Sport Twee stoere broers achter het Lodeweges rekent op een sterk eindschot Vakantieplannen? I PZC Schakers op straat gezet m J PSV wil competitie in stijl afsluiten: kleine kans op tweede plaats. Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Van den Hemel wordt trainer van Hoek 2 De Haas en Wilhelm gaan naar Zaamslag Hoek maakt kans op tweede-periodetitel 44 Zaterdag 11 april 2009 PZC BOEDAPEST - De Nederlandse scha kers Ivan Sokolov en Robert Ris hebben weinig plezier gehad van hun deelneming aan het Gedeon Barcza Memorial-toernooi in Boe dapest. Het evenement werd na één ron de gestaakt omdat de organisatie geen geld bleek te hebben. Dat heeft de schaakbond KNSB meege deeld. Volgens de schaakbond is organisa tor Gabor Pali malafide. De wereld schaakbond FIDE stelt een onder zoek in. Naar nu blijkt hadden de sponsors zich al in januari terugge trokken. De Hongaarse schaak bond maakte wel 7300 euro naar Pali over. Die stak volgens de KNSB dat geld en het inschrijfgeld van enkele schakers in eigen zak. Ivan Sokolov is minder gedupeerd dan Ris, omdat hij grootmeester is en daarom geen onkosten hoefde te betalen. Robert Ris is internationaal mees ter. Hij is door het verlies van in schrijfgeld en reis- en verblijfskos ten 1000 euro lichter. Het is nog niet duidelijk of Pali wordt ver volgd. Omdat de organisatie ook het ho tel niet kon betalen, stonden alle deelnemers donderdag letterlijk op straat en moesten zelf op zoek naar onderdak. De Dongense broers Rik (links) en Arthur van Dongen zorgen er in de eerste plaats voor dat dat Marianne Vos plezier in wielrennen houdt. foto Ramon Mangold/CPD door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Niet rekenen, maar knokken. Met dat motto stuurt trainer Dwight Lodeweges zijn ploeg het veld in voor de laatste vijf wedstrijden van deze competi tie. PSV heeft nog een kleine mathe matische kans om de tweede plek te bereiken, maar de eerste doel stelling van het team is om zich via een vierde plek te plaatsen voor Europees voetbal. „Alles wat er méér inzit, is mooi meegeno men", bleef de coach realistisch. Volgens Lodeweges zijn de spelers erop gebrand om het seizoen af te sluiten voordat de play-offs begin nen. De achterstand op SC Heeren veen bedraagt drie punten, in de wetenschap dat die ploeg nog wed strijden moet spelen tegen de di recte concurrenten FC Twente en AZ. „Als wij erin slagen om Hee renveen te achterhalen, hebben we in ieder geval iets gehaald. Het seizoen is als geheel voor PSV niet gelukt, maar het zou goed zijn als we het tóch in stijl afsluiten: met een paar overwinningen dus", zei Lodeweges voorafgaand aan het duel met FC Utrecht van van avond. Lodeweges legde het accent in zijn trainingen deze week op 'agressief vooruit verdedigen', zoals hij zei. „Tegen FC Utrecht kan ons dat goed van pas komen." Utrecht kampt met een vormcrisis, het wist al zes duels op rij niet te sco ren. Lodeweges is na de overwin ningen op Vitesse en Sparta posi tief gestemd. „Vooral tegen Sparta hebben we hele stukken van de wedstrijd goed gespeeld. Dat heb ik die jongens ook als feedback ge geven. Daarin willen we ons ver Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice der ontwikkelen, ook al duurt de competitie nog maar kort. We kij ken niet alleen naar de punten, willen niet alleen maar overleven. Al vormen de punten die je haalt uiteindelijk wel de guillotine." Vanwege het grote aantal wedstrij den dat de top 5-clubs nog tegen elkaar spelen, zijn de beslissingen om de bovenste plaatsen nog aller minst gevallen, beseft Lodeweges. Er zijn nog veel punten te verlie zen, óók voor AZ, FC TWente en Ajax. „Maar ik ben niet iemand die alle programma's uitpluist en rekensommen gaat maken. We hebben dit seizoen al zo vaak mee gemaakt dat de ploegen bovenin in de laatste minuten van een wed- PSV richt zich na een teleurstel lend jaar op Europees voetbal met een vierde plaats. Dwight Lodeweges: alles wat er nog meer inzit, is meegenomen. strijd nog punten pakken of verlie zen. Het heeft geen zin om daarop te speculeren." Lodeweges stelt vast dat PSV nog steeds op zoek is naar een dwingender spelstijl. „Dat proces heeft veel tijd nodig. Uit vroeger jaren, de tijd met Go- mes en Alex, was de ploeg gewend om bij balverlies ver terug te zak ken en van daaruit snel over te ste ken naar de andere kant van het veld. Dan vlogen ze erop en er over. Dat heeft PSV veel succes op geleverd. Nu willen we verder van ons doel spelen en worden andere kwaliteiten gevraagd. Moet je als ploeg soms temporiseren, de bal 'eruit halen' en openen langs de andere kant. Dat zijn stapjes die je langzaam zet, het is een kwestie van steeds meer herhalen. Daarbij zijn we soms nog veel te weinig di rect. De laatste pass moet bijvoor beeld beter, maar ook Afellay kan vaak beter worden gelanceerd." Het meespelen van Afellay was gis- Dwight Lodeweges terochtend nog een vraagteken. Hij liet de training van donderdag schieten vanwege een voetblessure (peesblad). Ook Balasz Dzudzsak ontbrak, door familie-omstandig heden. TERNEUZEN - Rob van den Hemel is komend seizoen trainer van het tweede elftal van Hoek. De oefen- meester komt over van zondag vierdeklasser Biervliet, waar hij aan zijn tweede periode als trainer bezig is. Bij Hoek 2 wordt hij de opvolger van Marty Bekooy. Hij kan volgende week zaterdag kam pioen worden van de reserve hoofdklasse, in het thuisduel met LRC. Arno Zwegers, die Bekooy in eerste instantie zou opvolgen, moest vanwege drukke werkzaam heden alsnog afzeggen. ZAAMSLAC - Zaterdag-eersteklasser Zaamslag heeft voor volgend sei zoen twee nieuwe spelers aan de selectie toegevoegd. Middenvelder Mare de Haas komt over van het tweede team van Hoek, Ruud Wil helm maakt de overstap van zon dag-derdeklasser HW'24. Bij de Hulster club was hij de afgelopen seizoenen tweede doelman achter Tim Siersema. Wilhelm speelde in het verleden ook al bij Zaamslag. Zijn nieuwe club speelt vandaag om 17.00 uur in en tegen Zundert de kwartfinale van de beker. HOEK - Het moet allemaal meezit ten, maar er is een kans dat Hoek vandaag de tweede-periodetitel pakt. Zelf moet de ploeg van trai ner Gaby Demanet vandaag thuis winnen van Bennekom en IJssel- meervogels moet de thuiswed strijd tegen Sparta Nijkerk win nen. Hoek neemt in dat geval de periode over van IJsselmeervogels. Voor een klassering in de top vijf moet Hoek in de resterende wed strijden GWV voor blijven. Gide on Imagbudu ontbreekt vandaag bij Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64