i7reizen In Disneyland zijn Mickey's oren overal rcr Feiten eri prijzen Het is Mickey's Magische Jaar in Disneyland Resort Paris. Lindy Jense ging op zoek naar de muis waarmee het allemaal begon. Mickey staat dit jaar centraal in het park en er zijn prachtige nieuwe shows. ^<4^ reizen@wegener.nl |g|| 024-3650360 PZC Zaterdag 11 april 2009 Disneyland Resort Paris ligt ten oosten van Parijs. Bereikbaarheid: per auto (ongeveer 4,5 uur vanaf Utrecht), TGV-trein vanaf Brussel-zuid (de treinreis duurt ongeveer 5,5 uur) en vliegtuig (70 minuten, vanaf Schiphol naar luchthaven Charles de Gaulle en shuttlebus). Het Resort bestaat uit twee parken: Disneyland Park (Discoveryland, Fantasyland, Frontierland en Adventureland) en Walt Disney Studios Park. Bij het Resort horen ook nog de Disney Hotels en het Disney Village. De tijden van shows wisselen per seizoen; vraag bij aankomst om de meest recente folder. Trek voor een bezoek meerdere dagen uit. Verblijf en toegang tot de parken is voor kinderen tot en met 6 jaar gratis. Een voorbeeld: gezin met twee kinderen, van wie één jonger dan 6 jaar, verblijft in mei, juni, september of oktober in het Disneyhotel Santa Fe. Wie gebruik maakt van de actie '3 nachten voor de prijs van 2' betaalt 596 euro (vier dagen toegang tot het park). Dat is exclusief vervoer. Het is goedkoper bijvoorbeeld een stacaravan te boeken op een bungalowpark dichtbij Disneyland. Reisorganisaties zoals Vrij Uit en Vacansoleil bieden accommodatie op campings in de omgeving. Een gezins-stacaravan op camping Le Chêne Gris (20 kilometer van Disneyland) kost van 13 tot 16 mei 117 euro. Entree van de parken is voor vier dagen 383 euro, weer uitgaande van een gezin met twee kinderen, van wie één onder de 6 jaar. Totale kosten: 500 euro. ijk voor aanbiedingen op .uitmetkorting.nl 'Party Time... met Mickey en zijn vrienden' is een show vol grote namen uit de wereld van Disney. foto PR Tot maart volgend jaar kleeft een serieus risico aan een bezoek aan Dis neyland Resort Paris: na afloop zie je overal oren. Mickey-oren wel te verstaan. Tot 7 maart 2010 is Disney's lachende muis, die vorig jaar zijn 80ste ver jaardag vierde, gastheer en centrale figuur van het park. Het is Mickey's Magische Jaar en dat begint al bij de ingang van het Disneyland Park. Bezoekers lopen door Main Street U.S.A. in de rich ting van het romantische kasteel van Doornroosje. Vlak voor het kasteel staat een groot podium, waar een paar keer per dag tiental len dansers een aanstekelijke show geven. Kinderen en volwassenen staan in no time mee te swingen. Party Time... met Mickey en zijn vrienden is een show vol grote na men. Niet alleen Mickey zelf, ook Peter Pan en zijn Wendy dansen mee op muziek uit Disneyfilms, naast beroemdheden als Baloe uit Jungle Boek, Knabbel en Babbel, de Geest van Aladdin en Timon uit de Lion King. Wie de show tijdens een zomeravond ziet, krijgt de prachtige lichteffecten als bonus. Ieder jaar iets nieuws, is het motto in het Disneyland Resort Paris. Vo rig jaar werd de Twilight Zone Tower of Terror geopend, een spec taculaire attractie waarin bezoe kers de sensatie van een vrije val kunnen beleven. Grote attracties zijn er volop: van de Pirates of the Caribbean (een avontuurlijke boot- tocht) en Big Thunder Mountain (achtbaan) tot Buzz Lightyear (lek ker schieten op aliens) en de Phan tom Manor (spookhuis). „Dit jaar zetten we in op entertain ment", zegt Disney-woordvoerder Jeroen Schaling. „Shows en para des waarbij de bezoekers worden uitgenodigd mee te doen." Het is een soort 'terug naar de basis': Mickey Mouse was immers (in Steamboat Williehet eerste Dis- neyfiguurtje dat op het witte doek tot leven kwam. De dagelijkse optocht van Disneyfi- guren door Main Street U.S.A., wordt dit jaar aangevoerd door Mickey en Minnie. In de nieuwe shows is vooral aan de kleintjes ge dacht. In Discoveryland krijgen be zoekers die in de richting van de reusachtige achtbaan Space Moun tain lopen, een verrassing. De plui zige blauwe alien Stitch is de dj van dansshow Dance Time... in Discoveryland, met strakke muziek en flitsende geluidseffecten. Ineens begrijp je waarom op de grond cir kels zijn geschilderd, verdeeld in blauw/geel/groen/rode vakken. De pasjes van de dansers passen er pre cies in. Kinderen die staan te kij ken, doen de arm- en voetbewegin gen na en bewegen van rood naar blauw, van groen naar geel. De professionaliteit van de dansers staat boven alles. Net zoals bij de rest van het overvloedig aanwezige Disneypersoneel, verslapt hun glimlach geen seconde. Zelfs als het tijdens de première van de Stars Cars show in het Walt Dis ney Studios Park begint te rege nen, vertrekt Sneeuwwitje in haar cabrio geen spier, terwijl ze het toch best koud moet hebben. De show bestaat uit prachtig aangekle de Disneyfiguren die in klassieke auto's komen voorrijden en ein digt in een spetterende dansfmale. Het is klassiek Hollywood: een beetje glad, maar wel lekker. Als het weer een beetje tegenzit, is het met kleintjes prima schuilen in Playhouse Disney - Live on Stage. Hier dansen en zingen allerlei figu ren uit de tv-show Playhouse Dis ney. Nu zijn Handy Manny en de Little Einsteins in Nederland niet erg bekend, maar dat maakt de kin deren niks uit. De show wordt af wisselend in het Frans en in het Engels opgevoerd, maar kinderple- zier is universeel: als daarom ge vraagd wordt, gaan de armpjes in de lucht en de voetjes van de vloer. Met een beetje geluk zwaait Mickey de bezoekers bij het verla ten van het park zelf uit. Want zon der zijn handtekening is een be zoek aan Disneyland Resort Paris niet compleet. www.disneylandparis.nl Reageren? redactie.reizen@wegener.nl optocht van Disneyfiguren aan. foto Lindy Jense NL BELGIË DUITS LAND SPANJE Mickey's Magische Jaar wordt voor 35 ernstig zieke kinderen bijzonder. Zij mogen namelijk naar Disneyland Resort Parijs namens Disneyland en Doe Een Wens, een stichting die de liefste wens van zieke kinderen vervult. Bekende Nederlanders mochten ten bate van Doe Een Wens een paar oren van Mickey of Minnie versieren. Maar liefst 35 BN'ers deden mee, van René Froger tot Christophe Haddad. Voor ieder paar oren laat Disney een kind naar Parijs komen. Er is een hoop fantasie op Mickey losgelaten: zo maakte Richard Krajicek een mini-tennisveldje met twee ballen als oren en creëerde Frans Bauer een prachtig vogelnestje van echte veertjes. Bij de aftrap van Mickey's Magische Jaar waren BN'ers als Jochem van Gelder, Marlies Dekkers en Robert ten Brink persoonlijk in het Parijse park aanwezig om 'hun' paar oren te onthullen. De oren zijn vanaf 28 april te zien in de etalage van de Bijenkorf in Amsterdam en van 15 mei tot en met 31 mei in de Bijenkorf in Den Haag. Wie een paar versierde oren wil winnen, kan tot en met 31 mei de code van zijn of haar favoriete BN'er sms'en. Per sms'je wordt eenmalig 1,50 euro gedoneerd aan Doe Een Wens. Onder de deelnemers worden drie arrangementen naar Disneyland Resort Paris verloot. Voor informatie, zie onderstaande websites. a www.mickeysmagischeoren.nlwww.doeeenwens.nl ZWITSER LAND ITALIË Mickey en Minnie voeren de dagelijkse Parijs Disneyland Resort •V FRANKRIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 119