Een duurzaam en veilig fietspad naar De Mortiere Park en Poëzie stopt /MpElt Ontslag zorgmedewerker Paasshow bij PAC Zonweringen Kids Never Lie wint finale Hooi! Koorts Sturm en Dekker sloopt komende week strook langs Schroeweg. Wj Boek Bestuur besluit na vijf jaar te stoppen met Middelburgs festival. schilder-, behang-, glas-en spijkwerk HOE STA JIJ OP DE LADÖER-?!?! All-round SCHILDERS SSSTS2U lnfo@wilhelmbv.nl t: 31 m) us 43 ie 92 www.wilhelmbv.nl 1E PAASDAG: PAASMARKT BOULEVARD VLISSINCEN 10.00 - 17.00 UUR Diverse Paaskortingen: 15% korting op zonwering en tuinmeubelen [aiieen geldigz° paasdag] Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [ofte besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] - 2e Pasen geopend van 09:30 tot 16:30 uur Zonweringen W pzc Zaterdag 11 april 2009 31 De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de komende tijd de ontwikkelingen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de tweede aflevering, over de aanleg van een fietspad van het centrum van Middelburg naar de meubelbou levard op de Mortiere. door Maurits Sep middelburg - Naar de McDonald's ga je met de auto en ook de meu belboulevard leent zich beter voor een gemotoriseerd bezoek. Toch komt er een fietspad vanaf de bin- nenstad langs de Schroeweg naar de Mortiere. Dan hoeven de fiet sers niet meer de onduidelijke en onveilige route te volgen door Mid delburg-Zuid en het Meiveld. Sturm' en Dekker begint komende week met het slopen van een deel van de weg om ruimte voor een fietspad te maken. „De belijning op de Schroeweg is de afgelopen week al aangepast", vertelt directeur André Verheijke van het Oostkapelse sloopbedrijf. „Dinsdag beginnen we." De rijbaan tussen de kruispunten met Arneville en McDonald's - een strook van 850 meter - wordt versmald. Slopers van Sturm en Dekker gaan eerst het asfalt te lijf „Dat moet je kapotprikken, voor dat je het kunt opscheppen en af voeren." Het asfalt wordt verwerkt door de aannemer die de klus officieel uit voert voor de gemeente Middel burg, de Zeeuwse Asfalt Onderne ming. Sturm en Dekker is de on deraannemer van de ZAO voor het sloopwerk. Verheijke: „De ZAO gebruikt het weggehaalde asfalt weer voor an der werk. Als het asfalt weg is, ha len we de slakkenfundering weg. En ook die wordt hergebruikt. Dat doen we zelf. We maken er kleine stukken van in onze puinbreker in Middelburg." Die kleine stukken zijn weer uitste kend te gebruiken als fundering voor het fietspad. Ook al zijn ze al jaren gebruikt en zijn ze in de bre ker gebroken, de fysieke eigen schappen van de slakken - een rest- product uit de Hoogovens - veran deren niet, legt hij uit. „Een duurzame klus dus", stelt Verheijke vast. Een klus ook die zijn mannen ongetwijfeld tussen tijds weer voor wat verrassingen zal stellen. „Want de ondergrond daar is vrij zwak. Dat komt omdat er slechtdragende lagen in de bo dem zitten. Daardoor golft die iets. En de dikte van het asfalt daar door ook. Van lieverlee is de weg daarom wel eens aangepakt. Het kan soms vijftig centimeter zijn en iets verderop zeventig centimeter." Maar goed, gecompliceerd is het ze ker niet, nuanceert hij. „Als je maar het juiste materieel hebt. Vooral een zware sloophamer op de kraan." Het sloopwerk op de Schroeweg moet op donderdag 23 mei klaar zijn. Of daarna meteen het fiets pad wordt aangelegd? Nee, nog niet, weet Verheijke. „Eerst moe ten de kabels en leidingen in de grond nog worden verlegd. Ik denk dat het fietspad na de bouw vak wordt aangelegd." door Annemarie Zevenbergen middelburg - Met pijn in het hart heeft het bestuur van de Stichting Park en Poëzie té kennen gegeven dat het doek valt voor het Middel burgse festival. Na vijf jaar succes vol voordracht en muziek te vere nigen in fraaie stadstuinen is het afgelopen. Het Middelburgse stads hart verliest zijn poëzie. „Voorlopig afgelopen", nuanceert woordvoerster Lineke Broos van de stichting. „De deur staat nog op een kier, de stichting is 'slapend', dus er is nog geen sprake van op heffing." Maar feit is wel dat een succesvol concept verdwijnt. Het festival trok jaarlijks zo'n 250 tot 300 bezoekers. „We stoppen niet omdat het slecht zou gaan, maar omdat we vinden dat het tijd is voor een frisse, nieuwe kijk op het festival. Ik heb er dan ook een dub bel gevoel bij. Het is een fantas tisch festival en de beëindiging er van betekent een behoorlijke stap terug voor poëzie in Zeeland." Chawwa Wijnberg was vijfjaar ge leden stadsdichter van Middelburg en nam het initiatief voor het festi val. „Ik begrijp het bestuur wel. Het is een enorme klus en het is al lemaal liefdewerk oud papier. Er zijn wel een paar mevrouwtjes ge weest die dachten oh, wat leuk en de organisatie wilden overnemen, maar toen ze hoorden hoeveel werk er aan vastzat was het al snel 'nou nee'." „Maar het is jammer. Mijn doel was om de lol van poëzie bij te Hoewel Park en Poëzie de afgelo- pen vijfjaar succes kende, heeft het bestuur besloten te stoppen met de organisatie van het festi val in Middelburgse stadstuinen. brengen. Dat is in die jaren toch aardig gelukt. We hadden ieder jaar een gemêleerd gezelschap dichters; jong en oud, de debutan ten en oude rotten in het vak." „Ik wilde het festival uitbreiden met drie dagen internationale poë zie. Ik zag het al voor me, Engelse sonnetten op het Bolwerk. Ik had zelfs al iemand die zou zorgen voor vuurwerk." Er leven nog andere poëzie-initia- tieven in de stad. Zo willen Do en Hans van Iwaarden van het Gou den Briefke het project Sprekende Gevels opzetten, samen met )oke Apner en Thea Everaers. „Geschil derde gedichten op gevels en daar bij een boekje en een route", ver telt Do van Iwaarden. „We willen een pilot bij Galerie de Vier Geme ten in de Lange Noordstraat. Die zijn heel enthousiast. Maar ja, we wachten op toestemming van de gemeente. Op de vergunningen. En dat duurt en duurt maar..." Wilhelm Onze werkzaamheden door heel Zeeland nemefPtoef Hiervoor zijn wij op korte termijn op zoek naar enthousiaste Functie-eisen: - opleiding Gezel schilderen voltooid - communicatief vaardig - VCA basisveiligheid Jt - Rijbewijs b Wij bieden: - - goede arbeidsvoorwaarden beloning - afwisselende werkzaamheden - ontplooiingsmogelijkheden Richt uw sollicitatie t.a.v. Dhr. E. Zegers (dir.) Onze klanten stellen hoge eisen aan vakwerk, ze komen naar ons terug door goede service, flexibiliteit, klantgerichtheid en vernieuwing. f: 31 (0) 115 43 19 63 serooskerke - 2009 lijkt het jaar te worden van Kids Never Lie. Het jonge Zuid-Bevelandse electropop- trio sleept de laatste maanden overal prijzen in de wacht. Op de achtste Hooilkoorts-ftnale, donder dagavond in de Zandput in Seroos- kerke, was het niet anders. Ze mochten zich na afloop de win naars van 2009 noemen. Elf bands hadden het tot de finale gebracht. De combinatie Grouse en Another Road ging met de publieksprijs strijken. „Het was niet alleen maar appels met peren vergelijken, maar ook nog eens met alle andere fruit- soorten", zei juryvoorzitter Hans Walraven. „We hebben elf echte fi nalisten gezien die eigenlijk alle maal als talentvol te boek staan. Het geeft een mooi beeld van de popculturele rijkdom en variatie i indeel and." www.pzc.nl: uitgebreid verslag terneuzen - Het arbeidscontract van de medewerker die november vorig jaar door zorgstichting voor verstandelijk gehandicapten Tragel op non-actief werd gesteld, is door de kantonrechter in Terneuzen ontbonden. Volgens de leiding van Tragel had de betrokken mede werker cliënten onheus bejegend en het gedoogd dat zijn medewer kers dit ook deden. „Wij wilden de arbeidsovereenkomst zo snel mogelijk beëindigen en hebben ge kozen voor een civiele procedure bij de kantonrechter. Deze mede werker had een heel lang dienst verband van 28 jaar. Als je daar de kanton rechtersformu le op los zou laten, kom je aan een flink bedrag en zou je zo iemand nog een soort gouden handdruk meegeven. Dat is natuurlijk niet passend in zo'n situatie. De rechter heeft hem uit eindelijk een beperkte vergoeding toegekend. Wij kunnen daar goed mee leven", aldus interim-direc teur Jan Stelwagen van Tragel. „Waar het ons om gaat, is dat me dewerkers de cliënten juist bejege nen. Cliënten zijn soms heel erg agressief en dan kan het wel een keertje gebeuren dat een medewer ker uit zijn slof schiet. Maar je wordt altijd geacht je daarin toets baar op te stellen, het te melden en niet in de doofpot te stoppen." Voor de kinderen Paaseieren zoeken van 10:00 tot 12:00 uur PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Kozijnen - zonweringen tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen garagedeuren Polderdijk Alullght

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33