Zeeland Nieuwe naam en nieuwe route voor R: Voorlopige streep door ondergrondse vuilcontainer A www.slaapkennerrademakers.nl 'Met muzikant John Muis had ik het plan op 21 juni een festivalletje 'Een route van zo'n kilometer of twintig, denk ik. Deze paasdagen zal te Organiseren. Robbert Roggeband, eigenaar van café De Biet ik de Giw eenS rijden. Jaap Verseput, bedenker van Giro de ZZ 'Stalen, bewegende vogels. Die wil ik op het water hebben en dan mooi uitlichten.' Horeca-ondernemers Zierikzee gaan samen het culturele pad op Slaapkenner Rademakers is 2e paasdag geopend tussen 13.00 en 17.30u. kijk voor onze uitgeslapen aanbiedingen en toonzaalmodellen op www.slaapkennerrademakers.nl en kom langs. Voor een hapje en drankje wordt gezorgd en op vertoon wordt uw tunnel- of parkeerkaartje vergoed. k 26 Zaterdag 11 april 2009 PZC S Giro de Picnic wordt Giro de ZZ. Maar de formule blijft gelijk: film, muziek, dans, poëzie, eten en drinken. De midzomerfietstocht gaat naar Zierikzee. door Ton van den Nouweland Zierikzee is de finish- plaats van wat voorheen Giro de Picnic heette. De jaarlijkse culturele krachtsinspanning van Jaap Verse put in Zonnemaire vindt plaats op 19, 20 en 21 juni. Het evenement wordt zondag 21 juni afgesloten met een fietstocht naar Zierikzee. Verseput: „Ik werd door Robbert Roggeband van café De Biet en drummer John Muis benaderd met het idee om de Giro eens langs Zierikzee te laten gaan. Ik doe de Giro nu zo'n jaar of vier, vijf en het leek me goed de zaak eens helemaal om te gooien. Onze filosofie is en blijft dat we Schou- wen-Duiveland als podium gebrui ken." Het resultaat is twee avon den cultuur in en om de hout- loods van de Museumhaven in Zie rikzee en de eigenlijke Giro met de finish eveneens bij de hout- loods. De nieuwe naam luidt Giro de ZZ, waarbij de letters ZZ op meerdere manieren kunnen worden geïnter preteerd. De Zierikzeese kastelein Roggeband denkt als eerste aan de afkorting van Zie rikzee, zoals die op de mosselkot- ters staat. Rogge band: „Maar je kunt ook denken aan de tocht van Zonnemaire naar Zierikzee." De Zonnemairse orga nisator Verseput ziet het anders: „ZZ staat voor picknicplaats Zilte Zand, de startplaats van de Giro." Het festival begint op vrijdaga vond 19 juni in de houtloods met Verseputs eigen multi-mediapro- ject Temps Faible, dat hij in februa ri al eens in de Bewaerschole uit voerde. Nu werken de muzikanten Frans Blanker, James van de Water en John Muis mee. Verseput wil er nog niet veel over kwijt: „Veel beeld, een zaagmachine en een drummer." Aansluitend aan Temps Faible bestijgt de Zierikzee se bergbeklimmer Niek de Jonge het podium. Hij toont beeldmate riaal, waarbij hij vertelt. De vrijdag wordt afgesloten met een optre den van de Nederlands/Cubaanse band Septetto Trio Los Dos in café De Biet. „Zaterdag wordt de top avond," vertelt Verseput. Weder- om in de houtloods, nu met optre dens van Sinas, volgens Verseput, 'de grooveband van Nederland' en daarna de Nazaten met de show Polderfrevo. „Ze maken Suri- naams-getinte muziek. Maar voor deze show is de band versterkt met enkele Braziliaanse muzikan ten. Er staat twaalf man op het po dium. Met tussendoor beeldende kunst. Deze week heb ik Niels van Went vastgelegd. Hij maakt stalen, bewegende vogels. Die wil ik in drie of vier kleine bootjes op het water hebben; mooi uitgelicht." De zaterdag belooft ook nog een surprise-act, alvorens het feest tot een einde komt met een optreden van latin- band Frankie in De Biet. „Vorig jaar deden er tussen de twee- en driehonderd mensen aan mee. Ik heb het gevoel dat het groeit," zegt Verseput en hij heeft het dan over de cu- linair-culturele fietstocht van zon dag 21 juni. Die start in Zonnemai re en voert via Noordgouwe en Moriaanshoofd langs de Oosterscheldekust naar Zierikzee. Onderweg stuit de fiet ser onder meer op de punkfanfare band Ambras uit Antwerpen en het Theater van de Verloren Tijd dat op drie plaatsen de liefde be zingt. Bij de finish in de houtloods speelt het snarensemble Elastic Jar gon. Verseput: „Een route van zo'n kilometer of twintig, denk ik. Deze paasdagen zal ik de Giro eens rijden." Horecabazen Carlos de Mendon^a (links) en Robbert Roggeband komen in actie tijdens twee culturele evenementen. foto Ronald den Dekker obbert Roggeband van café De Biet en Carlos de Men- donqa van restaurant Boa Tarde creëren een lounge-sfaertje tijdens het Weekend van de Ama teur Kunst. Het Zierikzeese hore- ca-duo komt ook in actie tijdens Giro de ZZ. „Ik ben benaderd door Scoop," ver telt Roggeband. „Het cultuurplein in oprichting Centrée wil een aan tal 'pre-views' verzorgen. De eer ste daarvan is op 15 mei tijdens het Weekend van de Amateur Kunst. Er wordt een paviljoen ge bouwd waarin Carlos en ik de ho reca zullen doen. Met de inrich ting proberen we een lounge-sfeer neer te zetten. Qua eten moet je denken aan de zilte zaligheden en verder komen we natuurlijk met een Schouws wijntje. De Biet laat een lentebiertje van Afïlichems proeven. Dat komt mooi uit, want die brouwerij heeft een actie met kunstschilders." Voor de samen werking met Giro de ZZ nam Rog geband contact op met organisator Jaap Verseput. „Met muzikant John Muis had ik het plan op 21 juni een festivalletje te organise ren. Op de kalender zagen we dat Verseput dan net zijn jaarlijkse Gi ro houdt. We hebben een paar keer met hem gesproken en toen hij terug kwam van vakantie was hij enthousiast. Verseput zocht een wat groter publiek. Met activi teiten bij de houtloods, de Zuid-Havenpoort en De Biet gaat dat misschien lukken. We hebben onze programma's in elkaar ge past, waarbij Verseput zijn culture le fietstocht heeft omgedraaid. De tocht start nu in Zonnemaire en fi nisht in Zierikzee. In het oorspron kelijke plan lag de finish in Zonne maire," aldus Roggeband. Organisator Jaap Verseput van Giro ZIERIKZEE - Er komt voorlopig geen onder grondse vuilcontainer tegenover de Thomas- kerk aan de Sint Domusstraat in Zierikzee. Een bezwaarschrift van Vereniging Bewo nersbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) tegen plaatsing op die plek is gegrond ver klaard. Het Schouwen-Duivelandse college van burgemeester en wethouders heeft daar om de reeds verstrekte bouwvergunning in getrokken. Een definitief besluit over de plaats van de ondergrondse afvalcontainer wordt door het college aangehouden tot het moment waarop het nieuwe bestemmings plan Zierikzee van kracht wordt. „In de tus sentijd zullen we kijken of de geplande plek een goede is of dat we een andere stek moe ten zoeken", stelt wethouder openbare wer ken Wijnand Renden. Hij voegt daaraan toe dat dat nog niet zo simpel zal zijn. „Je kunt zo'n container niet zomaar ergens zetten. Je bent gebonden aan bepaalde maximum af standen." BBZ is blij dat de ondergrondse container er in ieder geval voorlopig nog niet komt. „Het is ook een heel verkeerde plek, zo pal voor een woonhuis", zegt BBZ-secretaris Maria Coolen. „We zullen sa men met omwonenden proberen een bete re plek te vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86