33 wonen O Boerderij met veel grond vraag antwoord Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Deze maand in Wonen naar Wens woonboerderijen met minimaal 10.000 vierkante meter grond erbij. Zelhem Wat is de beste manier om groene aanslag Mijn dochter heeft haar witte knuffel in de te verwijderen van mijn terrastegels(deel II) tuin laten 'slapen'. Hoe krijg ik 'm schoon Den Kaat 11 825.000 euro Bouwjaar: 1873 Te koop sinds: onbekend Inhoud: 350m2,1.400 m3 Perceeloppervlakte: 10.000 m2 8 kamers (5 slaapkamers) Voordelen: Historische herenboerderij op grens van natuurgebied. Gerenoveerd en goed onderhouden. Ruime woonkamer met open haard. Opkamer in gebruik als slaapkamer/logeerkamer. Beneden ook slaapkamer met aangrenzende bad kamer. Ruime woonkeuken. Kelder. Bo ven drie slaapkamers. Badkamer met bad en douche. Vliering. Inpandige ga rage met toegang tot deel. Tuin met oude (fruit)bomen en weiland. Nadelen: (Veel grasmaaien) Bijzonderheid: Aangebouwde schuur met rieten kap, geschikt voor kantoor of paardenstal. Bankenstraat 14A 847.000 euro Bouwjaar: 1991 Te koop sinds: eind 2007 Inhoud: 200m2, 675 m3 Perceeloppervlakte: 17.755 m2 5 kamers (3 slaapkamers) Voordelen: Aan rand van dorp. Hal met vide. Hob bykamer. L-vormige woonkamer met houtkachel en veel ramen. Woonkeu ken in landhuisstijl. Kelder en bijkeu ken. Beneden plavuizen met vloerver warming. Boven laminaat. Drie grote slaapkamers. Ouderslaapkamer met schuifwandenkast. Royale badkamer met bad en douchecabine. Ruime vlie ring. Siertuin met vijverpartij. Loods en stallen. Eigen weiland grenst aan tuin. Nadelen: (Veel grasmaaien) Bijzonderheid: Geschikt voor mensen die rustig willen wonen en/of paarden houden. PZC Zaterdag 11 april 2009 Wonen in een boerderij in het buitengebied, zoals deze in Zelhem, is een wens van veel mensen. Toch zijn er ook nadelen: „Een tuin van 10.000 vierkante meter bijhouden, red je niet op je vrije zaterdagmiddag." foto's PR Wonen in het bui tengebied is voor veel mensen een droom. Het le ven op een woonboerderij met iets meer dan een hectare grond erbij, is heel an ders dan het leven in een gemid- deld rijtjeshuis. Ie kunt genieten van weidse uit zichten, de ruimte, niet alleen om je heen maar ook vlakbij huis om je hobby's uit te voeren. Er zijn vaak schuren of andere ruimtes waar je een atelier kunt inrichten of aan auto's kunt sleutelen. Op de bijliggende grond is plaats voor de pony die je altijd wilde heb ben, een kippenhok en een paar schapen. Misschien wil je je eigen groente verbouwen, wat fruitbo men neerzetten. Heel idyllisch al lemaal. Maar het kost ook heel veel tijd en het is een berg werk. Of, zoals makelaar Roelof Vos van Thoma Makelaars in Lochem zegt: „Een tuin van 10.000 vier kante meter bijhouden, red je niet op je vrije zaterdagmiddag." Een ander aspect waar kopers van een woonboerderij in het buiten gebied meer rekening mee moe ten houden dan bij andere hui zen, is de afstand tot de buren. „Als de buurman een boer is die bijvoorbeeld een stal mag bou wen, kan dat je uitzicht beïnvloe den. Of je kunt last hebben van de geur of stof', weet Vos. Hij geeft ook de tip na te gaan of je toekomstige stulpje in een ecologi sche verbindingszone ligt of in een beschermd natuurgebied. „Dan mag er niet zo maar een weg worden aangelegd of iets der gelijks. Dus als bewoner heb je dan minder kans dat er in de na bije omgeving iets verandert in ne gatieve zin." De afstand tot de buren is ook be langrijk in sociaal opzicht. „De mensen zijn in het buitengebied anders dan in de stad", vindt Vos. „Ze zijn rustiger, nemen meer de tijd voor elkaar, er is meer ruimte, letterlijk en figuurlijk. En het is heel gek, mijn buren wonen hier veel verder weg dan in de stad, maar ik ken ze beter. Als er iets is, weet ik dat ik bij ze terecht kan." Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Wittebrinkweg 6 796.000 euro Bouwjaar: 1994 Te koop sinds: maart 2009 Inhoud: 225m2, 750 m3 Perceeloppervlakte: 13.520 m2 6 kamers (4 slaapkamers) Voordelen: Verbouwde woonboerderij met oprijlaan. Lichte woonkamer. Moderne woonkeuken. Bene den hoofdslaapkamer met aan grenzend badkamer. Boven drie ruime slaapkamers en tweede badkamer. Tuin rondom. Nadelen: (Veel tuinonderhoud). Bijzonderheid: Ruim atelier en dubbele garage. door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl |g§| 024-3650509 'Zaterdag las ik het stukje over het verwijderen van groene aanslag op het terras. Wat mij verbaast, is dat ik de gouden tip nergens lees', mailt E. van der Muuren ons. Haar geheim (en dat van andere lezers die rea geerden): 'Koop flink wat flessen schoonmaakazijn (die groene van 40 cent uit de supermarkt), vul je onkruidspuiter (zo'n plastic appa raat van 5 liter dat met hoge druk spuit) en spuiten maar. Alles op la ten drogen, niet schrobben en bij de eerste regenbui spoelt alles zo weg'. Een ander middel dat door twee le zers werd genoemd, is formaline. 'Gebruik 1 liter op zo'n 10 liter wa ter', vertelde mevrouw S. de Winter ons. 'Na het opspuiten verdwijnt de aanslag als sneeuw voor de zon'. Andere lezers zweren, voorar vanwe ge het milieu, bij stevig schrobben met water. 'Doe er hoogstens een beetje keukenzout in', zegt J. de Jong. 'Een goedkope en milieuvrien delijke methode, die prima werkt'. Mevrouw S. Tankink belde ons met een 'prangende vraag'. Haar dochter heeft een lievelingsknuffel. Een wit beertje. Probleem is echter dat het pluizige beestje met de dag vuiler wordt. 'De knuffel heeft in de regen gelegen. En ik heb 'm ook een paar keer uit de zandbak en de border moeten vissen, toen het beertje 'moest slapen'. Wegdoen kan na tuurlijk niet, maar hoe krijg ik 'm schoon? Er zit geen wasetiket aan'. Hoewel niet echt een vraag voor een klusrubriek als deze, hebben wij voor 'vlekkenkwesties' een prachtig boekje op de redactie, getiteld Het Grote Was- en Schoonmaakboek. Daarin staat dat de meeste knuffels in de wasmachine kunnen. 'Was de knuffel in een wasnetje op het kreukvrije programma op 30 graden of - nog beter - knijp 'm in een was bak met wat babyshampoo voorzich tig door en spoel 'm uit'. Bij twijfel of de beer de wasbeurt overleeft, kan ie altijd nog naar de stomerij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137