Zeeland Dow steunt onderwijs Griekse tragedie voor Terneuzenaar haalt informatie uit de krant De Groeve in Nieuw-Namen opent de poort Lezersonderzoek naar bereik gemeentelijk informatieblad. Europarlementariër bezoekt Terneuzen Paaseieren zoeken in speeltuin Sluiskil IJdel Echtgenoot van Philippiense al tweeënhalf jaar in Griekse cel na ontdekking van vijftig kilo hasj in zijn auto bij de Turks-Griekse grens. Straatvoetballers spelen toernooi Sluis Bekeuringen bij verkeerscontrole 26 I Zaterdag 11 april 2009 pzc door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De regionale kranten zijn voor de inwoners van de ge meente Terneuzen de belangrijk ste nieuwsbron voor gemeentelij ke zaken. Dat blijkt uit een lezers onderzoek naar het bereik van het gemeentelijk informatieblad Ter- neuzen Informatie. Opvallende uitkomst is dat het ge bruik van digitale media voor ge meentelijk nieuws lager uitpakt dan verwacht. De gemeentelijke website wordt door 15 procent van de inwoners gebruikt om op de hoogte te blijven van de gebeurte nissen in de streek. Voor de PZC en BN/De Stem ligt dat percentage op 83 procent. Uit het onderzoek kwam naar voren dat schriftelijke communicatiemiddelen sowieso voor veel mensen een belangrijke nieuwsbron zijn. Zo scoort Terneu- zen Informatie 72 procent. De in houd en de vormgeving van het blad scoren op alle gebieden een 'goed'. De jeugd (16 tot 25 jaar) blijkt minder bekend te zijn met het magazine, maar zo'n zes op de tien van deze jeugdige lezers kent het blad. Onder de andere leeftijds groepen ligt de bekendheid veel hoger. De enquête over Terneuzen Infor matie werd uitgezet onder 1.100 in woners van 16 jaar en ouder. Van deze mensen hebben er 300 de vra genlijst per post opgestuurd of digi taal ingevuld. De response van 27,3 procent is hoger dan gebruikelijk bij dergelijke onderzoeken. Het blad krijgt van de inwoners een ge middeld rapportcijfer van 7,3. terneuzen - De WD-europarle- ■mentariër Toine Manders brengt donderdag 16 april een werkbe zoek aan Terneuzen. Samen met lokale liberale politici gaat Man ders naar het chemisch bedrijf ICL-1P (Broomchemie) waar gebro- mineerde vlamvertragers worden geproduceerd. Het bedrijf speelt een rol in het Vecap-programma, een actieplan om de uitstoot van chemische stoffen te beperken. sluiskil - Kinderen tot en met groep 4 van de basisschool mogen op paaszondag van 11.30 tot 12.30 uur paaseieren komen zoeken in speeltuin De Miertjes in Sluiskil. Voor kinderen vanaf groep .5 is er een speciale speurtocht met verras singen. Voor iedereen, kinderen, ouders en andere belangstellenden is er na afloop gratis drinken en een paasbroodje. Georganiseerd door Sociaal Kultureel Initiatief TERNEUZEN - Dow Benelux zal ze ker ook financieel participeren in het Terneuzense kennisboulevard- project. Hoeveel Dow inbrengt is vooralsnog niet bekend. „Maar", zegt Dow-directeur Dick Schipper, tevens voorzitter van de Raad van Toezicht van het ROC Westerschel- de, „als het plan echt van de grond komt, doen we natuurlijk mee. Nu ALMANAK De hoge bestuurder van Sluis mag graag goed voor de dag komen. Hij gaat gesoigneerd door het le ven, geen haartje verkeerd, altijd een stropdas om. Als hem wordt toegevoegd dat hij toch wel erg ij- del is, ontkent hij dat echter in alle toonaarden. Hij ijdel? Hij let ge woon goed op z'n uiterlijk. Laatst klampte hij op de markt OOSTBURC - Deze week hebben 22 teams gestreden om de titel 'Straat- yoetbalteam van de gemeente Sluis'. In de categorie voor D-pupil- len ging de titel naar FC de Kaais- puugers uit Sluis. In de E-pupillen categorie won FC Bresjes. De Bik kels wonnen in de jongste afde ling. Alle finalisten plaatsten zich overi gens voor de Zeeuws- Vlaamse fi nale op 27 mei 2009 in Terneuzen. schoondijke - Op het Dorpsplein in Schoondijke werden donderdag tussen 14 en 22 uur controles ge houden. Bij de controle-actie op langzaam verkeer werden elf be keuringen uitgedeeld voor diverse overtredingen. Ook werden zes tien automobilisten bekeurd voor te hard rijden, niet-handsfree bel len, rijden zonder gordel, soft- drugsbezit en het niet kunnen to nen van ID-bewijzen. huren wij ook al lokalen van het ROC en doneren we geld voor pro jecten, de voorbije jaren was daar anderhalf miljoen euro me.ege- moeid. Die manier van handelen blijven we hanteren." Volgens Schipper is het voor Dow van groot belang dat er in de streek hoogwaardig educatief aanbod blijft. Stan van Kroonenburg fietst 3000 kilometer voor zwager Obad en diens vrouw Esther en dochter Phoebe. 4 Wat u de komende dagen niet mag missen bij TMC Woonwinkels! Tip? redactie@pzc.nl een bevriende koopman aan met een wat vreemde vraag. Hij was op zoek naar een badmuts om z'n haar te beschermen tijdens de dage lijkse douchebeurt. De man doet in snoep, maar wist wel een collega, die aan die vraag kon voldoen. Bijna niemand weet het, maar sinds kort doucht de hooggeplaat ste met een roze badmuts op. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 j (0164) 27 44 66 I Goes Marconistraat 13-15b (0113) 22 41 02 Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 I Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl NIEUW-NAMEN - De Meester van der Heijdengroeve in Nieuw-Na- men opent met Pasen traditioneel de poort voor het nieuwe seizoen. Bezoekers zijn eerste en tweede paasdag welkom van 13.00 uur tot 17.00 uur, op andere dagen.is de groeve aan het Kerkpad in Nieuw-Namen alleen op afspraak te bezichtigen. In de groeve is het oudste stukje strand van Zeeland te zien. Hier komt oeraarde van 2,5 miljoen jaar geleden zomaar aan de oppervlakte. Dat is uniek in Nederland. In de groeve kun je oog in oog met de prehistorie staan. In de herfst sluit Staatbosbe- heer de groeve en dekt de bodem lagen af om erosie te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54