'Dit is eigenlijk wat we altijd al wilden' Paasshow bij PAC Zonweringen PAC Zonweringen Electropoptrio Kids Never Lie wint Hooilkoorts schilder-, behang-, glas- ën spiikwerk HOE STA JIJ OP DE LADDER All-round SCHILDERS 2e Pasen geopend van 09:30 tot 16:30 uur Veenendalers runnen nieuw Thomashuis in Kruiningen. V PAASDAG: PA AS MA R KT BOULEVARD VLISSINGEN 10.00 -17.00 UUR B PZC Zaterdag 11 april 2009 3 1 Voor de kinderen Paaseieren zoeken van 10:00 tot 12:00 uur Wilhelm Onze werkzaamheden door heel Zeeland rieméfftoe:* Hiervoor zijn wij op korte termijn op zoek naar enthousiaste Functie-eisen: - opleiding Gezel schilderen voltooid - communicatief vaardig - VCA basisveiligheid - Rijbewijs b Wij bieden: p 1 - goede arbeidsvoorwaarden beloning - afwisselende werkzaamheden - ontplooiingsmogelijkheden Richt uw sollicitatie t.a.v. Dhr. E. Zegers (dir.) Onze klanten stellen hoge eisen aan vakwerk, ze komen naaf ons terug door goede service, flexibiliteit, klantgerichtheid en vernieuwing. lnfo@wilheimbv.nl t: 31 (o) us 43 ie 92 www.wilhefmbv.nl F: 31 (O) 115 43 19 63 Diverse Paaskortingen: 15% korting op zonwering en tuinmeubelen [alleen geldig 2" paasdag] Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [ofte besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Aiuiighi Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen consemuider horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren Het is de bedoeling dat de bewo ners deelnemen aan het 'gewone' gezinsleven. „Je probeert ze een veilige en rustige thuissituatie te bieden, dat is de kracht van het concept. De reguliere zorg is te ad ministratief; daardoor kun je als Thomashuis zorgverlener vaak niet de zorg bie den zoals je zou willen." Inmiddels zijn er al twee officiële aanmeldingen en zitten er een aan tal in het vat. „Aan het concept is behoefte, we kregen meteen tele foontjes vanaf het moment dat de website in de lucht was", zegt Mo nique. door Luc Oggel KRUININGEN - Het is een heel avon tuur, waar ze ook best wat slapelo ze nachten van hebben gehad. Toch twijfelen René (41) en Moni que (40) van Manen uit Veenen- daal er niet aan: het zorgonderne- merschap van een Thomashuis is hen op het lijf geschreven. Een Thomashuis is een kleinschali ge woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking, die wordt geleid door zelfstandige zorgondernemers. Zij wonen ook in het huis. De Goudse organisatie De Drie Notenboomen, die de Thomashuizen opzet, koopt ge schikte panden op en zoekt vervol gens mensen die ze willen run nen. Zeeland krijgt dit jaar zijn tweede Thomashuis, aan de Zandweg in Kruiningen. René en Monique van Manen worden de zorgonderne mers. Maar hoe komt een Veenen- daals stel in Kruiningen terecht? „Het is eigenlijk heel gek gegaan", vertelt Monique. „In mijn werk als freelance maatschappelijk werker kom ik vaak bij mensen met een verstandelijke handicap. Sommi gen kunnen eigenlijk niet meer thuis wonen, maar het is heel las tig om ze ergens te plaatsen. Ik heb toen contact gezocht met De Drie Notenboomen. Afgelopen zo mer hebben René (die als huis meester in een verzorgingshuis werkt) en ik bij een glas wijn be sloten dat het runnen van een Tho mashuis echt iets voor ons is." Hoewel Monique in Zeeland is ge boren, dachten de Van Manens daarbij niet aan Kruiningen. „In eerste instantie zochten we het wat dichter in de buurt, maar de panden rond Veenendaal zijn niet te betalen. Toen werden we gewe zen op de boerderij in Kruiningen. Ik was meteen verkocht." En zo verruilen René en Monique en hun vier kinderen dit jaar Vee nendaal voor Zeeland. De voorbe reidingen zijn in volle gang. De eer ste bewoners van Thomashuis Kruiningen worden naar verwach ting dit najaar verwelkomd. René: „We willen er met vier be ginnen, uiteindelijk moeten het er acht worden. We hebben een mix van mensen voor ogen, jong en oud, man en vrouw en ook met een verschillende mate van beper king." Een klein team van medewerkers zal René en Monique ondersteu nen bij de begeleiding van de be woners. „We willen ook weer niet te veel personeel, want het moet juist kleinschalig en huiselijk aan doen. Maar af en toe een weekend vrij is ook wel lekker." Het Thomashuis is eeri in 2001 door Hans van Putten be dacht franchise-concept, ver noemd naar zijn gehandicapte zoon Thomas. Het ontstond uit onvrede over de reguliere zorg. Er zijn inmiddels ruim vijftig Thomashuizen in heel Neder land. Het eerste en enige Thomas huis .in Zeeland, Villa Veld zicht in Middelburg, opende ruim tweeënhalf jaar geleden. Voorwaarde om in een Thomas huis te wonen is een indicatie voor een Persoonsgebonden Budget. De Van Manens laten hun ver trouwde leven en omgeving achter zich, maar hebben er alle vertrou wen in dat het een succes wordt. „Dit is wat we eigenlijk altijd al wilden. Bovendien is werken in de zorg iets dat je met je hart doet. We zullen heus wel eens een mo ment hebben dat we denken: waar zijn we aan begonnen. Maar als je bang bent dat het fout gaat, moet je dit niet doen." Dinsdag 14 april is er een informatie avond over het Thomashuis in Ons Dorpshuis in Kruiningen, aanvang 20.00 uur.. Q www.thomashuis.nl/kruiningen SEROOSKERKE - Het jonge Zuid-Bevelandse electro poptrio Kids Never Lie sleept de laatste tijd overal prijzen in de wacht. Op de achtste Hooi!koorts-fina- le, donderdagavond in de Zandput in Serooskerke, was het niet anders. Ze mochten zich na afloop de winnaars van 2009 noemen. De publieksprijs ging naar de combinatie Grouse en Another Road. I www.pzc.nl: uitgebreid verslag René en Monique van Manen met (vlnr) hun kinderen Lymée (3), Rémon (11), Youandi (8) en Emiel (3). foto Luc Oggel De boerderij aan de Zanddijk in Kruiningen, die zal worden verbouwd tot Thomashuis. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75