Naschokken schrikken raktijk! Hz^i' Partij van president Indonesië aan kop Woede over opblazen van varkens Ontdek de... 'Zeer veel misbruik door Ierse priesters' Stalkende moeder krijgt boete Iran test nieuwe uraniumcentrifuges Zweedse fiscus jaagt op webcamstrippers Moordende legionair in Tsjaad opgepakt Kim Jong II herkozen als leider Noord-Korea Moslimpartijen lijken parlementsverkiezingen fors te verliezen. Italiaanse president bezoekt rampgebied, dodental komt op 283. www.hz.nl 8 Vrijdag 10 april 2009 pzc wenen - Een overbezorgde moe der uit Wenen is voor stalking van haar zoon veroordeeld tot een boe te van 360 euro. De 73-jarige vrouw belde haar volwassen zoon tot wel 49 keer per dag. Tijdens de rechtszaak zei de zoon rust te wil len hebben. Zijn moeder zei dat zij hem nooit meer zou bellen en dat zij hem wilde onterven. Na de uitspraak zei de moeder dat zij al leen maar met haar zoon wilde praten. Zij betreurt het dat zij haar 15-jarige kleindochter nog nooit heeft gezien. natanz - Iran test twee nieuwe ty pes centrifuges waarmee uranium verrijkt kan worden en die een veel grotere capaciteit hebben dan de bestaande centrifuges. Dat zei president Mahmoud Ahmadinejad gisteren bij de opening van een nu cleaire faciliteit in Natanz. In de nieuwe fabriek produceert Iran nucleaire brandstof voor de reactor in Arak en voor de nog te openen kerncentrale in Bushehr. Het Westen verdenkt Iran ervan in het geheim aan een kernwapen te werken. Teheran ontkent dat. stockholm - De Zweedse fiscus heeft de jacht geopend op vrou wen die zich tegen betaling ontkle den voor een webcam. Volgens een hoge functionaris van de belas tingdienst zijn er honderden Zweedse vrouwen die op deze wij ze hun geld verdienen, maar zij vullen zelden een belastingaangif te in. De Zweedse autoriteiten schatten dat er in de webcamsec- tot jaarlijks 3,7 miljoen euro om gaat. De belastingdienst zou onge veer de helft daarvan graag in de Zweedse schatkist zien vloeien. n'djamena - Een Franse officier van het Vreemdelingenlegioen, die dinsdag in Tsjaad vier mensen doodschoot, is gisteren opgepakt door Tsjadische veiligheidstroe pen. De legionair was in Tsjaad ge legerd voor de VN-missie Minur- cat. Hij zou zijn doorgedraaid, waarop hij twee collega-legionairs en een Togolese militair dood schoot. Tijdens zijn vlucht doodde hij een Tsjadische boer, die tegen stand bood toen de legionair zijn paard wilde stelen. Daarna vlucht te hij te paard de Sahara in. seoul - Kim Jong II is gisteren door het Noord-Koreaanse parle ment herkozen voor een derde ter mijn als hoofd van de Nationale Defensiecommissie, de hoogste po sitie van het land. De benoeming vond plaats tijdens de openingszit ting van het parlement. De 67-jari- ge Kim zat de vergadering zelf voor. Het was zijn eerste belangrij ke publieke optreden zijn sinds hij in augustus uit beeld verdween. Volgens buitenlandse waarnemers werd hij toen getroffen door een beroerte, maar Noord-Korea blijft dat hardnekkig ontkennen. jakarta - Het tellen van de stem men is begonnen in Indonesië. Gisteren mochten 170 miljoen in woners hun stem uitbrengen voor de parlementsverkiezingen in de voormalige Nederlandse kolonie. Het kan nog wel een maand duren voor de definitieve uitslag er is. Volgens de eerste prognoses haal de de Democratische Partij van president Susilo Bambang Yod- huyono tussen de 17 en 20 procent van de stemmen. Dat is flink min der dan van tevoren werd aangeno men, maar tegelijkertijd ook flink meer dan wat de partij tot nog toe had. De Democraten kregen tij dens de verkiezingen van 2004 nog 7,5 procent van de stemmen. De partij PDI-P van de vroegere president Megawati Soekarnoputri eindigt waarschijnlijk als tweede met 15,5 procent van de stemmen. Golkar, de partij van Yusuf Kalla en van wijlen president Soeharto, haalt waarschijnlijk bijna 14 pro cent van de stemmen. De steun voor de moslimpartijen lijkt afgenomen. Volgens de prog noses krijgen zij elk niet meer dan 5 procent van de stemmen. Dat is net genoeg voor een beetje in vloed in de coalitiegesprekken. Op 8 juli kiest Indonesië een presi dent. Puinhopen blokkeren een straat in L'Aquila. l'aquila - De midden-Italiaanse re gio Abruzzen die maandagoch tend werd getroffen door een zwa re aardbeving, is opnieuw opge schrikt door een krachtige na schok. De trillingen gisterochtend werden ook gevoeld in de hoofd stad Rome, ongeveer ioo kilome ter verderop. Sinds maandag waren al honder den naschokken geregistreerd. De schok van gisterochtend mat 5,3 op de schaal van de Richter. De be ving van maandag had een kracht van 5,8. washington - Dierenrechtenacti- visten in de Verenigde Staten zijn woedend op het Amerikaanse mi nisterie van Defensie (Pentagon) omdat dat vorig jaar tweehonderd levende varkens heeft opgeblazen. De resultaten van een onderzoek met de varkens zijn juist bekendge maakt. Darpa, het onderzoeksbu reau van het Pentagon, deed bij een groep varkens kogelwerende vesten om en plaatste de dieren in militaire voertuigen. Die werden vervolgens opgeblazen. Andere var kens kregen geen vest om. Varkens met vest bezweken pas na veel zwaardere explosies dan varkens zonder vest. Het Pentagon wilde inzicht krijgen in de werking van kogelwerende vesten bij ontplof fende bermbommen. Beleef een DoeDag of Excursie! DoeDag Aquatische Ecotechnologie* vrijdag 17 april Voorproeven van het veldwerk van deze opleiding voor watermanagement Excursie Kustversterking Vlissingen maandag 20 april Ontdek hoe wij in Nederland ook in de toekomst droge voeten houden DoeDag Bouwkunde dinsdag 21 april Neem een kijkje bij stagebedrijven van studenten Kijk voor meer info op www.hz.nl en meld je aan vóór woensdag 15 april! Hogeschool Zeeland Door de Keuzegids Hoger Onderwijs 2009 beoordeeld als beste wateropleiding van Nederland (www.keuzegids.org) Reddingswerkers hebben drie do den opgegraven uit de puinhopen van een studentenhuis in L'Aquila dat bij de aardbeving van 'maandag instortte. De aardbeving heeft aan 283 mensen het leven gekost, on der wie twintig kinderen. Met het bergen van de drie lijken is de zoekoperatie bij het studen tenhuis ten einde gekomen. In to- dublin - Priesters in Ierland heb ben tussen 1975 en 2004 waar schijnlijk duizenden kinderen sek sueel misbruikt. Dat heeft de aarts bisschop van Dublin gisteren ge zegd. Een commissie die onderzoek deed naar seksueel misbruik door priesters in de genoemde periode werkt aan haar rapport. Aartsbis schop Diarmuid Martin liep giste ren vast vooruit op publicatie en zei dat het rapport waarschijnlijk zou melden dat er-'duizenden kin deren of jonge mensen in heel Ier land zijn misbruikt door priesters'. Hij zei dat 'de verschrikking van dat misbruik nooit ten volle is on derkend'. De Onderzoekscommissie van het Aartsbisdom Dublin kreeg in 2006 opdracht van de overheid onder zoek te doen naar het seksueel mis bruik. De publicatie van het rap port stond gepland voor de zomer, maar de commissie is inmiddels ook een onderzoek begonnen naar seksueel misbruik in het bisdom Cloyne, in het zuiden van Ierland. Wanneer de bevindingen van de commissie in Cloyne ook worden meegenomen in het rapport, zal het nog enige tijd duren voordat het openbaar wordt gemaakt. Ierland ontkerkt snel. Het aan het licht komen van seksueel misbruik van kinderen door priesters heeft dat proces nog eens versneld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8