Hoek gaat Zeeland promoten Bravenboer pleit bouw van nieuwe Alfons wil topklasse nog graag meemaken Topklasse, schema 14 of combinatie? Zeeuws-Vlamingen willen bij topclubs van amateurs horen. Vergadertraject Erevoorzitter: terrein waar we nu op spelen staat op instorten. 42 Zaterdag 11 april 2009 PZC VLISSINGEN - Zijn gevoel zegt hem dat hij Hoek in de topklasse nog wel kan halen, maar op een nieuw complex? Ferry Alfons (32), spits en aanvoerder, is tenslotte niet meer een van de jongste spelers. „En zo'n nieuw complex zet je toch niet in twee jaar neer." De topklasse zou voor de Vlissin- ger een mooie afsluiting zijn van de periode Hoek. „Wat we nu een keer of vijf in een jaar hebben, wedstrijden tegen gerenommeer de tegenstanders, heb je dan bijna iedere week. Ik zou het prachtig vinden om dat nog een keer mee te maken." Voor het niveau van Hoek zou het ook alleen maar beter zijn. „We spelen onze beste wedstrijden al tijd tegen de betere clubs", vindt Alfons. „Dat komt omdat we dan het spel niet zelf moeten maken, zoals we dat thuis tegen mindere tegenstanders wel doen." Als er dan ook nog kunstgras komt, zal Hoek zich nog beter thuis voelen. „Bij IJsselmeervogels hebben we vorige week weer één van onze beste wedstrijden ge speeld. Daar speel je op fantastisch gras, want reken maar dat er veel verschil in zit. IJsselmeervogels heeft beter gras dan al die andere clubs in onze klasse." Ferry Alfons verwacht volgend jaar een seizoen met veel gezonde druk en spanning. „Ik ben blij met Paul Telussa als trainer, dat geeft al heel veel vertrouwen in zo'n be langrijk jaar. En ik denk, als ik het zo hoor van de meeste spelers, dat de selectie redelijk bij elkaar blijft. Dan moeten we in de top kunnen spelen en een gooi naar promotie kunnen doen. Voor ons en voor het Hoek-publiek wordt het in elk geval een mooi gevecht om bij die bovenste vijf te komen." door Frits Bakker HOEK - Het selectiebeleid van de voetbalclub Hoek is er helemaal op gericht om volgend jaar de stap naar de topklasse van de amateurs te maken. De Zeeuwse club staat er goed voor in het laatste over bruggingsjaar, met uitzicht op de top drie van de ranglijst. Voor dit jaar betekent dat deelname aan de bekercompetitie met betaalde clubs. Volgend jaar, als de leden van de KNVB er tenminste mee in stemmen, promoveert de top vijf naar de topklasse. Voorzitter Benny Langeraert: „Die kans willen we niet laten liggen, want als we geen top vijf spelen, moet je in het jaar daarna kam pioen worden. Dat wordt weer al een stuk lastiger. We zullen er dan ook alles aan doen om er bij te zijn." Het bestuur en de sponsorstich ting hebben er in dit belangrijke jaar veel waarde aan gehecht om schoon schip te maken met de be lastingdienst en zonder die zorgen naar de toekomst te kijken. De schikking met de fiscus, na een ja renlang steekspel, komt op een goed moment. Het behoud van de huidige spelersgroep staat centraal in het beleid naar volgend jaar. „Hoe moeilijk dat ook zal zijn, want er wordt veel getrokken aan onze spelers", geeft Langeraert toe. Met name de Belgische spelers Stijn Mahieu, Alex Grozdanic en Michael Koné liggen na een voor treffelijk jaar bij Hoek goed in de markt, Gideon Imagbudu, de mo tor van de ploeg, is stilaan aan het afbouwen en de meeste Zeeuwse spelers wil Hoek ook voor de ko mende jaren aan zich binden. Het bestuur gaat er vanuit dat het met de mutaties binnen de selec tie mee zal vallen en dat de finan ciële situatie van de club niet is ver slechterd na de aanslag van de be- Benny Langeraert (rechts) en Nico Boussen: „We hebben veel ambitie, maar willen vooral een gezonde club blijven." foto Camile Schelstraete lasting. „We gaan onze inspannin gen op de sponsormarkt verder uit breiden", zegt Nico Boussen van het sponsorbestuur. „Hoek is al ja ren de club met de grootste uitstra ling binnen en buiten Zeeland. Daar gaan we nog meer op inspe len, zeker nu er een topklasse komt." Langeraert: „We beperken ons niet meer tot ons eigen gebied, vanaf nu willen we de hele Zeeuw- 'We hebben als club altijd het hoogste nagestreefd. Dat leeft nu ook weer' se sponsormarkt erbij betrekken. Ik kijk mijn ogen uit als we in sponsorhomes komen van grote clubs als IJsselmeervogels, Spaken burg, Quick Boys en Rijnsburgse Boys. De Zeeuwse bedrijven, die naam willen maken in die streken, kunnen daar bekendheid krijgen en zaken doen." Boussen: „Als we meegaan naar de topklasse, ko men we elke week bij dat soort te genstanders. Wij zijn met plannen bezig die sponsors zullen aanspre ken en die uniek zijn." Langeraert: „We kunnen de bekende produc ten promoten, zoals mosselen en oesters en ook het toerisme goed in beeld brengen. Dat hebben we neergelegd bij bedrijven, die daar een rol in gaan spelen." Hoek realiseert zich dat de accom modatie in de Hoekse polder niet topklassewaardig is. Langeraert: „Daar zijn we ons natuurlijk van bewust. We hebben eerst de zaken gladgestreken met de belasting, vanaf nu kunnen we verder den ken. We gaan nadenken over de ac commodatie, over eventueel kunst gras. Daarvoor gaan we een pro jectteam in het leven roepen dat de mogelijkheden voor Hoek be kijkt. Het liefst willen we naar kunstgras, maar dan is de moeilijk heid weer dat je zo'n grasmat niet kunt meenemen als we verhuizen. En met verhuizen bedoel ik dat we in elk geval binnen Hoek blij ven." Aan ambitie zal het niet ont breken. „We hebben als club altijd het hoogste nagestreefd. Dat leeft nu ook weer, bij het bestuur, de sponsorstichting en de supporters, iedereen wil meegaan naar die top klasse. Het moet alleen wel op een verantwoorde manier. In de eerste plaats willen we een gezonde club blijven." „De kracht van Hoek is dat we een Alle voetbalverenigingen mogen de komende weken hun stem laten horen over de nieuwe plannen van de KNVB over de optimalisering van de competitie. De bond schotelt de clubs drie nieuwe opzetten voor: invoeren topklasse, invoeren van competitie met veertien teams (schema 14) en een combinatie van beide plannen. Regiovergaderingen •20 april: Bevelanden Kruiningen (Kruiningen) •21 april: Zeeuws-V laanderen Terneuzen(Terneuzen) •27 april: Schouwen-Duiveland Nieuwerkerk (SKNWK) 29 april: Walcheren «4 Oost-Souburg (RCS) l j Districtsvergadering •28 mei Algemene vergadering amateurvoetbal •6 juni: Zeist brede sponsorgroep hebben, met op dit moment zo'n honderdze ventig bedrijven", rekent Benny Langeraert voor. „Daar zullen mis schien aan het eind van dit jaar door Frits Bakker HOEK - Als Hoek de komende ja ren hogerop wil, moet het in stijl gebeuren. John Bravenboer, de ere voorzitter, wil dat zijn club snel plannen gaat maken voor de bouw van een nieuwe accommoda tie. „Waar we nu spelen, staat het op instorten", vindt hij. Het nieuwe terrein zou dicht in de buurt van de huidige terreinen moeten worden gebouwd. Het pro ject zou volgens voorzichtige bere keningen rond de tweeënhalf mil joen .euro kosten, inclusief de aan leg van kunstgras. John Bravenboer zou het een mo rele plicht vinden van de gemeen te Terneuzen om de huidige hoofd klasser op weg te helpen met een financiële injectie. Daarbij herinnert hij aan de con structies bij Terneuzen en Terneu- zense Boys, die aan de privatise ring en de verkaveling van de oude terreinen een prachtig com plex hebben overgehouden. Hoek is rond 1995 geprivatiseerd en draagt sindsdien zorg voor de velden, de kleedkamers en de tota le accommodatie. Het terrein wordt van de gemeente gepacht voor het symbolische bedrag van één euro. „Wij zijn vroeger geprivatiseerd dan Terneuzen en Terneuzense Boys", schetst Bravenboer de situa tie in die jaren. „We stonden des tijds met de rug tegen de muur. Met het geld dat we uit de privati sering kregen, hebben we onder meer vier kleedkamers gebouwd, een tweede veld aangelegd en het trainingsveld gerenoveerd. En heb ben we de veldverlichting aange legd." Hoek had net een kampioenschap in de hoofdklasse achter de rug en was er hard aan toe om te vernieu- Het huidige complex van Hoek is eigenlijk hoofdklasse-onwaardig. Rechts de kantine, waar het sponsorhome aan .ast ligt. Daarnaast (links) staat het jeugdhonk. „De accommodatie staat op instorten." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44