Zeeland PZC Verhuizing Bruse Boys later 21 SCHOUWEN-DÜIVELAND 32 22 en 23 Nieuwe velden van voetbalvereniging pas in zomer 2011 bespeelbaar. Seniorgames komen eraan Paasshow bij PAC Zonweringen Provinciale subsidie voor kerk Noordgouwe Dol-fijn moet kosten installatie zelf dokken Zakkenroller slaat toe in centrum Middelburg Postduif Atelier Martien laat tijden van weleer herleven Vrijdag 10 april 2009 Paaspop Zierikzee is altijd goed voor gezellig drukke kroeg Tip? schouwen-duivelandtE'pzc.nl door Martijn de Koning bruinisse - Voetbalvereniging Bru se Boys kan waarschijnlijk pas in de zomer van 2011 verhuizen naar de nieuwe thuisbasis tussen de Molenweg en het bedrijventerrein. Volgens het gemeentebestuur wordt het 'een lastige klus' om de streefdatum van een jaar eerder te halen. Bij Bruse Boys is niemand daar verbaasd over. Het bestuur gaat al een hele poos uit van 2011. Het niet halen van de streefdatum ligt politiek wat gevoelig, omdat de gemeenteraad anderhalfjaar ge leden een CDA-motie aannam waarin het college werd opgedra gen de nieuwe velden uiterlijk 2010 speelklaar te hebben. Dat lijkt nu dus niet te lukken. Bruse Boys moet verhuizen omdat op de plek van de huidige velden aan de Dijkstraat de wijk Rie- kusweel 4 verrijst. De bouw daar van is weer onderdeel van een veelomvattend toekomstplan voor het dorp: Bruinisse Voortvarend. Bruse Boys wacht al jaren op de verplaatsing. Daarom wordt er nau welijks nog onderhoud gepleegd aan het huidige complex, dat in middels sterk is verouderd. Voorzitter lacob Muller gaf het af gelopen jaar al meerdere keren aan te twijfelen aan de haalbaarheid van de streefdatum. „Wij gaan al een poos uit van 2011", vertelt hij nu. „We hopen dat we dat wel ha len." De club en de gemeente zijn druk in onderhandeling, maar zijn er nog niet uit welke voorzienin gen Bruse Boys precies krijgt. „De gesprekken begonnen erg positief, maar de laatste tijd gaat het wat moeizamer", geeft Muller aan. „Maar het is niet zo dat we niet tot elkaar komen, hoor." Bruse Boys gaat voor drie voetbal velden, waarvan 'één van kunst ig Het gemeentebestuur van Schou- wen-Duiveland geeft voor het eerst toe wat voetbalclub Bruse Boys al lang wist: verhuizing van de velden kan pas in 2011. gras. „Op twee ervan willen we verlichting", zegt Muller. „En we zetten in op goede parkeergelegen heid. Die is nu dramatisch, dat kan dus eigenlijk alleen maar verbete ren." Gemeenteraadsleden maakten zich eerder deze week in een com missievergadering niet zozeer druk over de vertraging van de ver huizing, maar over de traagheid van Bruinisse Voortvarend in zijn algemeenheid. „Ik heb het idee dat er meer energie wordt gestoken in het bedenken van slogans en lo go's dan in echt werk", zei Jos Hoeijmakers (Alert!). Ook het CDA, Leefbaar Schouwen-Duive- land, de WD en de SGP toonden hun ergernis. Sertk»r zierikzee - Over 149 dagen beginnen de Senior games, waarvoor duizenden atleten en hun sup porters op Schouwen-Duiveland worden ver wacht. Om inwoners en toeristen alvast in de stemming te brengen, plaatste de gemeente in opdracht van de Seniorgames op drukke plaatsen banieren met het logo van de games. Ze zijn te vinden bij de Bruse rotonde op de N59, in Zierik zee bij de Nobelpoort (foto) en bij het Business- park. Verder bij het Transferium in Renesse en Voor de kinderen Paaseieren zoeken van 10:00 tot 12:00 uur Diverse Paaskortingen: 15% korting op zonwering en tuinmeubelen [alleen geldig 2" paasdag] M Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- W [ofte besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] 2e Pasen geopend van 09:30 tot 16:30 uur Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15/4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl noordcouwe - Het bestuur van de Driekoningenkerk in Noordgou we krijgt 2352 euro subsidie van de provincie voor onderhoud aan de kerk. Het gaat om zogenaamde re sultaatsubsidie, die door de kerk zelf is'gevraagd. De aanvraag past in het doel van de provincie om 'monumenten te behouden en te ontsluiten'. Het bestuur van de protestantse kerk in Burgh ont vangt uit hetzelfde potje 275 euro. nieuwerkerk - Zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk moet zelf de porte monnee trekken om de rekening van ruim 3600 euro te betalen voor aanpassing van de leidingwa terinstallatie. De gemeente Schou wen-Duiveland wijst een verzoek om subsidie van de zwembadstich ting af Bij controle bleek de instal- latie niet te voldoen aan de wette lijke (legionella)eisen. Aanpassing was noodzakelijk om de deuren niet te hoeven sluiten. Dat is, na overleg met de gemeente Schou wen-Duiveland, ook gebeurd. De gemeente wil echter niet op draaien voor de kosten. Het stich tingsbestuur is volgens de gemeen te verantwoordelijk voor alle voor zieningen die nodig zijn om het publiek een zo goed en veilig mo gelijk product te leveren. De ge meente is eigenaar van het ge bouw. Op grond daarvan kan ze door de landelijke overheid wel op tekortkomingen van de installatie worden aangesproken. middelburg - Een 44-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisterochtend het slachtoffer geworden van zak kenrollerij. De vrouw was aan het winkelen in het centrum van Middelburg toen haar portemonnee werd ge rold. In de gestolen beurs zaten een aan tal betaalpasjes en een klein be drag aan contant geld. ook op twee plaatsen in Burgh-Haamstede: op de afrit van de Oosterscheldekering en op de krui sing van de Kraaijensteinweg en de Serooskerkse- weg. Op Schouwen worden in september vijf se niorsporten beoefend. foto Ronald den Dekker zeeuwse Tip? redactie@pzc.nl Hoe afhankelijk een mens wordt van moderne techniek werd pijn lijk duidelijk op die dag dat op dat Zierikzeese kantoor alle vita le functies uitvielen. Eén voor één. Het zorgvuldig opgestelde lijstje van werkzaamheden stond keurig op het ultramoderne flat- screen computerscherm. Alleen moest het naar een kantoor in Middelburg en dat bleek een las tig op te lossen probleem. Verstu ren per email kon niet. Storing. Faxen leek een optie, maar dan moet je eerst printen en ook die doorgaans toch trouwe machine liet het - met achterlating van mysterieuze foutmeldingen - af weten. De postduif is inmiddels in opleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87