Zeeland PZC 25 Geen subsidie om huur te betalen De grootste prijzenpot van Nederland! 32 miljoen aan prijzengeld Zorgen over veiligheid op oude N57 SCHOUWEN-DUIVELAND 36 26 en 27 Clubs moeten zoeken naar vernieuwing voor extra bijdrage. Deelt u mee? IJdel Museum opent weer de deuren Invloed Popart straalt ver uit Zaterdag 11 april 2009 Culturele fietstocht krijgt nieuwe naam en nieuwe route Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Verenigingen kunnen geen subsidie aanvragen om de ho gere huur van zaaltjes in de dorps huizen te compenseren. „Het colle ge van B en W van Schouwen-Dui- veland zegt hier 'nee' tegen", ver telt wethouder Gilles Houtekamer. „We hebben een eenduidige lijn af gesproken, want we zullen ook in de toekomst deze verzoeken niet honoreren." Volgens Houtekamer vragen de verenigingen op deze manier het extra geld wat ze aan de voordeur moeten betalen via de achterdeur terug. Daar wil hij niét aan meewerken. De gemeente raad heeft besloten dat de huren van de dorpshuizen geleidelijk om hoog gaan naar 25 euro per vier kante meter. Drie verenigingen hebben om de ze reden inmiddels subsidie aange vraagd, maar die is afgewezen. Een van de clubs die verwachtte in de financiële problemen te komen, is de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen/Vrouwen van Nu, afdeling Brouwershaven. „Wij dachten dat we veel meer moesten betalen. Ik had gehoord 50 pro cent meer en dat kunnen we niet betalen. We zijn maar een kleine vereniging", zegt secretaris Marjo lein Vleugel. „Maar nu blijkt dat - wij juist minder zullen betalen om dat we minder dan tien maal per jaar gebruik maken van het Ton- nenmagazijn." Voor de vrouwen van Nu is het probleem dus vanzelf opgelost. An dere clubs hoeven volgens Houte kamer ook niet te wanhopen. Ze moeten weliswaar meer huur beta len maar met een beetje creativi teit is dat op te lossen. „Wij kunnen ons voorstellen dat verenigingen dan verhuizen naar een kleinere ruimte of speciale af spraken maken." Houtekamer wijst er ook op dat verenigingen al tijd de kans hebben om subsidie aan te vragen voor vernieuwende W* De gemeente zal geen compensa- tie uitkeren voor de verhoogde huur van de dorpshuizen. Clubs kunnen wel subsidie krijgen voor vernieuwende activiteiten. activiteiten. „Wij willen dergelijke initiatieven van harte steunen." Hij noemt als voorbeeld een to neelvereniging die een speciale voorstelling geeft voor jongeren of een voorlichtingsactiviteit voor se nioren. Volgens Houtekamer past dit bin nen het nieuw op te zetten subsi diebeleid. Verenigingen krijgen niet langer automatisch subsidie. „Maar het budget blijft wel be schikbaar. Het is geen bezuinigings maatregel." Eind van dit jaar zal de gemeenteraad het nieuwe beleid vaststellen. Kijk snel op www.staatsloterij.nl of ga naar NOS Teletekst p.550. Staatsloterij van 10.00 tot 17.00 uur Koudekerke Provinriaalseweg tussen Vb'ssingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl iïlttdtUlZl MIDDELBURG - Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) maakt zich zorgen over de veiligheid op de N57. Het Middelburgse deel van de weg is eind volgend jaar klaar, maar het Veerse deel nog niet. Het verkeer komt bij Gapinge op de oude weg uit. Die situatie zal vol gens hem pakweg drie jaar duren. Doordat de aanleg van het Veerse deel van de weg onzeker was ge worden, maar er straks toch komt, moet nog een aannemer gevon den worden die dat stuk weg tus sen Gapinge/Serooskerke en Vrou wenpolder mag aanleggen. „Zo'n aanbestedingsprocedure duurt al gauw een jaar", voorspelt Poppelaars. „En de opleveringsda tum van de weg hangt daar natuur lijk van af Ik had gehoopt dat het Veerse deel in 2012/2013 klaar zou zijn, maar dat zal door die aanbe steding wel 2014 worden." Vanuit het oogpunt van verkeers veiligheid vindt hij dat geen goede situatie. Poppelaars heeft op 19 mei overleg met het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Daar zullen de mogelij ke kostenstijgingen en de aanbeste ding van de N57 uitgebreid wor den besproken. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Die hoge bestuurder van Sluis komt graag goed voor de dag. Hij gaat gesoigneerd door het le ven, geen haartje verkeerd, altijd een stropdas om. Als hem wordt toegevoegd dat hij toch wel erg ij- del is, ontkent hij dat echter in al le toonaarden. Hij Iet gewoon goed op z'n uiterlijk. Laatst klampte hij een marktkoopman aan met een wat vreemde vraag. Hij was op zoek naar een bad muts om z'n haar te beschermen tijdens het douchen. De man doet in snoep, maar wist wel een collega, die aan die vraag kon voldoen. Bijna niemand weet het, maar sinds kort doucht de hooggeplaatste heer met een bad muts. Een roze. „Wouter moet voor school een werkstuk maken en hij wil iets doen met de Deltawerken. Hij wil de persé naar een caisson. Via Google zijn we bij het museum hier uitgekomen", legt moeder Yvonne van Morgen uit terwijl vader Boudewijn zijn spruiten in de gaten houdt. Het Watersnood museum is sinds gisteren weer geopend. Omdat de verbouwing nog niet af is, geldt een speciale entreeprijs. Donderdag 23 april is de officiële her opening. foto Ronald den Dekker OUWERKERK - Ze zijn voor de eerste keer in een caisson en zichtbaar onder de indruk van de be- tonkolos. Vincent (7) en Wouter (9) van Morgen uit Den Haag zitten op de eerste rij in de filmzaal van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85