Sport Westra debuteert op een - goed moment bij de profs m m V Arke.nl Ontdek Denemarken! Tiger Woods doet op Masters zijn best om drukte te vermijden Friese wielrenner blij met bijna zuivere sport door dopingcontroles DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL Rodby Havn - Lolland Boek snel bij uw winkel van Arke of ga naar: Dacht 't wel Fenomeen onder golfers komt wat stroefjes op gang. PZC Zaterdag 11 april 2009 41 door Frederik Bierling MOLENEND - Zijn eerste maanden als beroepsrenner zijn niet onopge merkt voorbijgegaan. Lieuwe Westra (26) meldde zich in de voorjaarskoersen veelvoudig aan het front en dwong vooral met zijn puike tweede plaats in de tijdrit van de Driedaagse De Pan ne respect af Morgen staat de Va- cansoleil-renner aan de start van Parijs-Roubaix. „Ik heb eindelijk een week gehad dat ik geen wedstrijd had." De op merking van Lieuwe Westra aan de keukentafel in Molenend is geen jammerklacht, maar een sim pele vaststelling. „Ik denk dat ik nu al twintig, vijfentwintig koers- dagen heb gehad. Vorig jaar om de ze tijd waren het er misschien vijf of tien." Tussen toen en nu gaapt een groot gat. Destijds was de voormalige stratenmaker amateur, dit seizoen is fietsen zijn brood. „Het is zwaar, maar ik voel me er prima bij." De zwaarste koers was zondag en het was meteen ook de aansprekend- ste: de Ronde van Vlaanderen. Westra keek zijn ogen uit en zoog alles in zich op. „Ik heb afgezien, maar ook wel genoten. Wat voor ons de Elfstedentocht is, is voor de Belgen de Ronde van Vlaanderen. En misschien nog wel gekker. Na De Panne ben ik in België geble ven. Toen kon je het al voelen: er komt wat aan." Lieuwe Westra Bij de amateurs, stelt hij vast, telt het peloton vijftien, twintig goede renners, bij de profs is iedereen goed. Ging het peloton vorig jaar in een langgerekt lint rijden, dan kon hij er nog gewoon langs rijden om zich van voren te melden. „Dat doe je bij de profs niet. Hier is het: blijf op je plek zitten, goed adem halen en het wiel houden. En als het dan stilvalt, kun je er om heen." Westra zat behoorlijk stuk na de Ronde van Vlaanderen. Hij had goed van voren gezeten en zijn werk gedaan door na de Koppen berg Björn Leukemans en Johnny Hoogerland weer naar de eerste groep te brengen. „Toen was het gebeurd. Maar als ploeg hadden we daardoor wel drie man bij de eerste twintig zitten." Nog meer aantrekkelijk geprijsde rondreizen van Bex.nl. Nu ook met diverse gegarandeerde vertrekdata! Bijzonder België 5-daagse excursiereis naar de Vlaamse kust incl. halfpensfon Ontdek het gastvrije België! Vanuit de badplaats Bredene gaan we op ont dekkingstocht naar Vlaamse parels als Antwerpen, Gent en natuurlijk ook Brugge. Wat dacht u bovendien van een bezoek aan Oostende en Brussel? Meer Info op www.bex.nl/bredene. Klassiek Italië 12-daagse rondreis naar Italië incl. halfpension Een topreis voor een topprijsl Want naast Pisa, Ravenne en Assisl maakt u uitgebreid kennis met Florence en de romantische waterstad Venetië En wat dacht u van 2 volle dagen in de Eeuwige Stad* Rome? Meer info op www.bex.nl/klassiekitalle. Gepassioneerd Spanje Portugal 17-daagse rondreis incl. halfpension Reis mee langs alle hoogtepunten van het Iberisch schiereiland, zoals Santiago de Compostela, Porto en het mooie Lissabon. Natuurlijk zult u ook versteld staan van Sevllla, Granada en niet te vergeten Barcelona! Meer info op www.bex.nl/spanjeportugai. Nog meer rondreizen en direct boeken op www.bex.nl of bel 0900 - 8098 (€0,15 p.m.) Prijzen zijn per persoon o.b.v, 2 personen Kijk, dat is Denemarken Daags na Vlaanderen kreeg Westra te maken met de schaduwzijde van het profbestaan. In alle vroeg te klopte de dopingcontroleur op de deur in het Friese Molenend. Het hoort erbij, maar leuk is an ders. Met het invullen van zijn zo geheten 'whereabouts' voelt hij zich zo langzamerhand een halve boekhouder. Dinsdagavond kreeg hij een uitno diging voor een bioscoopje in Leeuwarden. De tijd was krap. Een normaal mens schiet dan snel zijn jas aan en gaat op pad, Westra moest eerst de laptop pakken om de controledienst in te lichten. „Dan ben je zo tien minuten ver der." Al die rompslomp is vervelend, maar Westra schikt zich in zijn lot. Hij zegt blij te zijn dat hij pas nu is ingestapt in het profwereldje en niet een aantal jaren geleden. „Dit is wel het goede moment om prof te worden met al die controles. Het gaat nu allemaal heel zuiver. Pieter Weening kan er over mee praten. Hij was een van de beste klimmers, maar berg op werd hij gewoon gelost. Dat gaat tussen de oren zitten. Nu komt alles boven water over de epo-tijd, maar zijn carrière is er een paar jaar door op gehouden. In de Tour zullen er straks wel weer dopinggevallen zijn, maar de tijd van de grote puinhoop is voorbij." FW Lieuwe Westra maakt zijn de- buut bij de profs in de ploeg van Vacansoleil. De voormalige stratenmaker verdient nu zijn brood in de lenteklassiekers. Feriecenter Fiskenaes KiNG I 4 dagen, logies. gWsiZEj Aankomst in april t/m juni en augustus t/m september. 5-kamerbungalow, o.b.v. 8 personen: Vakantiepark Laiartdta Kodby 5 dagen, logies. Aankomst in april t/m Juni en augustus t/m oktober. 2-kamerbungalow o.b.v. 4 personen: Genoemde prijzen zijn op basis van eigen vervoer. Ga voor de voorwaarden en de exacte reisdata naar A of informeer bij tjén van de winkels van Arke. Op-Op. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. door Edwin Alblas AUCUSTA - Hoe groot is golfer Ti ger Woods? Letterlijk 1 meter 85. Figuurlijk, een fenomeen dat bij de Masters in Augusta voor bijna alle bezoekers de grootste attractie is. Zelfs in de ruimte die exclusief voor hem is gereserveerd, kan het behoorlijk vollopen als Tiger even de veters van zijn golfschoenen strikt. Maar op Augusta National, waar ie der jaar de Masters wordt gespeeld en Woods op de eerste dag met een openingsronde van 70 wat stroef op gang kwam, doet hij wel zijn best om de drukte te mijden. Hij speelt in de aanloop van het toernooi zijn oefenrondjes het liefst zo vroeg mogelijk in de och tend, als de mensenmassa nog niet is toegestroomd. Je zult Tiger na de inspanningen niet op het terras voor het clubhuis nog even zijn tanden zien zetten in een broodje hamburger. Net zo min als Elin Woods met haar kinderen over de heerlijk kort gemaaide gazonnetjes paradeert, zoals Amy Mickelson, echtgenoot van Tiger's grootste ri vaal Phil, wel met haar kroost doet. De familie van Woods duikt traditioneel pas op als Tiger op het pünt staat de winnende putt te maken. Toen Tiger donderdag zijn eerste bal sloeg, verdrongen duizenden toeschouwers zich rondom de eer ste hole. Ook de net gefinishte Reinier Saxton, de enige Nederlan der in het toernooi, kon zijn ogen niet van hem afhouden. Saxton zou Tiger maar wat graag te spre ken krijgen en hoopt dat zo'n toe vallige ontmoeting er nog van komt, voordat hij maandag in het vliegtuig naar huis stapt. „Ik denk niet eens dat hij moeilijk doet als een van de amateurs hem zou aan spreken." Dat er constant beveiligers in de nabijheid van Woods meelopen, lijkt hem al lang niet meer te sto ren. Ze zijn er niet alleen in uni form, ook onopvallend, met een petje, golfshirtje, bermudabroek en grote gympen. Elke dag, elk uur, want Tiger is en blijft een fenomeen. Op de Masters is Tiger Woods wat stroef op gang gekomen. Duizenden toeschouwers verdringen zich dezer dagen weer rond het fenomeen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43