Binnenland Veelplegers NJt Personeel ambulance vreest voor baan Duitser wil PaasaaP gestolen fiets betalen HOUTEN VLOEREN! DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL Twee jaar voor gevaarlijk rijden Geheime informatie na crash naar VS Gulden populair onder vrouwen 4 I Zaterdag 11 april 2009 pzc Vliegtax^ Vrij! Meer info en direct boeken op www.bex.nl of bel 0900-8098 0,15 p.m.) BAX -TERHEIJDEN Veelal verslaafde criminelen krijgen hulp om af te kicken. Klokkenluider Petten dient schadeclaim in Snel oordeel hof over vrijspraak rookcafé 112 bijna anderhalfuur niet mobiel bereikbaar Hof straft verdachten ondanks bewaarde taps Bex. sa den haag - De rechtbank in Den Haag heeft gisteren een 42-jarige man uit Roelofarendsvëen veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf voor onder meer levensgevaarlijk rijgedrag. De man reed op 16 okto ber 2007 stijf van de cocaïne met 280 kilometer per uur over de A4. De rechtbank legde de celstraf op den haag - Ambulancemedewer- kers vrezen voor hun baan door de nieuwe Wet Ambulance Zorg (WAZ). Waar nu in veel regio's nog twee ambulancediensten een vergunning hebben, wordt er dat straks nog één. De ambulancebroe ders zijn bang dat zij naar hun ei gen baan moeten solliciteren als PETER AN STRAATEN voor poging tot doodslag en onder meer cocaïnebezit en het hebben van een hennepplantage. Ook mag hij drie jaar lang niet rijden. Het probleem is alleen dat de man onvindbaar is. Hij moest twee we ken geleden al voor de rechtbank verschijnen voor de behandeling van zijn zaak. nijkerk - Een Duitse militair die in 1945 op de vlucht een voor de Sint-Catharinakerk in Nijkerk ge stalde fiets meenam, wil die dief stal alsnog vergoeden. De oud-militair heeft het bestuur van de Nijkerkse rooms-katholieke parochie een brief gestuurd waar in hij aanbiedt te betalen aan de toenmalige eigenaar of aan zijn na bestaanden. De man, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Nederland was gelegerd, nam de fiets mee om de oprukkende Canadezen voor te blijven. Hij heeft een bevriende arts gevraagd de brief voor hem te schrijven, maar hij wil onbekend blijven. Via een lokaal huis-aan-huisblad probeert het parochiebestuur deze week te achterhalen van wie de fiets kan zijn geweest. 'Het kerkbe stuur beschikt over een gedetail leerde beschrijving van de fiets', staat in de krant. De details wor den niet bekendgemaakt 'om ge lukszoekers de pas af te snijden'. hun dienst geen vergunning krijgt. De nieuwe wet treedt op 1 januari 2011 in werking. Minister Ab Klink van Volksge zondheid hoopt daarmee zowel de kwaliteit als de efficiency van de ambulancezorg te vergroten. Hij werkt aan de eisen waaraan ambu lancediensten moeten voldoen. 4 PAAI?. 15 ÊX VOORAL- BLy VSW J_AcW&MyscV4Ar haarlem - Het Openbaar Ministe rie heeft op 25 februari kort na de crash van het toestel van Turkish Airlines bij Schiphol geheime mili taire informatie die zich daarin be vond aan de Amerikaanse autori teiten overgedragen. De informatie stond op laptops van de omgekomen medewerkers van de Amerikaanse vliegtuigbou wer Boeing, zo zei het het OM in Haarlem gisteren. Die medewerkers keerden terug van een opdracht die ze voor het Amerikaanse ministerie van Defen sie uitvoerden. De Amerikaanse ambassade heeft gevraagd hun lap tops uit het wrak te halen en over te dragen. amsterdam - Zeven jaar nadat de euro als betaalmiddel werd inge voerd, zegt 72 procent van de Ne derlanders de prijzen nog wel eens om te rekenen naar guldens. Voor al vrouwen hebben daar een hand je van, concludeert onderzoeksbu reau Synovate na onderzoek. Vier op de tien zegt af en toe prij zen in cafés en restaurants, bood schappen en de prijzen van appara tuur om te rekenen. Bijna de helft van de vrouwen rekent de dagelijk se boodschappen zo nu en dan om. Van de vrouwen zegt 43 pro cent vertrouwd te zijn met euro's, onder mannen is dat 61 procent. gelegd en voor de doe-het-zelver Bergen 28 - 076-5932188 www.baxhoutenvloeren.nl www.lamelparket.nl RHENEN - Een berberaap met jong vindt twee paaseieren. Alle berberapen in den haag - De gerichte aanpak van hardnekkige veelplegers be spaart de samenleving jaarlijks zo'n 4 miljoen euro. Door het af schrikkend effect van de zogehe ten ISD-maatregel, waardoor draai deurcriminelen tot twee jaar kun nen worden vastgezet, vervallen die minder vaak in de fout. Dat blijkt uit een eerste evaluatie van de maatregel, uitgevoerd in op dracht van het ministerie van Justi tie. In de strijd tegen overlast door veelplegers is de Inrichting Stelsel matige Daders (ISD) in 2004 inge steld. De draaideurcriminelen, die keer op keer met justitie in aanra king komen, kunnen in deze spe ciale gevangenissen maximaal twee jaar worden vastgezet. In die tijd is het de bedoeling dat de veel al verslaafde veelplegers hun leven beteren. Daarvoor krijgen zij hulp aangeboden om af te kicken en eventuele andere problemen aan te pakken. anna paulowna - Klokkenluider Paul Schaap heeft een claim van 800.000 euro ingediend bij het mi nisterie van Vrom. Het is compen satie voor inkomstenderving en pensioenbreuk doordat geen werk is gemaakt van een beloofde baan bij Vrom. Schaap schreef een zwartboek waarin hij de veiligheid van de kernreactor in Petten bekri tiseerde en verloor zijn baan. den bosch - Het gerechtshof in Den Bosch gaat versneld het hoger beroep behandelen van justitie te gen de vrijspraak van het Bredase café Victoria wegens overtreding van het rookverbod. Vanwege het maatschappelijke belang is de ap pèlzaak al gepland op 28 april. De rechtbank sprak het café vorige week vrij omdat het rookverbod eenmanszaken in de praktijk one venredig hard zou treffen. den haag - Het alarmnummer 112 is gistermiddag door een techni sche storing bijna anderhalf uur nagenoeg onbereikbaar geweest voor mobiele telefoons. Het alarm nummer was tussen 16.30 uur en 17.50 uur wel via een vaste lijn te bereiken. Dat meldde het ministerie van Binnenlandse Za ken. Of er mensen in problemen zijn gekomen, is niet bekend. den bosch - Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren zeven le den van een Brabantse drugsben de veroordeeld hoywel in hoger be roep vijftig tapgesprekken boven tafel kwamen die vernietigd had den moeten worden. Omdat dat niet met opzet is gebeurd en de in houd van de gesprekken niet van belang was voor het onderzoek, heeft het OM zijn vervolgingsrecht niet verspeeld, aldus het arrest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4