PZC Zorg over veiligheid op oude N57 2e Paasdag open rootste npot van Intratuin Koudekerke 25 IJdel 32 miljoen aan prijzengeld WALCHEREN 36 26 en 27 Gedeputeerde noemt gevolg van latere aanleg Veerse deel 'zorgelijk'. Geen middenweg over Bellamypark 1 e paasdag geopend fruits de mer 38,50 euro 'Het enige waar we op moesten hopen, was lekker weer' van 10.00 tot 17.00 uur TJ O éw Jr® r nasi Bil Invloed Popart straalt ver uit Zaterdag 11 april 2009 Verstandelijk gehandicapten geloven meer dan we denken Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep en Theo Ciele MIDDELBURG - Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) maakt zich zorgen over de veiligheid op de N57. Het Middelburgse deel van de weg is eind volgend jaar klaar, maar het Veerse deel nog niet. Het verkeer komt bij Gapinge op de oude weg uit. Die situatie zal vol gens hem pakweg drie jaar duren. De nieuwe N57 is altijd be schouwd als één project, ook al be strijkt de weg twee gemeenten en waren twee bestemmingsplannen nodig om de aanleg mogelijk te maken. Doordat de aanleg van het Veerse deel onzeker was geworden maar er straks toch komt, moet nog een aannemer gevonden wor den die dat stuk weg tussen Gapinge/Serooskerke en Vrouwen polder mag aanleggen. „Zo'n aanbestedingsprocedure duurt al gauw een jaar", voorspelt Poppelaars. En de opleveringsda tum van de weg hangt daar natuur lijk van af. Ik had gehoopt dat het Veerse deel in 2012/2013 klaar zou zijn, maar dat zal door die aanbe steding wel 2014 worden." Vanuit het oogpunt van verkeers veiligheid vindt hij dat geen goede situatie. „Daar komt nog bij dat we steeds vaker klachten krijgen van inwoners van Serooskerke en Oostkapelle over de drukte door hun dorp en het gevaar voor de verkeersveiligheid. Dus ook in hun belang hoop ik dat er zo snel moge lijk duidelijkheid komt over de aanbesteding van de Veerse N57 en de opleverinsgdatum." Poppelaars heeft op 19 mei overleg met het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Daar zal de N57 uitge breid worden besproken. Behalve de al eerder geuite zorgen van Rijkswaterstaat over mogelijke kos tenstijgingen voor de aanleg van het Veerse stuk van de weg komt dan ook de aanbesteding van dat werk aan de orde. Wat Poppelaars De Middelburgse N57 is eind 2010 klaar. Omdat het Veerse deel waarschijnlijk pas in 2014 klaar is, komt het verkeer enkel jaren lang uit op de oude weg. betreft zou het vanwege tijdwinst een alternatief zijn om het Veerse deel van de N57 als 'meerwerk' te laten aanleggen door de aannemer die ook het Middelburgse deel uit voert, maar hij betwijfelt of dat wettelijk kan. Rijkswaterstaat heft eerder al laten weten dat een aan bestedingsprocedure nodig is. Volgens de Middelburgse wethou der Frank Streng (VVD, verkeer) is de inzet er nog steeds op gericht om de weg in zijn geheel in één keer aan te leggen. Volgens hem is Rijkswaterstaat er volop mee bezig om oponthoud te voorkomen. VLISSINGEN - De weg over het Bel lamypark komt niet door het mid den te liggen, maar vijf tot zeven meter daar vandaan. Dat verklapt Martin Knuijt van Bureau. Okra, die het nieuwe stadshart van Vlis- singen ontwerpt. „Zo rijden auto's niet direct langs de gevels en blijft genoeg ruimte over voor park en evenementen." Knuijt zegt dat het lastig is om een ontwerp te maken voor een ruim te met zo veel gebruikers. „Men sen met directe belangen hoor je altijd het eerst. Daarom doen wij ons best ook de rest te horen. We zijn er nog niet, maar hopen wel langzaam naar verfijning te gaan." pagina 29: studenten over park J mm s§@ pi lil<- §1 s VLISSINGEN - De zoete lucht van suikerspin was niet te weerstaan en een skelterracebaan heb je ook niet elke dag naast de deur. Voor de kinde ren uit het Vlissingse Middengebied was gisteren een vrolijke middag georganiseerd bij Speluitleen 't Fort. Scheldemondleerlingen Brian Paardekoo- per, Gino Orprecio, David Nalbandjan en Jeremy Michielsen liepen zich het vuur uit de sloffen. De spelmiddag was hun examenopdracht voor de vmbo-opleiding Sport, Dienstverlening en Veilig heid. De 16-jarige Gino bedacht het idee. „Steeds meer kinderen in deze wijk beleven lol aan kleine criminaliteit, zoals het ingooien van raampjes. Ik wil laten zien dat je met andere dingen ook lol kan hebben." De leerlingen werkten samen met de Stichting Palladium en het jeugdwijkteam. „Waar we op moesten hopen, was lekker weer." Met volop zon, een metershoog springkussen en diverse andere spelletjes was de middag ge slaagd. Of dat ook voor Brian, Gino, David en Je remy geldt, horen ze na Pasen, foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Koudekerke Provinriaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin Staatsloterij Kijk snel op www.staatsloterij.nl of ga naar NOS Teletekst p.550. De hoge bestuurder van Sluis komt graag goed voor de dag. Hij gaat gesoigneerd door het le ven, geen haartje verkeerd, altijd een stropdas om. Als hem wordt toegevoegd dat hij toch wel erg ij- del is, ontkent hij dat echter in al le toonaarden. Hij let gewoon goed op z'n uiterlijk. Laatst klampte hij een marktkoopman aan met een wat vreemde vraag. Hij was op zoek naar een bad muts om z'n haar te beschermen tijdens het douchen. De man doet in snoep, maar wist wel een collega, die aan die vraag kon voldoen. Bijna niemand weet het, maar sinds kort doucht de hooggeplaatste met een roze bad muts op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27