Italië ligt stil tijdens uitvaart na beving Stadsguerrilla Gegijzelde Amerikaanse kapitein zwom weg van reddingsboot Carrière of barrière? Weer protest in Tbilisi Gezin gedood President en premier wel, paus niet aanwezig bij plechtigheid. Somalische kapers krijgen versterking van collega's. zeeland; Zeeland verandert voor u, mij en iedereen! www.nieuwzeeland.nu Extreemlinks verklaart de oorlog aan 'de kapitalistische varkens'. 8 [zaterdag 11 april 2009 PZC L'AQUILA - In het Italiaanse L'Agui- la is gisteren onder grote belang stelling de officiële uitvaartdienst gehouden voor de slachtoffers van de aardbeving van maandag. De emotionele dienst werd recht streeks uitgezonden in Italië. Er was een dag van nationale rouw af gekondigd. Overal in het land hin gen de vlaggen halfstok. Veel win kels en kantoren waren tijdens de uitvaartmis gesloten. De dienst in de zwaargetroffen hoofdstad van de midden-Italiaan se regio Abruzzen werd geleid door kardinaal-staatssecretaris Tar- cisio Bertone, de tweede man van het Vaticaan. Het Vaticaan had spe ciaal toestemming gegeven voor de dienst op Goede Vrijdag. De kerk staat op deze christelijke ge denkdag in principe geen eucharis tievieringen toe. Duizenden men sen, onder wie premier Silvio Ber lusconi en president Giorgio Napo- litano, waren aanwezig bij de plechtigheid. De slachtoffers van de Abruzzen 'zijn de doden van de hele natie', zei Berlusconi. Paus Benedictus XVI was niet aan wezig, maar hij liet wel een per soonlijke boodschap voorlezen waarin hij de overlevenden opriep 'moed en hoop te houden'. De kerkvorst wil na de paasdagen een bezoek brengen aan de getroffen regio. De dienst had plaats op het parade terrein van de politieacademie om dat alle kerken in de stad onveilig zijn door de beving. Op het terrein stonden de doodskisten van de meeste van de 289 slachtoffers. Bo venop enkele kisten van moeders stonden kleinere waarin hun even eens overleden kinderen lagen. Zeker tien mensen worden nog vermist na de beving. De Italiaan se overheid heeft besloten dat het zoeken naar overlevenden tot mor gen doorgaat. Zeker 28.000 men sen zijn dakloos geworden. De meesten verblijven in tijdelijke ten- Onder grote belangstelling is gisteren de uitvaartdienst gehou den voor de slachtoffers van de aardbeving van afgelopen maan dag in het Italiaanse L'Aquila. tenkampen. Er is een tekort aan water, douches en elektriciteit. Premier Berlusconi zorgde afgelo pen week nog voor een rel door te zeggen dat de tentenkampen maar 'als een weekendje op de camping' moeten worden beschouwd. Giste ren leek hij dat te willen herstellen door zijn villa's beschikbaar te stel len voor dakloze mensen. De rijke premier bezit zeker vier luxe villa's in het land. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft gisteren het reisadvies voor Italië aange past. Nederlanders die naar het ge troffen gebied reizen, dienen zich bewust te zijn van risico's zoals in stortingsgevaar. Er zijn al meer achthonderd naschokken geweest sinds maandag. Vier Roemenen zijn in het getrof fen gebied op heterdaad betrapt toen zij aan het plunderen waren. Dat heeft premier Berlusconi giste ren gezegd. De twee mannen en twee vrouwen hadden daarnaast spullen bij zich waarvan vermoed wordt dat zij die gestolen hadden. Berlusconi heeft toegezegd hard te zullen optreden tegen plunderaars in het rampgebied. NAIROBI - De Amerikaanse kapi tein die door Somalische piraten wordt gegijzeld in een reddings boot heeft tevergeefs geprobeerd te ontsnappen. Hij sprong 's nachts in zee en probeerde weg te zwemmen, maar hij werd achter haald en weer aan boord gehesen. Volgens waarnemers op het in de buurt liggende Amerikaanse oor logsschip USS Bainbridge leek ka pitein Richard Phillips ongedeerd te zijn. De piraten hebben intussen ver sterking ingeroepen van medepira ten. Vier gekaapte schepen met in totaal nog eens 54 gijzelaars van uiteenlopende nationaliteiten wa ren gisteren onderweg om zich bij de reddingsboot te voegen. Een van de schepen zou het Duitse vrachtschip Hansa Stavanger zijn, dat eerder deze maand werd ge- imicUW! Er wonen straks minder jongeren en meer ouderen in Zeeland. En dat gaan we merken! Daarom nodigt de Provincie u uit om mee te praten over de toekomst van NIEUW! ZEELAND. Kom op 14 april, om 19.00 uur naar het Scheldetheater, Westkolkstraat 16, Terneuzen. Meer informatie en aanmelding op: MIJN! ZEELAND Autobranden zijn dagelijkse kost voor de brandweer van Berlijn. kaapt. Er dreigt een confrontatie tussen de piraten en Amerikaanse marineschepen die ook onderweg zijn naar de plek waar de 53-jarige Philips gevangen wordt gehouden. Bij een actie van de Franse marine om een gekaapt zeiljacht uit han den van Somalische piraten te be vrijden, is gisteren een gijzelaar om het leven gekomen. Ook twee piraten werden gedood. Vier gijze laars, onder wie een kind, werden bevrijd. Drie andere piraten wer den gevangengenomen. door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - In de KollwitzstraiSe in de Berlijnse wijk Prenzlauer Berg is het goed leven. Mooie negentien- de-eeuwse gevels, brede stoepen en oude bomen vormen het decor voor terrassen waar al vroeg de champagne vloeit. Patissiers en an tiquariaten doen goede zaken en in de parkeervakken staan de laat ste modellen van Audi en BMW. Bij sommigen wekt dat de behoef te om 's nachts slopend en brand stichtend door de wijk te trekken en 'de kapitalistische varkens' de oorlog te verklaren. „Een paar weken geleden hebben TBILISI - Twintigduizend mensen zijn gisteren in de Georgische hoofdstad Tbilisi opnieuw de straat opgegaan om het vertrek te eisen van president Mikhail Saakas- jvili. Die heeft herhaald niet te zul len aftreden. Er waren gisteren aanzienlijk min der betogers op de been dan don derdag, toen zich bij het parle mentsgebouw in de hoofdstad zes tigduizend demonstranten had den verzameld. Oppositieleiders zeiden bij die gelegenheid te zul len blijven betogen tot Saakasjvili is vertrokken. De president wordt kwalijk geno men dat hij Georgië in een ramp zalige oorlog heeft gestort en dat hij Rusland tegen zich in het har nas heeft gejaagd. Ook wordt Saakasjvili door velen verantwoor delijk gehouden voor de grote werkloosheid in het land. Daar naast wordt hem verweten dat de beloofde hervormingen niet snel genoeg worden doorgevoerd. zij de Porsche van een vriend in brand gestoken", zegt Heike Apelt (38). Zij heeft net haar sportieve Mercedes geparkeerd en laadt doos jes wijn uit. „Ik heb hard gewerkt voor die auto, daar is toch niks mis mee? Ik heb óók maatschappijkri tiek, maar ik verniel toch niet an dermans bezittingen?" Nergens in Duitsland is parkeren zo gevaarlijk als in Berlijn. In yup- penwijken gingen dit jaar al 66 du re auto's van veelal Duitse merken in vlammen op, tegen 68 in heel 2008. Zorgwekkender noemt de politie echter de groeiende agressi viteit waarmee elfhonderd autono men 'de revolutie' prediken. De re dactie van de boulevardkrant Berli ner Kurier werd onlangs bestormd door een handvol in zwart gesto ken figuren. Zij trokken computers van bureaus, gooiden met stoelen EISLINCEN - In een huis in het Duit se Eislingen zijn gisteren een echt paar en twee volwassen dochters dood aangetroffen. Zij waren door schoten om het leven gebracht. Een 18-jarige zoon vond de slacht offers. „Het motiefis volkomen on duidelijk", aldus de politie. Bij Globe Reisburo. Zie pag 3!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8