de 'dieselwij k' INTER BORG Overlast hangjongeren skatebaan Paaspakketten bij Voedselbank Bevelanden Wilt u uw mening kwijt op het Zeeuwse nieuws? „We hadden voor een standaardwijk kunnen kiezen, maar we waren bang dat we dan te veel met anderen moesten concurreren." Laagvlieger levert bij Biezelinge rijbewijs in Twintig kramen op paasrommelmarkt Varen langs de mossels op de Oosterschelde Tweetalig gidsje voor toerist Noord-Beveland KEUKENS OP MAAT Jeugd 's-Gravenpolder gaat voor skatebaan Taxateur Molendijk in Wilhelminadorp 1E PAASDAG: PAASMARKT BOULEVARD VLISSINGEN 10.00-17.00 UUR sportvelden www.pzc.nl B N PZC Zaterdag 11 april 2009 2 7 Rolant Quist illustraties Project 3x3 BIEZELINGE - Een 37-jarige automo bilist uit Dordrecht heeft vrijda gochtend zijn rijbewijs moeten in leveren omdat hij veel te hard reed op de Spaanweg bij Biezelinge. De politie registreerde een gecorri geerde snelheid van 116 kilometer. Op de Spaanweg, die als sluiprou te tussen knooppunt Vierwegen en de 's-Gravenpolderseweg be kendstaat, geldt een maximumsnel heid van zestig kilometer per uur. 'S-HEERENHOEK - Aan de Heeren straat in 's-Heerenhoek is vandaag vanaf 13.00 uur een paasrommel markt. Twintig kramen liggen vol met an tiek, meubels, speelgoed, boeken, elektrische apparaten, fietsen en meer. Grotere artikelen worden bij opbod verkocht. De rommelmarkt wordt gehouden door de carnavalsstichting De Koenkelpot. Met de opbrengst wordt een carnavalsmiddag voor kinderen georganiseerd. YERSEKE - De mosselindustrie in Yerseke wil met Pasen en Pinkste ren weer laten zien hoe prachtig het buitendijkse werkterrein van de mosselman is. Met het passagiersschip Adriana van Mia en Arjan Huissen uit Yer seke kan het publiek op 13 april, tweede paasdag, en op 1 juni, twee de pinksterdag meevaren over de Oosterschelde. Op beide dagen vertrekt de boot om 14.30 uur uit de Beatrixhaven in Yerseke. KATS - De samenwerkende Noord- Bevelandse ondernemers hebben gisteren het eerste exemplaar van een toeristisch gidsje uitgereikt aan wethouder Piet de Putter in de Ro zentuin in Kats. De gids vertelt in het Nederlands en in het Duits over alles wat er op Noord-Beve land te beleven valt en hoe je er moet komen. Het boekje is giste ren op het eiland aan toeristen uit gereikt, en is nog te krijgen bij de middenstand en bij de VVV. MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere 'S-GRAVENPOLDER - Jongeren in 's-Gravenpolder willen een skate baan in de toekomstige wijk Oost- gaarde. Herwin de Vries en Christi- aan Flipse, allebei dertien jaar, heb ben daarvoor 143 handtekeningen verzameld en aan wethouder Jan Zandee overhandigd. „Als we wil len skaten", zegt Christiaan, „moe ten we nu naar Goes." De gemeente Borsele gaat met het idee voor een skatebaan aan de slag bij de ontwikkeling van Oost- gaarde. Er is ruimte voor speelvoor- zieningen. Wethouder Zandee: „Die jongeren zijn er mooi op tijd bij." WILHELMINADORP - Mensen die be nieuwd zijn of dat oude boek, die Bijbel of vergeten foto's van zolder nog iets waard zijn, kunnen zater dag 25 april tussen 13.00 en 17.00 uur terecht in café-restaurant Het Loze Vissertje aan het Goese Sas in Wilhelminadorp. Daar houdt dan de Rotterdamse taxateur en veilinghouder Arie Molendijk zit ting. Hij taxeert de spullen voor drie eu ro per persoon. Ook is het moge lijk een afspraak te maken voor res tauratie van oud materiaal. uw reacties: 287 Spoorproject is een maatje te groot voor Goes 57% 43% Goes heeft het plan om het spoor in de stad half te verdiepen vanwege de kosten laten varen. Ze laat nu een bovengrondse spoorbak onderzoeken. De PZC peilde of het spoorproject de Goese macht niet te boven gaat. Een kleine meerderheid vindt van wel. Toch zegt 43 procent in feite dat Goes het spoorproject moet doorzetten. door Raymond de Frel WISSENKERKE - Hangjongeren zor gen voor geluidsoverlast bij de ska tebaan in Wissenkerke. Het plan om de baan definitief aan de Sport- laan te laten staan, is daarom vol gens PvdA-raadslid Ellen van de Klooster bij een aantal omwonen den niet in goede aarde gevallen. De baan zou aanvankelijk eens in de drie maanden rouleren met Co- lijnsplaat. Dat bleek volgens wet houder Kees van der Weele echter een lastige en kostbare klus, om dat de baan loodzwaar is. „We moeten maar eens over een ande re plaats voor de baan nadenken", aldus Van der Klooster. Zover wil Van der Weele niet gaan. „Maar we bekijken of de baan op de hui dige locatie iets naar achteren kan, zodat er minder geluidsoverlast is." Overigens werken jongeren en de gemeente samen aan een op knapbeurt van de jongerenont- moetingsplek aan de Dorpsweg. GOES - Voedselbank Bevelanden bezorgt zijn cliënten een leuk paas feest met speciale paaspakketten. De pakketten met daarin diverse verpakte etenswaren, aangevuld met verse groenten en fruit, wor den aangeboden door Vincent van Hese, eigenaar van dranken- en de- licatessenspeciaalzaak Barrique Goes. Van Hese: „We veilen jaarlijks een leeg whiskyvat en de opbrengst daarvan gaat ieder jaar naar een an der doel. Dit jaar hebben we, me de door het televisieprogramma met de Frogers, gekozen voor de voedselbank. Mensen met weinig geld hebben, zeker met Pasen, ook wel eens recht op iets extra's." Wat-u de komende dagen niet mag missen bij TMC Woonwinkels! Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 66 I Goes Marconistraat 13-15b (0113) 22 41 02 Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 3^3 I Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl Zwembad Wissebad Basisschool De Vliete Twee voorbeelden van een passiefhuis zoals die in de nieuwe wijk kunnen worden gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71