Paaspop Zierikzee is altijd goed voor Zierikzeese kroegbazen druk met 22 Vrijdag 10 april 2009 PZC Paasactiviteiten bij zorgboerderij De Steile Koor Laetare te gast in paasdienst Ouddorp Ruiten vernield van kerk Burgh-Haamstede Starterscursussen nordic walking bij DFS Herman Koch geeft lezing in Goes S. Blues, blues-rock, après-ski, Nederlandstalige muziek en een deejay die de seventies, eighties en nineties doet herleven. Paaspop beleeft zaterdag de zevende editie. door Piet Kleemans De formule is simpel: le vende muziek afge stemd op het karakter van dé kroeg. Simpel maar doeltreffend, zo hebben voor gaande edities geleerd. Paaspop is van meet af aan een publiekstrek ker gebleken. Het idee werd'in 2002 geboren tij dens de 'nazit' van een horecaver- gadering. Met de bedoeling om voor eens en altijd af te rekenen met het (voor)oordeel dat in Zie rikzee nooit iets te doen is. Geestelijk vader Fred Kramer - des tijds uitbater van café De Banjaard - kreeg binnen de kortste keren steun van andere kroegbazen. Acht café's deden mee aan het eer ste Paaspop en het werd een door-_ slaand succes met overvolle café's. Aangemoedigd door het succes kreeg Paaspop broertjes in de vorm van Herfstpop en - rond Va lentijnsdag - Heartbreakrock. Ook die muzikale uitspattingen zorgen elk jaar weer voor volle café's in Zierikzee. Het programma van Paaspop 2009 biedt opnieuw volop variatie. Blues-liefhebbers komen aan hun trekken in café De Biet aan de Nieuwe Haven waar van 17.00 tot 20.00 uur de formatie 12 Bar Grooves speelt. De Drents-Friese band werd in 2003 opgericht door hardcore bluesliefhebbers die heel hun ziel en zaligheid leggen in wat ze zelf omschrijven als 'schuurpa pierblues'. 12 Bar Grooves gaat uit van de traditionele Chicago-blues- opstelling met hartverscheurend bluesharmonicawerk, stevige gi- taarriffs en een goed geoliede rit mesectie. Inspiratiebronnen van het bluesor kest zijn Willy Dixon, Little Wal ter en Muddy Waters. Een niet on aanzienlijk deel van het repertoire van 12 Bar Grooves bestaat uit ei gen werk. De band bestaat uit: Bert Jansen (zang, harmonica), Eric Hof (gitaar), Klaas Bosch (drums), Jaap de jong (bas) en Eel- co Engelsma (gitaar). Café De Vlinder - te vinden aan de Nieuwe Boogerdstraat - biedt zaterdag onderdak aan de Vlissing- se bluesrockband Big Chief Sugar. De band werd in 2000 opgericht door zanger-gitarist Wesley Koole, slaggitarist Dirk van den Berg en toetsenist Edwin Zuidema. Een paar weken later maakten drum ster Wiek Verduijn en bassist Kees van der Heijden de band com pleet. Big Chief Sugar speelt - on dertussen alweer in een andere sa menstelling vanwege het vertrek van Wiek Verduijn - onder meer covers van onder anderen AC/DC, JeffHealy, Stevie Ray Vaughan en ZZ-Top. Het optreden in De Vlin der begint om 20.00 uur. Rond die tijd strijkt Trio Rijnders neer in café 't Visslop in de.Vis- straat. Trio Reinders is eigenlijk geen band, maar meer een con cept. Vaste kracht is zangerVgitarist Ronald Reinders. Hij kan putten uit een eindeloos repertoire, binnen het raamwerk van pop, Nederlandstalig en six ties. Rob van Holland zorgt in café De Banjaard aan de nieuwe Haven voor het après-skigevoel. Het op treden van Van Holland begint om 22.00 uur. In café 't Centrum aan het Haven- plein is het Nederlandstalig wat de klok slaat. De Vrienden van Alwin zijn er vanaf 22.00 uur paraat en zorgen daar voor een surprise-act. Deejay Frans Sman zorgt in De Steeg aan de Beddeweeg voor wat in Zierikzee bekend staat als 'het Steeggevoel'. Frans was de eerste dj in De Steeg en draait voor de ge legenheid muziek uit de seventies, eighties en nineties. Frans Sman is vanaf 24.00 uur present en gaat door tot 3.00 uur in de nacht. Tien uur muziek Paaspop 2009 biedt de echte die-hards tien uur levende mu ziek in Zierikzee. t- Café De Biet bijt om 17.00 uur het spits af met een optre den van bluesrockformatie 12 Bar Grooves. Die Drents/Friese band speelt vandaag tijdens de bluesroute in Middelburg. »- Vijftien bands treden daar op in vijftien cafés. Actief meezingen kan in Zierik zee in café 't Visslop. Trio Rijn ders zorgt daar voor muziek én karaoke. t- Trio Reinders is zowel te boe ken als zanger/gitarist als in combinatie met zanger/bassist, met toetsenist of als trio met drummer. »- De band Big Sugar Chief speel de een jaar lang in het voorpro gramma van dialectrockband Surrender. Stilstand is achteruitgang. On der dat motto zijn de Zierik zeese kroegbazen op zoek naar vernieuwing van het muzika le aanbod in hun etablissementen. „Het is de bedoeling dat er vol gend jaar een nieuwe opzet ligt. Wat precies? Daar moeten we nog druk over vergaderen", zegt Ca- miel van Tiggelhoven van Eetcafé De Banjaard uit Zierikzee. „Het is in ieder geval wel de bedoeling dat we blijven werken met levende muziek, maar verder staat er nog niets vast. Misschien wordt het iets in de trant van een bluesroute of iets dergelijks, maar nogmaals; we moeten er nog over vergade ren." De Banjaard is één van de zes Zie rikzeese café's die meedoet aan jaarlijkse muzikale evenementen als Paaspop. Van Tiggelhoven: „In het begin was het verschrikkelijk druk in de kroegen tijdens Paas pop. Langzamerhand is de belang stelling steeds iets minder gewor den en daarom denken we dat het tijd is voor vernieuwing. Paaspop was destijds aanleiding voor evenementen als Herfstpop en Heartbreakrock. Herfstpop ver dween, 'Pluk de nacht' - tijdens de overgang van winter- naar zomer tijd - kwam. Na het succes van het eerste Paas pop werd overwogen om een Kerstpopfestival op poten te zet- tenb, maar daar werd na ampele OUWERKERK - Kinderen tot en met 12 jaar kunnen maandag paaseie ren zoeken op zorgboerderij De Stelle aan de Stelweg bij Ouwer- kerk. Degene die het 'boerderij De Stel- le-ei' vindt, krijgt een prijs. Dat geldt ook voor het kind dat de meeste eieren verzamelt. Kinderen kunnen verder knutse len, spelletjes doen en ponyrijden. Bij slecht weer gaan de activiteiten gewoon binnen door. De activiteiten vinden plaats tus sen 11.00 en 15.00 uur. OUDDORP - Gospelkoor Laetare uit Burgh-Haamstede zingt zondag, eerste paasdag, in de avonddienst van de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp aan de Dorpstienden. Het optreden volgt op een succes vol concert dat het koor eerder gaf tijdens een Welkom-dienst van de zelfde gemeente. De zangers, die onder leiding staan van Rembrandt Minder- houd, worden begeleid door een drietal muzikanten op piano, drums en fluit. De dienst begint om 18.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Onbekende vandalen hebben tussen maandag middag 15.00 uur en woensdag middag 12.00 uur ruiten vernield van de kerk aan de Ring in Burgh-Haamstede. Er zijn in totaal zestien glas in loodramen van de Nederlands Her vormde kerk gesneuveld. Zoals het er nu naar uitziet be draagt de schade die vandalen de kerk hebben toegebracht enkele honderden euro's. De politie Zeeland stelt een onder zoek in. BURGH-HAAMSTEDE - Sportvereni ging DFS in Burgh-Haamstede houdt op 15 april en 17 mei cursus sen nordic walking voor starters. DFS heeft nu al een groep actieve 'nordic walkers', die om de week onder leiding van instructeur Rei- nald Bakker een stuk wandelen. Geïnteresseerden kunnen zich bij hem aanmelden voor de starters cursussen via telefoonnummer 650911 of door te mailen naar reinaldbakker@sv-dfs.nl. www.sv-dfs.nl GOES - Auteur en acteur Herman Koch geeft woensdag een lezing in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Zijn dertiende boek Het Di ner staat tijdens de bijeenkomst centraal. De voordracht van Koch, ook bekend vanwege zijn rol in te levisieserie Jiskefet, begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 eu ro, middelbare scholieren krijgen 2,50 euro korting. Een dag eerder doet Koch samen met Jiskefet-col- lega Michiel Romeijn Porgy 8c Bess in Terneuzen aan. Dat dubbeloptreden is uitverkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88