Ook een 0-ID®? Kijk op CareerlD.nl T succes van Marianne Van Basten kiest de opvolger van Koster Topwielrenster wordt buiten de koers uit fl de wind gehouden. Pieter Huistra mogelijk in beeld om trainer van Jong Ajax te worden. Schorsing El-Akchaoui blijft staan PZC Zaterdag 11 april 2009 I 45 door Ad Pertijs BREDA - Olympisch kampioene Ma rianne Vos weet zich dit jaar in de g gesteund door twee stoere broers. Manager Rik van Dongen en ploegleider Arthur van Dongen proberen de wielrenster van DSB vooral buiten de koers zoveel mo gelijk uit de wind te houden. „Het liefst doe ik mijn werk op de achtergrond", zegt de ploegleider, die het een eer vindt om dit jaar voor het eerst met 'Vosje' te mo- gen samenwerken, s „Ik bemoei me niet met de koers", zegt zijn oudere broer, die al Zes jaar de zakelijke belangen van de renster uit Babyloniënbroek behan delt. Marianne Vos, die maandag in de Rctnde van Drenthe haar leider strui in de wereldbeker verdedigt, is blij met twee van zulke heren. „De één leidt de ploeg, de ander is er voor de cijfertjes." Voor het ove rige trekt ze het liefst haar eigen plan. „Ik heb geen coach meer", zegt ze. „Dat doet me geen pijn", reageert Arthur van Dongen. „Ik weet wat ze bedoelt. Ik ben bewust ook niet iemand die haar iedere dag belt h om te vragen of ze wel genoeg ge- traind heeft." „Ik fiets niet om er rijk van te wor den", is een andere uitspraak van Vos. Ook Rik van Dongen weet dan wat haar achterliggende ge dachte is. „Wij moeten er op de eerste plaats voor zorgen dat Ma rianne plezier houdt in het wiel rennen. Een van mijn uitgangspun ten is dat het moet groeien van on deruit. Ik kan zo 20.000 euro extra voor haar regelen als ze winkels gaat openen, maar denk niet dat ik haar daar blij mee maak. Wij zijn er vooral om haar de zorgen uit handen te nemen."- De renster knikt instemmend. Arthur van Dongen moet zorgen dat Marianne Vos in de koers ge steund wordt door een sterke equipe. Vos: „Hoe beter je wordt, hoe sterker je ploeg moet zijn. Ik heb nu een beter team dan enkele jaren geleden. Arthur leidt de ploeg heel goed.". De bejubelde leider zelf: „Ik hoef niet op de voorgrond te staan. Ik probeer de ploeg zo goed mogelijk te laten fietsen." Rik van Dongen denkt niet alleen mee op het financiële vlak. „De ploeg van Marianne zal er over en kele jaren wezenlijk anders uit zien. Het team moet veel sterker worden. Vooral in het hooggeberg te is er nu nog te weinig kaliber. In de Ronde van Vlaanderen zat ze ook alleen in de finale." Al neemt broer Arthur het direct op voor het team: „Ze hebben haar wel heel goed afgezet aan De Muur. Dat werk mag je natuurlijk ook niet onderschatten." Glimla chend denkt Rik van Dongen te rug aan zijn eerste ontmoeting met de destijds vijftienjarige Ma rianne Vos. „Ik zei: we gaan van jou een tweede Leontien van Moorsel maken. Ze antwoordde dat ze liever de eerste Marianne Vos is." Van Dongen weet inmiddels wat er financieel te halen is in het vrou wenpeloton. .„Vijf a zes wielren- sters verdienen een dikke boter ham en een stuk of vijftien hou den er met pijn en moeite wat aan over. Marianne is de beste wielren ster van de wereld en ook de best betaalde", weet hij. „DSB zit niet voor een dubbeltje op de eerste rang." Het is nog altijd en nog lang niet het echt grote geld, maar - gezien de markt - wel goed. De vraag of hij er het optimale uit haalt, kaatst hij terug: „Nee, dat wordt er dank zij de kwaliteiten van Marianne uit gehaald." Rik van Dongen streeft ernaar dat Vos duurzaam kan blijven preste ren. „Het beleid is erop gericht dat zé de komende vijftien jaar met plezier blijft fietsen." Marianne Vos hoort het geïnteres seerd en geamuseerd aan. „Weet je wat het grote voordeel is van deze twee mannen", zegt ze. „Dat ze al lebei Van Dongen heten. Ze ko men uit een wielerfamilie en ze denken altijd allebei in oplossin gen, niet in problemen." door Jop van Kempen AMSTERDAM - Marco van Basten be paalt wie de opvolger wordt van Adrie'Koster, de huidige coach van Jong Ajax die na de zomer aan de slag gaat bij Club Brugge. Algemeen directeur Van den Boog en technisch manager Blind wor den betrokken bij de aanstelling van de opvolger van Koster, maar Van Basten neemt de beslissing. Net als het eerste elftal valt ook Jong Ajax onder Van Bastens ver antwoordelijkheid. Koster vertrekt aan het einde van dit seizoen van Jong Ajax naar Club Brugge en het contract van Aron Winter, assistent van Koster, ZEIST - De gang naar de tuchtcom- missie van de KNVB heeft NEC-verdediger Youssef El-Ak- chaoui niets opgeleverd. Het colle ge handhaafde zijn schorsing voor vier duels, waarvan één duel voor waardelijk. El-Akchaoui kreeg een schikkings voorstel van de aanklager betaald voetbal voor zijn rode kaart vorig weekeinde in het duel met FC loopt deze zomer af Van Basten: „We hebben al een gesprek gehacT over de opvolging van Koster, maar er is nog geen beslissing ge vallen. Ik neem die beslissing." Vanwege zijn naderende vertrek naar België is Koster niet in beeld geweest als tijdelijke vervanger van Rob Witschge. De assis tent-trainer scheurde vorige week zijn achillespees af. Pieter Huistra (43) is sinds vorige week de voorlo- 1 pige vervanger van Witschge. Oud-international Huistra (8 inter lands) was van 2005 tot 2008 assis tent-trainer van Vitesse, maar dit seizoen was hij niet werkzaam bij een club. Van Basten zegt dat het mogelijk is dat Huistra volgend sei zoen de opvolger wordt van Kos ter. „Als we heel tevreden zijn over zijn rol als vaste assistent, zou dat kunnen." Twente (1-1). De NEC-aanvoerder werd uit het veld gestuurd wegens het duwen en slaan van tegenstan der Romano Denneboom. El-Ak- chaoui vond de straf van drie duels plus een voorwaardelijk te gortig en liet de zaak voorkomen. De tuchtcommissie kwam even wel tot hetzelfde oordeel als de aanklager. Hij mist nu de duels met Graafschap, Roda en NAC. Onderscheid je van andere werkzoekenden met een CareerlD-profiel (C-ID). Zo laat je zien wie je bent, wat je doet én wat je kan! Verbeter jezelf. Ontdek de gratis persoonlijkheidstests en leermodules voor je C-ID En geef jezelf meer kansen op de arbeidsmarkt. Bekijk automatisch welke vacatures het beste bij je passen. Solliciteer daarna met één druk op de knop via je C-ID.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65