gezellig drukke kroeg Forelviswedstrijd en eieren zoeken Aquarium Colijnsplaat laat zien wat mens eet vernieuwing van muziekaanbod Drugsverdachte aangehouden Schoen van de week DELSCHER. Hengelaars strijden bij Van Langeraad om Zeeuws Kampioenschap 'De Piraat' Eitjes tegen rioleringsblues V vr s pzc Vrijdag 10 april 2009 23 DELSCHER Grote Markt I l-l3 4461 AH Goes www.delscher.nl KAMER VAN KOOPHANDEL ZUIDWEST-NEDERLAND maakt o.g.v. art. 2:19a lid 5 BV jo. Art. 4:41 lid 2 Awb bekend dat bij beschikking d.d. 9 april 2009 de rechtspersonen Fremir B.V. gevestigd te Zundert, Entronics International B.V. gevestigd te Goes en Flushing Project Management B.V. gevestigd te gemeente Vlissingen zijn ontbonden. Belanghebbenden kunnen hiertegen binnen zes weken bezwaar aantekenen bij genoemde KvK. kerkwerve - Recreatieboerderij Van Langeraad aan de Weelweg in Kerkwerve begint morgen aan het nieuwe seizoen met verschillende activiteiten. Kinderen kunnen te recht om paaseieren te zoeken en hengelaars nemen het in en rond de vijver tegen elkaar op in een fo- rellenviswedstrijd. De viswedstrijd is de eerste in een serie van vijf Wie aan vier daar van deelneemt, doet mee om de ti tel 'Zeeuws kampioen forelvissen'. De organisatie zet vantevoren vijf stuks forellen per deelnemer uit en daarnaast dertig kilo forel en vijftien kilo zalmforel. Neusjes van de zalm zijn twee 'reuzenforellen' van elk vier kilo. De naam van de Zeeuws kam pioen van vorig jaar, Bas Leens- vaart uit Papendrecht, staat op nieuw op de deelnemerslijst. Aanmelden voor de viswedstrijd kost 22,50 en kan vandaag nog via de website van de boerderij. Voor de jeugdige bezoekers worden mor gen eieren verstopt in de omge ving van de stoomtreinbaan op het terrein. Tussen 14.00 en 16.00 uur mogen kinderen tot 12 jaar die opsporen. De vinder van het grote gouden ei krijgt een extra verras sing. Daarnaast kunnen bezoekers van de boerderij terecht voor de vaste zaken als een boswandeling en een spelletje boerenbosgolf. www.recreatievanlangeraad.nl door Mieke van der Jagt colijnsplaat - De Stichting Pro motie Colijnsplaat Kats zag giste ren een langgekoesterde droom in vervulling gaan: een publieksaqua- rium op de haven in Colijnsplaat. Vissers en vrijwilligers zorgen dat je wat er op je bord ligt, ook in le vende lijve kunt zien. Maar de ene vis is de andere niet. De kabeljauw bijvoorbeeld, laat zich in het aquarium niet zien. Hij verstopt zich achter de stenen ter wijl het botje de hele dag op z'n gemak door het glas lijkt te turen. In het publieksaquarium kun je zien hoe de beesten zich gedragen die je een eindje verderop kunt ko pen, weliswaar vers, maar toch morsdood. De mossels liggen er suffig bij, terwijl de krukels van tijd tot tijd zorgen dat ze boven in de bak komen. Die zijn gewend een deel van de dag droog te staan. Vera de Ridder is één van de vrij willigers die ervoor zorgen dat het aquarium gedurende de zomer da gelijks open is voor het publiek. Zij heeft zelf al een heleboel over de onderwaterwereld geleerd in de korte tijd dat fuikenvissers beesten komen brengen. Telkens als er een nieuwe soort bij komt, gaat hij op de foto en komt er uitleg bij. Bij de vismijn zeifis een bak neer gezet met het verzoek aan de vis sers om kleine 'bijvangst' mee te nemen voor het aquarium. Tot nu toe zijn er alleen in het ge bouwtje nog vissen en bodemdie- ren te zien, maar de bedoeling is dat er buiten binnenkort ook een aquarium komt. Daarin komen de grote vissen, die niet gevoerd maar wel geaaid mogen worden. Het pu blieksaquarium bestaat bij de gra tie van de inzet van vrijwilligers: van marienbiologen tot aan de mensen die dagelijks de boel open en dicht doen en de vissen voeren. zierikzee - Zand, modder en andere ellende. Het rioleringswerk in en om de Zierikzeese Hoofdpoortstraat valt zwaar. Om het leed wat te verzach ten, verrasten de gemeente en aannemingsbedrijf M.J. Oomen de bewoners gisterochtend met eitjes. Het werk zit er nog niet op, maar de Hoofdpoort straat gaat vanmiddag wel weer open voor verkeer, foto Ronald den Dekker zierikzee - De politie heeft eind maart een tweede Schouwen-Dui- velandse verdachte aangehouden in een al maanden durend onder zoek naar drugshandel. Dat maak te ze gisteren bekend. Het gaat om een 34-jarige man, die in het bezit was van enkele tientallen gram men cocaïne. Begin februari werd in deze zaak in Scharendijke al een 18-jarige jon gen uit Schouwen-Duiveland aan gehouden. Hij werd op heterdaad betrapt tijdens een drugsdeal en zit nog steeds vast. Twee medever dachten, die toen ook werden op gepakt, zijn inmiddels vrijgelaten. - gewoon gezellig - STRANDPAVIUOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle overwegingen van afgestapt. Ook een heuse Smartlappenroutewerd ooit uitgezet in een aantal Zierik zeese café's. Toen klonk De Vlie ger van André Hazes, werd het aanhoren van het levenslied ge combineerd met een koel biertje of een kelkje jenever, werden smartlappen met overgave meege zongen en ging het door tot in de kleine uurtjes. Heartbreakrock werd een keer ge schrapt omdat het naar het idee van de kroegbazen te dicht op een - toen vroege - Pasen zat, maar ver der werd de afgelopen zeven jaar elk jaar een breed muzikaal aan bod neergezet. Van Tiggelhoven: „En dat gaat ei genlijk altijd heel makkelijk. Elke kroegbaas zoekt zelf naar passende muziek en tot dusverre is dat altijd goed gelukt. Door de jaren heen bouw je natuurlijk toch behoorlijk wat ervaring op en bands geven ook aan elkaar door het het leuk is om op Paaspop te spelen." De ta ken zijn onderling goed verdeeld onder de kroegbazen. Van Tiggel hoven: „Ieder heeft zijn eigen taak. Ik doe bijvoorbeeld de posters." De animo onder de zes kroegba zen die meedoen aan het Zierik zeese Paaspop om iets muzikaals op poten te zetten voor hun klan ten is volgens Van Tiggelhoven nog steeds groot. „Er is wat ver loop geweest, maar het is nu een aardig vaste club geworden." Oottja CM ijk foto's Ruben Orcul. Dirk-Jan CJalfanu ■TV»,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89