PZC Zorg om overname Taxicentrale Ie Paasdag open Schepje of zakje moet in Hulst Intratuin Koudekerke Rommelmarkt in Den Dullaert TJ O 26 en 27 25 36 CDA Hulst voorop met kritiek op mogelijke extra kosten gemeente. van 10.00 tot 17.00 uur Griekse tragedie voor oud-wethouder Esther Spuesens van Sas Zaterdag 11 april 2009 Invloed Popart straalt ver uit Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Het gemeentebestuur van Hulst maakt zich grote zorgen over de overname van de Taxicen trale Zeeuws-Vlaanderen door de drie gemeenten in de streek. Vooral de CDA-fractie is bang dat de overname voor de gemeenten niet zonder extra kosten zal verlo pen. Uit de informatie waar de chris ten-democraten over beschikken blijkt volgens gemeenteraadslid Jos van Eek onder meer, dat de ge meenten voor een bedrag van 270.000 euro aan onbetaalde reke ningen over zouden moeten ne men van de Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen. De drie aandeelhouders in de taxi centrale zouden hun aandelen voor een totaalbedrag van 130.000 euro overdoen aan het samenwer kingsverband Collectief Vervoer van de drie gemeenten. Ze zouden daarmee een winst op de verkoop van hun aandelen behalen van in totaal ruim 93.000 euro. „Er zit veel ruis op de lijn", zegt Van Eek. „Dat de overname van de taxicen trale door de gemeenten budget tair neutraal verloopt zoals ons nu wordt voorgespiegeld, is dus abso luut niet het geval. Er zijn hele for se kosten aan die overname ver bonden." Zo blijkt uit de informatie waar de IBB Het samenwerkingsverband Col- lectief Vervoer Zeeuws-Vlaande ren moet volledige openheid van zaken geven over de overname van de Taxicentrale. CDA-fractie over beschikt verder, dat er vorig jaar voor zevenhon derdduizend euro meer is gefactu reerd dan in de vergelijkbare perio de vorig jaar. Daarnaast zou het samenwerkings verband met de overname nog een claim boven het hoofd hangen van een kwart miljoen euro. De aanstelling van een interim-di recteur voor de taxicentrale zou duizend euro per week kosten. Ook de kosten van de overname en de kosten die gepaard gaan met eventuele rechtszaken die daar uit voortvloeien zouden voor reke ning van de drie gemeenten ko men. De overname van de taxicen trale door het samenwerkingsver band Collectief Vervoer komt vol gens het CDA maandag 20 april aan de orde in het algemeen be stuur van het samenwerkingsver band. Van Eek blijft er daarom op hame ren dat het samenwerkingsver band de gemeenteraden voor die datum volledige openheid van za ken geeft over de consequenties van de overname. Andere fracties in de Hulster raad zijn het met de CDA-fractie eens. HULST - Hondenbezit ters in de gemeente Hulst zijn met onmiddel lijke ingang verplicht een schepje of zakje te gebruiken om de uit werpselen van hun hond direct op te rui men als ze hun viervoe ter uitlaten binnen de bebouwde kom. In die geest heeft de ge meente de Algemene Plaatselijke Verordening aangescherpt. De gemeente heeft tot de maatregel besloten omdat verbodsbordjes, de aanwijzing van hon- denuitlaatte8"einen en het plaatsen van nog meer automaten met poepzakjes maar mond jesmaat helpen om de overlast van honden poep tegen te gaan. Wie de gemeentelijk toe zichthouder van de ge meente geen schepje of zakje kan tonen als die daar om vraagt, riskeert een boete. foto Wim Kooyman HULST - Evenals vorig jaar vindt vandaag (zaterdag 11 april) een gro te rommelmarkt plaats in gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst. De rommelmarkt bestaat uit bijna honderd kramen die opgesteld staan in de sporthal, de ontmoe tingsruimte en de theaterzaal van Den Dullaert aan de Sportlaan in Hulst. De entree is gratis, de rommel markt is geopend van 9.00 uur tot 16.00 uur. Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intXcltuin Hl I Kijk snei op www.staatsloterij.nl of ga naar NOS Teletekst p.550. Staatsloterij •- v: G i'li't c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53