesse. Van Dilst legt zich toe op speciali teiten uit'de streek en kookt met seizoensproducten. Op de kaart staan onder meer Oosterschelde- kreeft, oesters en sepia. Van Dilst was eerder kok in het Wapen van Veere, restaurant de Bourgondiër in Vlissingen en hij bezat brasserie Treve in Middelburg. NIEUWERKERK - De wachtlijst van tennisvereniging Duiveland in Nieuwerkerk is opgeheven. De vereniging heeft weer plek voor 65 nieuwe leden. Zowel junio ren als senioren kunnen aan de bak op het veld. Meer informatie over de vereni ging en het lidmaatschap is te vin den op de website van de club. Q www.tvduiveland.visualclubweb.nl ZIERIKZEE - Lifestylewinkel Les Boutiques heeft de deuren geo pend. In de winkel aan het Haven park in Zierikzee wordt een grote verscheidenheid aan decoraties en meubels verkocht. Van handge maakte kaarsen uit België tot Delfs- •blauwe vazen. Binnenkort opent ook nog een speciale nautische af deling met een technische dienst en allerlei spullen voor waterspor ters. KERKWERVE - Vleesboerderij Boot in Kerkwerve is tijdens een inter nationale wedstrijd voor slagers als beste uit de bus gekomen met een barbecueworst. De worst is ge kruid met een speciaal mengsel' dat is bedacht in samenwerking met kookboerderij 't Spennekot. Aan de wedstrijd deden slagers uit Nederland, Duitsland, Italië, Frank rijk en Israël mee. ZIERIKZEE - The Little Art Factory in Zierikzee houdt vandaag open dag. Eigenaren Tosca en Marcel Bolster decoreren serviezen, ma ken muurschilderingen, schilde rijen en tegelplateaus. Bij het be drijf aan het Havenpark in Zierik zee kunnen ook kook- en kera- miekworkshops gevolgd worden en is een ruimte voor feesten. De open dag is van 11.00 tot 19.00 uur. Wilhelm Onze werkzaamheden door heel Zeeland nemeffloo Hiervoor zijn wij op korte termijn op zoek naar enthousiaste Functie-eisen: - opleiding Gezel schilderen voltooid i - communicatief vaardig - VCA basisveiligheid 'Hh wit 'Y - Rijbewijs b Wij bieden: M - goede arbeidsvoorwaarden beloning - afwisselende werkzaamheden - ontplooiingsmogelijkheden Richt uw sollicitatie t.a.v. Dhr. E. Zegers (dir.) Onze klanten stellen hoge eisen aan vakwerk, ze komen naar gns terug door goede service, flexibiliteit, klantgerichtheid en vernieuwing. t: 31 (0) 115 43 ie 92 www.wilhe!rr)bv.nl F: 31 (0) 115 43 19 63 GRIJPSKERKE - De line-up voor het festival Surrenderhrieps in Grijps- kerke is bekend. Het festival wordt voor de vijftiende maal gehouden. Er staan dit jaar vijf bands op het programma. Het aanbod loopt uit een van pop van Zeeuwse bodem tot Engelse metal. De tweemansformatie J&J Compa ny zal het spits afbijten met all round covers. Daarna betreedt de groep Over the Edge het podium. De band speelt Engelstalige metal. Als derde staat de Limburgse Nor- maal-tributeband Snormaal gepro grammeerd. Nummer vier is de Achterhoekse formatie The Hei- noos. In deze groep speelt overi gens ook de gitarist van Normaal, Jan Kolkman. Als laatste band staat de Zeeuwse groep Surrender op het programma. Surrenderhrieps wordt over twee weken, op zaterdag 25 april, gehou den en begint om 16.30 uur. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Met pijn in het hart heeft het bestuur van de Stichting Park en Poëzie te kennen gegeven dat het doek valt voor het Middel burgse festival. Na vijf jaar succes vol voordracht en muziek te vere nigen in fraaie stadstuinen is het afgelopen. „Voorlopig afgelopen", nuanceert woordvoerster Lineke Broos van de stichting. „De deur staat nog op een kier, de stichting is 'slapend', dus er is nog geen spra ke van opheffing." Maar feit is wel dat een succesvol concept ver dwijnt. Het festival trok jaarlijks zo'n 250 tot 300 bezoekers. „We stoppen niet omdat het slecht zou gaan, maar omdat we vinden dat het tijd is voor een frisse, nieuwe kijk op het festival, ik heb er dan ook een dubbel gevoel bij. Het is een fantastisch festival en de beëin diging ervan betekent een behoor lijke stap terug voor poëzie in Zee land." Er leven nog andere poëzie-initia- tieven in de stad. Zo willen Do en Hans van Iwaarden het project Sprekende Gevels opzetten, samen met Joke Apner en Thea Everaers. Voorde kinderen Paaseieren zoeken van 10:00 tot 12:00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91