de derby komt elk seizoen weer bovendrijven Lekker tuinieren! LEZERSENTRA PZC Bondscoach Roemenië op straat gezet Driedaagse op zoek naar nieuwe voorzitter Protest Barcelona tegen rood en geel Roux wint vierde rit Circuit de la Sarthe Samenwerking tussen ZVB en biljartdistrict Modieuze tuinset s PZC Vrijdag 10 april 2009 3 7 BOEKAREST - Victor Piturca is ont slagen als bondscoach van de natio nale voetbalploeg van Roemenië. Aanleiding is het slechte resultaat van de formatie in de WK-kwalifi- catie. Roemenië staat na de neder laag van vorige week "bij Oosten rijk (2-1) vijfde in groep 7. Het ver schil met koploper Servië is al op gelopen tot acht punten. Ook Frankrijk (6), Litouwen (5) en Oos tenrijk (3) hebben meer punten. PHILIPPINE - De luniorendriedaagse van Axel moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. De huidige pre ses Mare Heijens (44) treedt terug vanwege te drukke werkzaamhe den. De luniorendriedaagse wordt dit jaar op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 mei gehouden. Er zijn 33 ploegen ingeschreven, waar onder de selecties van Polen, Duitsland, Amerika, Denemarken, Zwitserland, Noorwegen en Israël. BARCELONA - Barcelona heeft bij de Uefa geprotesteerd tegen de gele kaart die Lionel Messi woensdaga vond in de Champions League wedstrijd tegen Bayern München (4-0) kreeg. Scheidsrechter Webb gaf de aanvaller een prent omdat hij dacht dat de Argentijn een straf schop probeerde te versieren. Trai ner Guardiola ontstak in woede en kreeg rood. Ook die kaart wil Barcelona aanvechten. PRE-EN-PAIL - De Franse wielrenner Anthony Roux heeft de vierde etappe van het Circuit de la Sarthe gewonnen. De coureur van Fran- qaise des )eux bleef na een rit over 180,8 kilometer tussen Angers en Pré-en-Pail in de sprint zijn landge noten Benoït Vaugrenard en Julies Simon voor. Een andere Fransman, David le Lay, behield de leiding in het alge meen klassement. MIDDELBURG - Het biljartdistrict Delta Zuid-West en de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond (ZVB) star ten - als de aangesloten verenigin gen akkoord gaan met het voorstel - een proef om de landscompetitie en de persoonlijke kampioenschap pen gezamenlijk te gaan spelen. Dit plan, dat op initiatief van Del ta Zuid-West uit de bus is geko men, is het gevolg van een herhaal de poging te komen tot samenwer king. Voordelen die men ziet zijn meer spelers aan de biljarttafels, grotere en volwaardigere persoon lijke kampioenschappen, een bete re spreiding van wedstrijden over Zeeland en het beperken van de reisafstanden en bijkomende kos ten. Om de proef mogelijk te ma ken wordt de ZVB als vereniging lid van Delta Zuid-West. De ZVB- leden kunnen dan aan alle activi teiten deelnemen, die onder de vlag van de KNBB worden georga niseerd. TRAINERS Hij noemt het rijtje van de afgelo pen acht jaar zonder blikken of blozen op: Angelo Nijskens, Pa trick Naudts, Cees Houtepen, Jo- han Ballegeer, Eric Tetaert, Jan Ver- degem, Eddy Mestdagh, Paul Telus- sa, opnieuw Houtepen, Wim Hof- kens, weer Telussa, Willem Leus huis, opnieuw Telussa en nu Gaby Demanet. „Sommige trainers waar deren je, sommige niet", heeft Ra- gut geleerd. „Met Ballegeer en Hof- kens was het niet makkelijk, we la gen elkaar niet. Ik moet zeggen dat ik de afgelopen jaren ook wel wat veranderd ben. Nu kan ik rustiger over bepaalde zaken of situaties na denken en er pas daarna iets over zeggen. Ik ben iets minder impul sief Nu ik wat ouder ben praten trainers ook meer met me. Ik stap ook makkelijker naar hen toe." MEDESPELERS Ragut heeft er bij Hoek heel wat zien komen en gaan. Met enkelen van hen heeft hij nog steeds con tact. „Maar veel echte vrienden houd je niet over aan het voetbal. Djamel Buyse is een maat van me, met Roy Hendriksen heb ik ook veel contact." „Dit seizoen mis ik Pieter de Mun- nik en straks is Björn Langeveld ook weg. Met hem speelde ik ze ven jaar geleden al' bij Hoek Wie de beste is waarmee ik heb ge speeld? Musa Kanu. Hij kon fantas tisch voetballen en was ook een grappig mannetje. Arjan Human is een geweldige spits, Roy Hendrik sen had een prachtige traptech- niek en Gideon Imgabudu is ook een klasbak." ZELFKRITIEK „Ik denk dat ik vaak te kritisch op mezelf ben. Maar het hoort erbij, vind ik. Sommige jonge voetbal lers hebben het juist niet. Bij Hoek proberen we ze altijd te helpen. 'Met Ballegeer en Hofkens was het niet makkelijk, we lagen elkaar niet' De één pikt het op, de ander niet. Als dat laatste het geval is, probeer ik het nog twee keer en daarna niet meer. Als je nieuw bent bij een club moet je je aanpassen en luisteren. Kijk naar Tim Mechelin- ck en Josimar Pattinama. Zij heb ben dat gedaan en doen dat nog steeds. Je ziet ze vooruitgaan." HSV HOEK Hij is pas 28 en kan dus nog wel wat jaren mee. „Maar als ik vertrek bij Hoek ga ik alleen terug naar FC Dauwendaele. Daar voetballen veel van mijn vrienden. Als ik hier wegga zal het bij een andere club altijd minder zijn. Bij Hoek is alles perfect geregeld. En je speelt tegen mooie clubs, vaak voor veel pu bliek. Bij deze club heb ik heel wat crisissen meegemaakt, maar het geeft ook aan dat de club leeft. De gesprekken om langer te blijven, duren bij mij ook nooit lang. Mijn gevoel bij Hoek is goed." TOEKOMST Voor zichzelf heeft Ragut uitgestip peld dat hij minimaal de tien sei zoenen bij Hoek vol wil maken. „Net als Franky Standaert, die heeft hier ook tien jaar gespeeld. Ik heb nu de afspraak gemaakt dat ik hier nog minimaal twee jaar speel. Misschien haal ik de 250 wedstrijden dan wel. Ik hoop voor al dat deze selectie bij elkaar blijft. Met een paar echte versterkingen kunnen we dan nog een keer echt meedoen om de titel." zie ook Rude Stats via www.pzc.ril/blog Nieuwe spelers De selectie van zaterdag-hoofd klasser Hoek wordt volgend sei zoen uitgebreid met twee Bel gen. Koen Versyp is een spits, afkomstig van KSV Oudenaar de, Musaba Selemani een mid denvelder van Union St. Gillis uit Brussel. Met Selemani was Hoek al eens eerder in gesprek, in de periode van Willem Leushuis. Toen is het niet tot een over gang gekomen. y De Rwandese middenvelder, die al een jaar of zes in België speelt, verbreekt zijn contract met Union dat nog doorliep tot medio 2010. Koen Versyp staat als centrale aanvaller dit jaar in de basis bij Oudenaarde. Hij is een lange, kopsterke spits, die goed was voor zeven doelpunten. In het verleden speelde hij bij onder meer AA Gent, Zulte-Waregem en Ham- me. Hettuinseizoen is begonnen! Deze modieuze tuinset is uitgerust met vijf soorten tuingereedschap, een schort en handschoenen, het geheel wordt in stijl opgeborgen in de Reisenthel tuintas. 1 ikbestelsnel opwww.pzc.nl/woonwinkel Adviesprijs €39,95 1 Lezersprijs €29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON GARDENBAG WOONWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de gardenbag a 29,95* (43853) exclusief verzendkosten van 4,50. OM Ov I GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING I HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99