Nieuwe kansen fotowedstrijd I# 'Milieu lijdt onder sloop' I- *t> 1 'if COR Internetredactie moest kiezen uit ruim 6000 lezersfoto's. 1 O I Zaterdag 11 april 2009 PZC De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, ParkVeldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internetwww.pzc.nl EVEN De sloopregeling voor oude auto's is goed voor het milieu. Waarom geloof ik dat niet en heb ik het ge voel dat het milieu er met de ha ren is bijgesleept? De slooprege ling is misschien goed voor dealers en importeurs, maar vast niet voor het milieu. Deze week legde mi lieuminister Jacqueline Cramer 6o miljoen euro apart voor de sloopre geling en beklemtoonde dat de lucht schoner zal worden. Oude benzineauto's kunnen tus sen de ïooo en 750 euro opleveren als ze worden ingeruild tegen nieu were auto's. Voor dieselauto's en bestelwagens van een oud bouw jaar kan de premie tot 1750 euro oplopen. Ik weet na de uitzending deze week op Radio 1 weer waarom ik de milieuminister wantrouwde. Ze werd aan de tand gevoeld over de sloopregeling. De radioverslag geefster rijdt zelf in een oude auto en komt voor een premie in aan merking als ze hem inruilt. Maar de auto voldoet nog, dus waarom zou ze hem inruilen. Ze wilde van minister Cramer we ten of ze ook 1000 euro kon krij gen zonder een nieuwere auto te kopen. Ze denkt eraan met de trein en bus te gaan reizen. Maar nee, er moet een andere auto ge kocht worden om de premie te krijgen. Dat is te begrijpen vanuit de autobranche, die financieel een steentje bijdraagt van 20 miljoen euro aan de regeling, maar niet van een milieuminister die ook het gebruik van het openbaar ver voer stimuleert. Daar komt bij dat de autosector ook niet eensgezind is over het ef fect van de regeling. Een distribu teur van auto-onderdelen en -ge reedschappen meldt dat de sloop regeling slecht is voor de autohan del. Garagebedrijven die oudere au to's repareren wordt het eten uit de mond gestoten en, jawel, de re geling is slecht voor het milieu, zei hij. Een auto van tien jaar kan ge rust nog vier jaar mee en de belas ting op het milieu is dan relatief minder groot dan slopen. Het mi lieu is misbruikt door de milieumi nister 11 Eerste prijs: foto Yolanda Beerens Yolanda Beerens uit Vlissingen heeft de PZC-fotowedstrijd 2008 gewonnen. Zij kreeg een tegoed bon van 450 euro, te besteden bij foto Verschoore in Goes. Zij nam de foto vanuit de Sardijntoren tij dens Rescue Vlissingen. Door de meeuw op de voorgrond krijgt de foto een vervreemdend effect. Maarten Janse uit Westkapelle werd tweede. Hij fotografeerde tij dens Horses by the Sea een detail, maar desondanks was direct duide lijk dat het om een paardensport evenement ging. Hij mag voor 200 euro besteden en Erik Sanders uit Vlissingen zag de Koudekerkse vrouw in klederdracht met haar nordic walkingsticks. Dit mooie Zeeuws plaatje leverde hem 100 euro op. De internetredactie heeft geselecteerd uit ruim 6000 foto's. De PZC begint een nieuwe foto wedstrijd. In mei wordt de eerste foto van de maand bekendge maakt. Dat gebeurt elke maand tot het einde van het jaar. De eerste prijs is telkens een eigen foto op canvas, te halen bij Foto Verschoo re in Vlissingen. In december wordt de foto van het jaar geko zen. De hoofdprijs is een camera ter waarde van circa 400 euro. pzc.nl/foto/fotoalbum Derde prijs: foto Erik Sanders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10