9 culturele fietstocht Feestje bij het gemeentearchief Controle op N59 bij Bruinisse: 17 overtredingen $FMCI INTERIOR EVENT Wilt u uw mening kwijt op het Zeeuwse nieuws? A I 'Vorig jaar deden er tussen de twee- en driehonderd mensen aan mee. Ik heb het gevoel dat het groeit.' jaaPversePut Zware schade bij aanrijding Scharendijke Lezing rampmuseum voor Stad en Lande Prinsessenfeest in gebouw De Driehoek Drie sportvissers aan Brouwersdam bekeurd INTER BORG KEUKENS OP MAAT Laatste voorronde project RegioRuis Varen langs de mossels op de Oosterschelde Modeshow in wereldwinkel Zierikzee 1E PAASDAG: PAASMARKT BOULEVARD VLISSINGEN 10.00-17.00 UUR V PAASDAG GEOPEND VAN 10.00 - 17.00 UUR www.pzc.nl S PZC Zaterdag 11 april 2009 I 2 7 SCHarendijke - T\vee zwaar bescha digde auto's zijn het resultaat van een aanrijding gisterochtend rond 08.00 uur in Scharendijke. Een 42-jarige automobilist uit Sommelsdijk verleende op de Kuijerdamseweg geen voorrang aan een 42-jarige bestuurder uit Hellevoetsluis. De laatste kwam van rechts. De twee automobilis ten bleven ongedeerd. Hun auto's liepen flinke schade op. ouwerkerk - De Schouwen-Dui- velandse heemkundige vereniging Stad en Lande houdt vrijdag 17 april haar voorjaarsvergadering. Als locatie voor de vergadering is gekozen voor het watersnoodmu seum in Ouwerkerk. Ria Geluk ver zorgt een korte inleiding over het vernieuwde museum. Mientje Bliek zingt liedjes onder begelei ding van Jikke Troost. Op de agen da onder meer een bestuursverkie zing. Aanvang 19.30 uur. zierikzee - Taart eten, knutselen, elkaar opmaken en een dansvoor stelling. Dat en meer staat zaterdag 18 april op het programma van het prinsessenfeest in gebouw De Drie hoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee. De opbrengst van het prinsesssenfeest gaat naar een pro ject van de christelijke hulporgani satie Dorcas: een zomerkamp voor kinderen uit Tsjernobyl. Het feest in De Driehoek begint om 10.00 uur. Opgeven kan via 0gad05@yah00.c0m of 0111-417271. scharendijke - De milieupolitie heeft woensdagmiddag in het ka der van de Visserijwet gecontro leerd aan de Brouwersdam bij Scharendijke. Tussen 14.00 en 16.00 uur werden aan de kant van het Grevelingen- meer drie processen-verbaal opge maakt. Eén sportvisser was niet in het bezit van de Vispas. Twee andere vissers gebruikten on geoorloofd vistuig. Ze hadden meer dan drie haken aan hun lijn zitten. MEUBELMAKERIJ Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Morfiere renesse - Muziekcafé De Stulp in Renesse is vrijdag 17 april het to neel van de laatste voorronde van RegioRuis, het podiumproject voor beginnende jonge Zeeuwse bands. Van de 22 bands die de kans hebben gegrepen om zich te presenteren, komen er uiteindelijk tien in de finale terecht. Die wordt zaterdag 16 mei in het Zierikzeese muziekpodium Brogum gehou den. Vrijdag 17 april doen Zaniac, The Wooden Shoes, Stickt en For- nost een gooi naar een finaleplek. De laatste voorronde van RegioR uis in De Stulp is om 20.00 uur. yerseke - De mosselindustrie in Yerseke wil met Pasen en Pinkste ren weer laten zien hoe prachtig het buitendijkse werkterrein van de mosselman is. Met het passa giersschip Adriana van Mia en Ar jan Huissen uit Yerseke kan het pu bliek op 13 april, tweede paasdag, en op 1 juni, tweede pinksterdag meevaren over de Oosterschelde, waar de mosselkwekers hun perce len hebben. Op beide dagen ver trekt de boot om 14.30 uur uit de Beatrixhaven in Yerseke. zierikzee - De nieuwe collectie van Rappa Fairfashion staat don derdag 16 april centraal tijdens een modeshow in de Wereldwinkel aan de Melkmarkt in Zierikzee. In de collectie van Rappa zitten on der meer t-shirts gemaakt van bio logisch verbouwde katoen, hen nep of linnen. Verder veel vrolijke felle kleuren en bijzondere prints in de zogeheten kalamkari-tech- niek. Ook te zien: milieuvriendelij ke eco-jassen, gemaakt van biologi sche katoen. Aanvang 13.00 uur. de ZZ staat nog alleen met zijn fiets in de polder. Zondag 21 juni rekent hij op gezelschap. foto Ronald den Dekker zierikzee - Het is feest bij het Schouwen-Duivelandse gemeen tearchief. Dinsdag 14 april wordt in het gemeentehuis stilgestaan bij het feit dat door vrijwilligers in middels 25.000 notariële akten toe gankelijk zijn gemaakt. Tot nu toe was zoeken in notariële akten bijna onbegonnen werk om dat een goede toegang ontbrak. In 2004 is begonnen met het toegan kelijk maken van de akten door al le relevante gegevens - zoals de na men van de personen die in de ak ten voorkomen - over te nemen. Ook de soort akte en een aantal in houdelijke bijzonderheden wordt vastgelegd. Het Schouwen-Duive landse gemeentearchief is de eer ste archiefdienst in Zeeland die op deze wijze notariële akten toegan kelijk maakt. Dinsdag worden de daarvoor verantwoordelijke vrijwil ligers in het zonnetje gezet. Burge meester Rabelink snijdt de feest taart aan. bruinisse - De politie Zeeland heeft gisteren tussen 09.30 en 15.30 op de N59 ter hoogte van Bruinisse een verkeerscontrole uit gevoerd. Daarbij werden zeventien overtredingen geconstateerd. Drie boetes werden uitgedeeld voor overbelading van een aanhangwa gen, twee voor het ontbreken of niet juist bevestigen van de kente kenplaat, twee voor het ontbreken van buitenspiegels en twee maal werd een defecte reminrichting ge- opgemerkt. De andere overtredin gen waren: het ontbreken van een rijbewijs (lx), het niet dragen van een gordel (ïx), het niet handsfree bellen (lx), folie op de ruiten (4x) en te veel lawaai produceren (lx). Bergen op Zoom j Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 66 I Goes Marconistraat 13-15b (0113) 22 41 02 Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 I Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl V i Wat u de komende dagen niet mag missen bij TMC Woonwinkels! Direct en aanwijsbaar voordeel op al uw aankopen Gezellige ambiance met een hapje en een drankje Veel noviteiten, dus het laatste interieurnieuws Heropening TMC Koudekerke; Biggie Best compleet vernieuwd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87