Baarends voelt zich voor de gek gehouden Op non-actief gestelde medewerker van Tragel nu ontslagen 'Zwingeul uitbaggeren voor strand Cadzand' z Kantonrechter ontbindt contract op verzoek van zorgstichting. Genieten op z'n paasbest Fractieleider zegt verkeerde informatie te krijgen over pinguïns. PZC Zaterdag 11 april 2009 29 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het arbeidscontract van de medewerker die november vorig jaar door zorgstichting voor verstandelijk gehandicapten Tragel op non-actief werd gesteld, is door de kantonrechter in Terneuzen ontbonden. Volgens de leiding van Tragel had de betrokken mede werker zich schuldig gemaakt aan onheuse bejegening van cliënten en het gedogen van een dergelijke behandeling door zijn medewer kers. „Wij wilden de arbeidsover eenkomst zo snel mogelijk beëindi gen en hebben gekozen voor een civiele procedure bij de kanton rechter. Deze medewerker had een heel lang dienstverband van 28 jaar. Als je daar de kantonrechters- formule op los zou laten, kom je aan een flink bedrag en zou je zo iemand nog een soort gouden handdruk meegeven. Dat is na tuurlijk niet passend in zo'n situa tie. De rechter heeft hem uiteinde lijk een beperkte vergoeding toege kend, die vele malen lager lag dan de eis. Wij kunnen daar goed mee leven", aldus interim-directeur Jan Stelwagen van Tragel. „Waar het ons om gaat, is dat medewerkers de cliënten juist bejegenen. Cliën ten zijn soms heel erg agressief en dan kan het wel een keertje gebeu ren dat een medewerker uit zijn slof schiet. Maar je wordt altijd ge acht je daarin toetsbaar op te stel len, het te melden en niet in de doofpot te stoppen." Strafrechte lijk wordt de betrokken medewer ker niet vervolgd, omdat geen aan gifte is gedaan bij de politie. Het kunstwerk komt aan de Oosthavendam bij de jachthaven in Breskens. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten BRESKENS - Fractievoorzitter Liber Baarends van Dorpsbelangen en Toerisme (D8cT) voelt zich voor de gek gehouden door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis over de plaatsing van het kunstwerk met rode pinguïns aan de Oosthaven dam bij het clubgebouw van de jachthaven in Breskens. Het college besloot op 31 maart medewerking te verlenen aan de bouw van dit kunstwerk. Het colle ge meldt echter in een brief aan Baarends met dagtekening 3 april dat de aanvraag voor de bouwver gunning nog niet in behandeling is genomen omdat er nog stukken ontbreken. De aanvraag is inge diend door Jachthaven Breskens bv namens het samenwerkingsplat- form Breskens in oprichting. „Het is toch niet te geloven dat het college mij verkeerde informatie geeft. Ik voel me als raadslid voor de gek gehouden." Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis is de brief van het college aan Baarends ingehaald door de actualiteit. „Blijkbaar heeft een en ander elkaar ge kruist." Het college vindt het kunstwerk van de Cracking Art Group een uit stekend middel om Breskens on derscheidend en toekomstgericht te profileren. Dat lukt niet met weer een anker of een kanon. Het kunstwerk wordt gefinancierd uit de Europese subsidie van 1,3 mil joen euro voor de aankleding van Breskens. Baarends stelt echter alles in het werk om de pinguïns tegen te hou den. „Als iets niet bij Breskens past, zijn het wel zulke smerige W* Het Sluise college beschouwt de rode pinguïns als een uitstekend middel om Breskens te profile ren. Raadslid Baarends (D&T) denkt daar anders over. SLUIS - De fractie van Gemeentebe langen in de Sluise gemeenteraad wil weten wanneer en door wie is besloten de zandvang in de hoofd geul van natuurreservaat Het Zwin niet meer uit te baggeren. Dat is in jaren niet meer gebeurd. Het vrijkomende zand kan dan voor het strand bij Het Zwin wor den gebruikt. Dit werk is volgens Bram Basting vroeger een aantal keren uitgevoerd mede op advies dingen." Om het kunstwerk met een hoogte van veertien meter te plaatsen is het college gestart met de procedure voor een tijdelijke ontheffing van het bestemmings plan. Volgens Baarens is daar niets tijdelijks aan. „De locatie van de pinguïns is van dien aard dat ze echt niet weg moeten voor de ver sterking van de dijken in het kader van het project Zwakke Schakels. Ze worden geplaatst en blijven daar staan." Tot en met 20 mei kan iedereen reageren op de 'tijdelijke onthef fing'. Baarends kondigt al een groot verzet uit Breskens aan. Volgens fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebelangen be tekent de dijkverzwaring in 2012 wel een tijdelijke verhuizing van het staketsel met de rode pin guïns. Dat betekent volgens hem ook dat Sluis behoorlijk wat extra kosten zal moeten maken. Gemeentebe langen wil het kunstwerk daarom pas laten plaatsen als het werk aan de dijk is voltooid. van de Internationale Zwincom missie, waar Sluis ook deel van uit maakte. Basting wil via schriftelij ke vragen aan het college ook te weten komen wanneer deze Zwin commissie voor de laatste keer bij elkaar is geweest. Gemeentebelan gen wil de zandopspuiting op het stand bij het Zwin eerder uitvoe ren dan is gepland. „Het toerisme is de kurk waar onze economie op drijft." Gezonde nachtrust: De Vlijt Exclusieve meubelen: De Jonge Hoek van Dijke Keuken badkamergenot: Vorm De mooiste buiten meubelen: Palladio Prachtig woontextiel: Van der Poel Unieke Parketstudio: Weststrate BANG&OLUFSEN en Loewe: Kom 2e Paasdag van 10.00 - 17.00 uur genieten Genieten komt van Binnenuit: al het moois voor in en rond uw (t)huis in een uniek winkelconcept in hartje Zeeland. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschools# opvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 Jaar .Tel 0115-686100 Locaties: Axel Hulst Zuiddorpe Terneuzen Schoondijke Philippine Vlissingen Zaamslag vrijblijvend langs opend van maandag t/m zondag tot 19.00 uur www.Juultje.nl -aak! deel uil van Stichting Prokino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57