Fred Rutten is geraakt, maar niet aangeslagen ('Ik blijf erbij dat we bij Schalke iets moois konden neerzetten.' Erwin Mesu mist opening skeeierseizoen Pinotti soleert naar zege, Dekker stapt af Heusdens speelt gelijk, Boomstra ook aan kop Senior Games heeft 1000 inschrijvingen VVV met zege weer dichter bij titel Hockeyvrouwen naar zege op Duitsland Skeelerseizoen: speculaties veranderen in geruchten Open Paasweekend: zaterdag van 8.00-17.00 uur 2e Paasdag van 10.00-16.00 uur Koninginnedag 30 april van 10.00-16.00 uur VOORJAARS-INRUILACTIE 2009 e liS S|® door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Er zijn wel eens trai ners op straat gezet die er chagrijni ger bij zitten. Hier spreekt geen man die omkijkt in wrok of zwart geblakerd is door de brandhaard Schalke 04. De doener Fred Rut ten is alweer druk met van alles en nog wat. „Ik heb me nog geen mo ment verveeld sinds mijn vertrek bij Schalke", zegt hij. „Ik heb een grote tuin en bezoek veel mensen uit de voetballerij die ik anders vaak alleen maar per telefoon spreek." 1 Je oogt zo relaxed. Alsof je vertrek bij Schalke geen sporen nalaat. Fred Rutten: „Het zou heel gek zijn als ik zou zeggen dat het me helemaal niks heeft gedaan. Ik heb best een paar dagen nodig gehad om het te verwerken. Maar daarna is de knop ook vrij snel omgegaan. Hoe kijk je nu terug op je periode bij Schalke? „Dat klinkt misschien gek, maar ik heb er een heel goed gevoel bij. Ik vind het echt een geweldige club en heb geen enkele rancune. Ik zou alleen adviseren de club op j een andere manier te leiden. Als je W bij Schalke de juiste mensen op de juiste plaatsen neerzet, ontstaat er een heel succesvolle club in Euro- Ipa. Er is daar zo veel potentie. Het probleem is alleen dat men niet vanuit het rationele regeert, maar vaak vanuit de onderbuik. De emo ties spelen een te grote rol. Twente wordt beter geleid en is beter ge structureerd." Je hebt het nog geen seizoen uitge houden bij Schalke. De buitenwacht zal zeggen: Rutten heeft gefaald. 4 „Als je alleen de resultaten als lei draad neemt, dan zeg ik ja. Maar I j in het proces was het werk nog lang niet af" Hoe lastig is het om te werken met de druk van: elke wedstrijd zou wel eens de laatste kunnen zijn? „fk zit niet in die denkprocessen. Ik blijf zoveel mogelijk uit dat soort emoties. En druk is er altijd, daar moet je mee omgaan." Vanaf welk moment voelde je dat je met een kansloos gevecht bezig was? „Toen Andreas Müller (de mana ger die Rutten naar Schalke haal de) werd ontslagen, wist ik dat ik snel resultaten nodig had. Intern zagen de mensen dat er een veran dering gaande was, dat er jonge spelers aankwamen, dat spelers zich ontwikkelden en dat er gedis- ciplineerder gewerkt werd. Maar intern kan er dan van alles goed gaan, als de resultaten uitblijven, komen de emoties los en wordt het een moeilijk verhaal. En dat is jammer, want ik ben er van over tuigd dat we met zijn allen bij Schalke iets moois hadden kun nen neerzetten. Ik heb nog veel contact met Youri Mulder en van hem hoor ik ook dat ze op dezelf de voet zijn doorgegaan." 'Het hardst heb ik gelachen om het verhaal dat ik met 250 per uur naar huis reed' Wat neem je jezelf kwalijk? „Niets. Je evalueert en analyseert en je stopt deze ervaring in je rug zak." En de clubleiding? „Dat ze me de tijd niet hebben ge geven. Ik heb de voorzitter ge vraagd waarom hij de uitspraak 'we gaan de komende drie jaar bouwen aan een jong en nieuw Schalke' niet in de winterstop heeft gedaan. Dan had hij een hele boel onrust kunnen voorkomen." Heb jij de mogelijkheden van de se lectie niet overschat? „Toen ik aan deze klus begon, heb ik met de leiding duidelijke afspra ken gemaakt. We zouden in het eerste halfjaar gaan inventariseren. Daarna zouden we onze conclu sies trekken en doorselecteren. Als je top wilt zijn, moet je top eisen." Wat het volk en de media jou vooral verwijten is het tegenvallende preste ren van Fatfan en Engelaar. Twee spelers die op jouw voorspraak zijn gekomen. „Farfan staat nu op acht goals en heeft door een zware schouderbles sure lang niet alles gespeeld. Zijn probleem was dat zijn fitheid niet in orde was. Engelaar begon heel goed, maar raakte daarna gebles seerd. Hij heeft daarna geen con stante prestatiecurve gehad. Zo slecht als het wordt voorgesteld, was het niet." Hoe was het om met Bild samen te werken? „Ik heb thuis nooit geroepen: 'Wat die lui van Bild nu weer over me hebben geschreven...' Ik heb een normale relatie met de pers gehad. Je weet dat ze er zijn en dat ze elke dag iets nieuws moeten hebben. Zij doen hun werk, en ik ook. Ik heb één keer een aanvaring gehad met een verslaggever van Bild om dat hij mijn woorden had ver draaid." Wat is het raarste dat je hebt gele zen in Bild? „Het hardst heb ik gelachen om het verhaal dat ik een dag voor mijn vertrek met 250 kilometer per uur naar huis ben gereden. Ik ben op de A31 juist langzamer gaan rijden dan toegestaan, omdat ik werd gevolgd door twee auto's van Bild." Je hebt een heel goede naam in Ne derland. Dit is toch een krasje op je reputatie. „Je denkt toch niet dat Fred Rut ten de enige trainer in de wereld zou zijn die nooit ontslagen zou worden?" En nu? Iedereen verwacht dat je bin nenkort bij PSV tekent. „PSV is een heel mooie club waar ik zeer goede herinneringen aan heb. Ik wil de komende dagen al les op een rijtje zetten." MIDDELBURG - Erwin Mesu mist vandaag de opening van de klassie- kerreeks Holland Inline Cup in Slo ten. De skeeleraar uit Middelburg heeft nog te veel last van een over belaste pees aan de binnenkant zijn knie. Mesu verwacht wel op tijd klaar te zijn voor Domburg on Wheels, de start van de landelijke topcompeti- tie World on Wheels. ZALLA - De Italiaan Marco Pinotti heeft de vijfde etappe van de Ron de van het Baskenland gewonnen. Hij bereikte na een rit over 169 ki lometer solo de eindstreep. Tho mas Dekker behoorde tot de opge vers. De strijd om de eindzege wordt vandaag beslist in een tijdrit over 24 kilometer. Alberto Conta- dor verdedigt een voorsprong van acht seconden op Cadel Evans. HUISSEN - Roel Boomstra heeft zijn eerste punt verloren op het NK dammen. Het 16-jarige talent uit Emmen, die in Huissen begon met twee zeges, kwam in de derde ronde met zwart remise overeen met vijfvoudig titelhouder Kees Thijssen. Boomstra kreeg aan kop gezel schap van Ron Heusdens. PZC Zaterdag 11 april 2009 39 MIDDELBURG - De organisatie van de Senior Games heeft 1000 in schrijvingen binnen. De spelen voor seniorsporters worden van 7 tot en met 12 september in Zee land gehouden. De verwachting is dat er in totaal 3000 sporters meedoen. Er zijn 22 takken van sport. Volgens de orga nisatie ligt de inschrijving op sche ma. DEN BOSCH - VW-Venlo heeft gis teravond weer een belangrijke stap gezet op weg naar de eredivisie. De koploper van de Jupiler League won uit bij FC Den Bosch, na enig oponthoud wegens bliksemflitsen, geflatteerd maar verdiend met 5-0. RKC Waalwijk bleef tweede op zes punten door voor eigen pu bliek Telstar met duidelijke cijfers te verslaan: 3-0. LEIDERDORP - De Nederlandse hockeysters hebben gisteravond in Leiderdorp een oefenwedstrijd te gen Duitsland met 2-1 gewonnen. Maartje Paumen opende vlak na rust uit een strafcorner de score voor Oranje. Na de gelijkmaker van Duitsland tekende de nieuwe aanvoerster Janneke Schopman in de 55e minuut voor 2-1. Lees meer over skeeleren in Zeeland op www.pzc.nl/blog Chamonix Pure '09 669,- nu met inruil 535,- Chamonix Plus '09 749,- nu met inruil 599,- Orange Plus '09 799,- nu met inruil 639,- Montreux Urn '09 899,- nu met inruil 719,- Medeo Plus '09 779,- nu met inruil 625,- Medeo Xtra '09 899,- nu met inruil 719,- Fuente Trekking '09 999,- nu met inruil 849,- Mambo Spirit '09 799,- nu met inruil 639,- Entrada Spirit '09 669,- nu met inruil 535,- Intermezzo Deluxe '09 799,- nu met inruil 639,- Weekend '09 799,- nu met inruil 639,- Sparta Ion L 2009 2099,- nu met inruil 1735,- Sparta GL 2009 2299,- nu met inruil 1889,- Sparta GLS 2009 2399,- nu met inruil 1979,- Sparta Ion XGT 2299,- nu met inruil 1895,- Batavus Easy Deluxe '09 2099,- nu met inruil 1735,- Batavus Easy Supreme'09 2199,- nu met inruil 1814,- Batavus Royal'09 2399,- nu met inruil 1979,- Trek T500 E Bike '09 2199,- nu met inruil 1814,- Tinus van Overveld Burg. Moorsstraat 35 - 4631 EC Hoogerheide Tel. 0164-612606 - www.tinusvanoverveld.nl IS! Alpina kinderfietsen Fred Rutten heeft het hoofdstuk Schalke 04 afgesloten zonder rancune. „We hebben alleen de plannen niet verder kunnen uitbouwen." foto Martin Meissner/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41