Sport Dreischor neemt morgen afscheid van at MARCO EORSATO MARIA MÊMA ILSÊ DBLANQS QOLTX6N ÉARRlNiq VANIV£L2£N RACOON! BÊRTOtf WWVU .CONCÊRTATSÊA .NL Thomas Ragut m. X Leen van der Helm gokt tegen Ouwerkerk op de tweede seizoenszege. *1538 rtl457 U0f I SN V£L6 AN&ÊREN.. VRWBAq 26 JUNI EN 2/ÏÏEKMG 2) JUNt gROUUtë&DAM, ZeetANU DAQKAAZfEN 50,- WÊGCÊN&KMKTÊN 50,- *TEAM Hcineken (i a»i m Primera <S,RS€H?eAC6- Hoek-middenvelder (28) kan morgen 200e duel in hoofdklasse spelen. 36 I Vrijdag 10 april 2009 pzc door Klaas Verspoor KORTGENE - Voor de allerlaatste keer staat Leen van der Helm als speler van Dreischor aan de aftrap van een derby. Niet dat Van der Helm ooit van plan is om voor een andere vereniging te kiezen, maar na Ouwerkerk-Dreischor is 'Dreister' nooit meer betrokken bij een derby op Schouwen-Duive- land. Dreischor, opgericht op 8 januari 1946, houdt na dit seizoen op te bestaan. Volgend seizoen gaat de combivereniging verder onder de naam DZC. De 31-jarige Leen van der Helm is, als penningmeester van Dreischor én de toekomstige vereniging, betrokken bij de over gang. Hij beseft dat zaterdagmid dag de laatste derby onder de naam Dreischor zich voltrekt. „Op zich is dat jammer, maar het is de enige mogelijkheid voor Dreischor en Zonnemaire om door te gaan met voetballen. Het is wel een geregel om alles in goe de banen te leiden." Van der Helm weet welke emoties de fusie met zich meebrengt. „Maar ik lig er niet wakker van. Ik ben ook maar 'Het is wel een geregel om alles in goede banen te leiden' 'import' en heb daar van huis uit niets van meegekregen." Toch werd er in huize Van der Helm vroeger volop over voetbal gepraat. Dat kon ook niet anders want naast Leen, de oudste van de drie, speelden ook zijn broers Frank en Fred in de hoofdmacht van Dreischor. „Op zich was dat al tijd hartstikke leuk. Zeker sinds we allemaal niet meer thuis wo nen. Dan zie je elkaar toch op de trainingen en bij de wedstrijden." Waar Dreischor vorig seizoen nog wekelijks drie 'Van der Helmpjes' op het wedstrijdformulier had staan, zoals in vervlogen tijden de familie Dijst een prominente plaats innam op het formulier, zijn dat er in Dreischors laatste sei zoen maar twee meer. Frank ver trok naar Zierikzee. „Ik zie hem nu ook minder. We kunnen de wedstrijden van elkaar ook niet zien. In het veld missen wij hem wel. Hij was een aanspeelpunt en de man die de doelpunten maak te." Volgens Leen van der Helm veran dert er, op een ander shirt na, ei genlijk niet zoveel volgend sei zoen. JEn ook al woont hij sinds enige tijd in Kortgene, hij blijft ook de nieuwe vereniging trouw. De verdediger gaat morgen (aan vang 16.30 uur) zeker genieten in Ouwerkerk. „Het is toch een spe ciale wedstrijd, één van de leukste. PR£S6MT£fc£N: concern Mmm HBi ji O)! ■'fimiilM Provincie Zeeland www.teamtaipsalon.n! r'"""'1 IflÉÉjBMSMIl Er staan altijd meer mensen langs de lijn en dat geeft toch wat extra's." Thuis verloor Dreischor eerder dit seizoen met 5-2, maar dat was vol gens Van der Helm een wedstrijd om snel te vergeten. „Dat was een verschrikkelijk slechte wedstrijd van onze kant, met veel persoonlij- 'Er staan altijd meer mensen langs de lijn en dat geeft .toch wat extra's' ke fouten. Zoals we er dit seizoen wel meer gehad hebben." In de vijfde klasse B staat Dreischor met zeven punten op de voorlaatste plaats. Ouwerkerk staat, met vier punten minder én een duel minder gespeeld, laatste. Leen van der Helm: „Ik ga er van uit dat wij er drie punten bij krij gen. Wij hebben nog wat goed ma ken van de thuiswedstrijd." Leen van der Helm Naam: Leonardus Ferdinandus Johannes van der Helm. Leeftijd: 31 jaar. t. Woonplaats: Kortgene. Clubs: AVS Germinal (Rotter dam), Dreischor. Favoriete positie: „Dat is toch wel inschuivende voorstopper, maar ik heb overal in de verde diging gestaan." Hoogtepunt carrière: „Het sei zoen 2004/2005, toen we met Dreischor nacompetitie speel den. Voor Dreischor was dat heel leuk om eens mee te ma ken." Dieptepunt carrière: „Heb ik niet echt, maar dit seizoen is geen hoogtepunt." Leen van der Helm speelt nu nog voor Dreischor. Volgend seizoen is hij lid van de 'nieuwe' combiclub DZC. foto Dirk-jan Gjeltema door Barry van der Hooft middelburg - Toen Thomas Ragut bijna acht jaar geleden van Oostka- pelle overstapte naar Hoek, was voor hem volgens velen niet meer dan een rol op het tweede plan weggelegd. De Middelburger moest inderdaad ieder seizoen knokken voor zijn plek, maar kwam altijd bovendrijven. Morgen kan hij in het thuisduel met Ben- nekom zijn tweehonderdste wed strijd in de hoofdklasse spelen. Aan de vooravond van die mijl paal reageert Ragut op verschillen de steekwoorden. HONKVAST Thomas Ragut: „Dat ben ik in mijn jeugd eigenlijk niet geweest. Ik heb bij FC Dauwendaele, Mid delburg en RCS gespeeld. Bij die laatste club maakte ik mijn debuut in een eerste elftal. Toen we naar de vierde klasse degradeerden ben ik naar Oostkapelle gegaan. Drie seizoenen later belde Hoek. Daar zeg je geen nee tegen. Het was wel even wennen. Ik was ik één van veertien nieuwe spelers. We zaten in een aparte kleedkamer.... Ik heb wel het geluk gehad dat ik met veel oudere, ervaren spelers heb ge speeld waar ik veel van heb ge leerd. Op die manier kun je je op trekken aan het niveau." POSITIE Wanneer Hoek weer eens een blik nieuwe spelers opentrok, verzucht te Ragut wel eens dat het moeilijk zou worden een plek bij de eerste elf af te dwingen. „Ik raakte tij dens de voorbereiding ook bijna al tijd geblesseerd. De eerste twee wedstrijden van een seizoen stond ik volgens mij ook nooit in de ba sis. Maar ik kan de knop omzetten en er volle bak tegenaan gaan. Ik weet dat ik altijd een beetje om streden ben. Voor mij is dat een sti mulans om te laten zien dat ik wel kan voetballen. De afgelopen sei zoenen heb ik vooral als rechts back gespeeld, maar nu mag ik me op het middenveld uitleven. Daar kan ik mijn energie kwijt." UIT BASKETBAL New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Was hington Wizards 98-86, Indiana Pacers - Toron to Raptors 130-101, Orlando Magic - Mem phis Grizzlies 81-78, Portland Trailblazers - San Antonio Spurs 95-83, Boston Celtics - New Jer sey Nets 106-104, Detroit Pistons - New York Knicks 113-86. DAMMEN Huissen. NK. Tweede ronde: Meijer - Thijs- sen 1-1, Boomstra - Van der Kooij 2-0, Meurs - Baljakin 1-1, Van den Akker - Luteijn 0-2, Win kel - Heusdens 1-1, Vissers - Jansen 1-1, Derkx - Zweerink 0-2. Stand: 1. Boomstra 2-4, 2. Winkel, Heusdens, Luteijn, Zweerink 2-3, 6. Derkx, Vissers, Meurs, Thijssen 2-2, 10. Jansen, Meijer, Van der Kooij, Baljakin 2-1, 14. Van den Akker 2-0. TENNIS Houston. Mannen. Tweede ronde: Garcia-Lo- pez (Spa) - Chardy (Fra/4) 6-1 6-0, Hewitt (Aus) - Roitman (Arg) 6-1 6-3. Marbella. Vrouwen. Tweede ronde: Kanepi (Est/3) - Rus (Ned) 7-5 6-2, Jankovic (Ser/2) - Sfar (Tun) 6-3 6-0, Suarez Navarro (Spa/5) - Ivanova (Rus) 0-6 6-3 6-0, Errani (lta/6) - Her- cog (Slv) 6-0 7-6 (7), Zakopalova (Tsj) - Vora- cova (Tsj) 7-6 (7) 5-7 6-0. Ponte Vedra Beach. Vrouwen. Tweede ron de: Paszek (Oos) - Lepchenko (VSt) 3-6 6-3 6-4, Cibulkova (Slw/3) - Rodionova (Rus) 6-1 6-3, Petrova (Rus/1) - Keys (VSt) 6-3 6-2, Vesnina (Rus) - Mayr (Oos) 1-6 6-3 6-2. Casablanca. Mannen. Tweede ronde: Gicquel (Fra/6) - Zverev (Dui) 6-4 7-5, Andrejev (Rus/1- Devilder (Fra) 6-7(11) 7-6 (5) 6-4. WIELRENNEN Guenes. Ronde van het Baskenland, ProT- our. Vierde etappe, Eibar - Guenes: 1Albasi- ni (Zwi) 161 km in 3.59.42, 2. Van den Broeck (Bel), 3. Vande Velde (VSt), 4. Swift (GBr) 1.25, 5. Davis (Aus), 6. Florencio Cabre (Spa), 58. Ge- sink, 84. Weening, 90. Dekker, 135. Engels I.56. Niet gefinisht: Mollema. Klassement: 1. Contador (Spa) 16.00.16, 2. Sanchez op 0.08, 3. Evans (Aus), 4. Colon Mas (Spa), 5. Cunego (Ita) 0.27, 6. Gesink 0.32, 42. Weening 5.05, 108. Dekker 25.46, 109. Engels 26.32. Circuit de la Sarthe. Vierde etappe, Angers - Pré-en-Pail: 1. Roux (Fra) 180,8 km in 4.24.02, 2. Vaugrenard (Fra), 3. Simon (Fra), 4. El Fares (Fra), 5. Rolland (Fra), 6. Jeannesson (Fra). Algemeen klassement: 1. Le Lay (Fra) II.03.17, 2. Rossi (Ita) 0.17, 3. Roux 0.22, 4. Klöden (Dui) 0.24, 5. Engoulvent (Fra) 0.30. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98