u 15 reizen All Inclusive Oostenrijk ïvmweb Themacruises Boek nu op www.suniveb.nl of bel 0900-0290 reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 11 april 2009 Je hoeft je geen seconde te vervelen aan boord van de Costa Serena. feesthotel nog wel in de achterzak. Wat is er allemaal te doen op zo'n cruiseschip? Je komt tijd tekort. Het dagprogramma staat in de scheepskrant, die iedere ochtend vroeg in de brievenbus naast onze hutdeur glijdt. Fitness, wellness, dansles, aerobics, er zijn allerlei programma's voor klein en groot. Natuurlijk moet je een deel van de dag in de mediter rane zon liggen. Er is een biblio theek, een casino, een bezinnings- ruimte, er zijn disco's, winkels, kunstgalerieën, sporttherapeuten en er staat een Formule-i-simula- tor van het type dat ook door de coureurs wordt gebruikt. Dan is een verblijf op dit schip ook nog een cursus kunst kijken, want de Costa Serena herbergt voor zo'n twaalf miljoen euro aan moderne kunst. De 5.700 kunstwerken,wan internationale kunstenaars, staan en hangen overal. We zijn op dit schip in Italië en dus kun je lekker eten, in een res taurant naar keuze. Er zijn pizze ria's waar je de hele dag net zoveel kunt bestellen als je wilt. Je kunt ook reserveren in het a-la-carteres- taurant, waar Italiaanse sterren koks de menu's bepalen. Tussen die twee uitersten zitten veel ande re restaurants. Overigens gebrui ken de keukens uitsluitend Italiaan se producten en wordt uitsluitend Italiaanse wijn geschonken. Het personeel daarentegen komt uit tachtig verschillende landen. Geruisloos en beleefd houden ze het schip blinkend schoon, wijzen je de weg en brengen je tasje ach ter je aan. Dat is maar goed ook, want met zoveel bars en vermaak aan boord, wil je wel eens iets ver geten. 's Avonds is overal muziek, er zijn optredens, er is een im mens theater met flitsende en wer velende shows die regelrecht uit Broadway lijken te komen. En 0 ja, er is ook nog de zee. Kwa men we daar ook niet een beetje voor? Wat een kleuren, het spel van het licht, de wolken, de reflec tie op het water, het geluid van het schip dat de golven moeiteloos doorklieft, snel en zeker, als een mes door zachte boter. En dan de nachten op het privébal- konnetje. De pikzwarte nacht met in de verte alleen de lichtjes van een paar andere schepen, of de flu- weelblauwe nacht met talloze fon kelende sterren aan de hemel. Denk maar niet dat iedereen aan het feesten is. Ook voor de meest introverte mensen is een cruise een mooie belevenis. Overal kun je ondertussen blijven tennissen. Zelfs als ons schip om zes uur in de ochtend Venetië pas seert en geruisloos langs het San Marcoplein schuift. Dat baadt dan al in een oranjegouden zon.. De toe risten van Venetië slapen nog. Van af dek elf van de Costa Serena foto grafeer je alvast de stad waar je straks zelf zult rondlopen. M Reageren? redactie.reizen@wegener.nl n Costa Crociere vaart naar onder andere Polen, Estland, Zweden, Finland, IJsland en Spitsbergen. Andere bestemmingen zijn de Middellandse Zee, Caraïben, Zuid-Amerika, het Midden-Oos ten en Zuid-Oost Azië. Er zijn ge specialiseerde touroperators, zo als Zeetours en Cruisetravel. De prijzen variëren. Een 8-daagse cruise in de Middellandse Zee is er bijvoorbeeld voor 934 euro per persoon inclusief retour vlucht naar Rome. Negen dagen cruisen in de Caraïben kan voor 1308 euro inclusief vlucht naar Miami. Maar er zijn ook duurde re reizen, zoals een 109-daagse wereldcruise vanaf Miami langs Zuid-Amerika naar Afrika, India en het Midden-Oosten en via de Middellandse Zee weer terug naar het Engeland. Kosten vanaf 44.291 euro exlusief vlucht. www.costacruise.com 1 Behalve de 'gewone' cruises, zijn er ook themacruises. Een paar voorbeelden uit het gro te aanbod: 1 Cruise Travel organiseert van af 7 september een bridge- cruise naar onder meer St. Petersburg. Zie www.cruisetravel.nl 1 Er zijn ook cruises die zich speciaal richten op één ge bied; zo zijn er Poolcruises, cruises over de Chinese Yangtzerivier en Galapa- gos-cruises. Kijk op bijvoor beeld: cruise.startpagina.nl 1 Special Interest Tour biedt tal van themacruises. Gekozen kan uit onder meer muziek (klassiek, jazz, enz.) aan boord en/of concerten in de aanleghaven. Of er zijn lezin gen over archeologie aan boord en bezoeken aan op gravingen. 1 Flaka Cruising organiseert speciale cruises voor naturis ten of voor mensen die de Turkse keuken en gerechten willen leren kennen en berei den. www.flaka.nl 1 Natuurlijk zijn er ook gay- en gayfriendly cruises, zowel voor homo's of lesbiennes als gemengd. Zie onder meer www.gayplanetholidays.com Trendhotel Fontana Fieberbrunn I Tirol 0=0 All Inclusive Overdekt zwembad en wellness Kinderclub aanwezia Trendhötet Fontana***" is een luxe hotel met vele faciliteiten. Het hotel heeft een prachtige ligging direct naast de gondelbaan! Een ideaal hotel voor uitstapjes in de omgeving. Daarnaast is het een kindvriendelijk hotel zodat u met uw hele gezin kunt genieten van een zorgeloos verblijf. All Inclusive: o.a. 'ontbijt, lunch, diner, drankjes, koffie met gebak, gebruik zwembad, sauna en fitnessruimte, deelname sportprogramma. Lezersaanbieding: Boek vóór 18 april en betaal géén €20,- reserveringskosten! VAKANTIES Voorwaarden: Gepubliceerde prijzen zijn per persoon bij een 8-daagse eigen vervoer reis o.b.v. all inclusive bij verblijf in een 2-persoonskamer (o.b.v. 2 pers.) Excl Calamiteitenfonds (k 2SO per boeking). Overige aankomstdata, verblijfsduren, (kinderkortingen en prijzen op www.sunweb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117