klachten no-claim Wie jarig is... trakteert! (oosse Geld voor ambtenaar buitenland onterecht ft h m 'Vaccineer bij lage weerstand' 75 jaar joosse Interieurs Internetdreiger Straffen tot 2 jaar voor school Breda blijft vrij oplichting Postbank Naaktfotodief Manon Thomas krijgt taakstraf Man dood gevonden in schoorsteen Zes jaar cel voor gezinsverkrachter Ministeries trekken bij elkaar in (Ver)Bouwplannen? EIGENHUIS BOUWEN Uw oude auto is extra veel waard. PZC Vrijdag 10 april 2009 7 wettelijk tot t april dit jaar de tijd om nagekomen nota's over 2007 alsnog te verrekenen. Met name ziekenhuisnota's worden vaak pas na een jaar afgesloten en naar de zorgverzekeraar doorgestuurd. „Dit speelde elk jaar bij de no-claim", zegt woordvoerster Christine Rompa van Zilveren Kruis Achmea. „De meeste men sen beseffen niet dat nota's een he le lange looptijd kunnen hebben. We zijn over het algemeen dan ook zeer gelukkig dat de no-claim weg is. Bij het verplichte eigen risi co van nu gaat alles een stuk snel ler." Tussen juli 2008 en 31 maart dit jaar heeft Zilveren Kruis Achmea, één van de grootste zorgverzeke raars van Nederland, 159.000 brie ven voor een terugvordering voor een deel of de hele no-claim van 2007 de deur uitgedaan. In maart dit jaar werden de allerlaatste 2500 mensen aangeschreven. Door de no-claim konden verze kerden die geen gebruikmaakten van zorg maximaal 255 euro terug krijgen. Bij de middelgrote zorgverzekeraar Ohra hebben ze alle 'correctiebrie- ven' over de no-claim van 2007 af gelopen maart verzonden, dus Honderdduizenden Nederlanders moeten (een deel van) hun no-caim over 2007 terugbetalen aan de zorgverzekeraar. De klachten stromen binnen. niet gefaseerd over 2008. Een woordvoerder wil alleen kwijt dat het bij Ohra om 'enkele procen ten' van de bij hen aangesloten ver zekerden is gegaan. De Arnhemse verzekeraar heeft een speciale tele foondienst ingesteld om alle klach ten af te kunnen handelen. De kleinere zorgverzekeraar DSW zegt er 'zonder meer last' van te hebben gehad. Directeur Joop le Congé verwijst net als Zilveren Kruis Achmea naar de grootste zondebok, de lang openstaande ziekenhuisnota's. „Het is verve lend voor mensen want zij had den er niet op gerekend." Bij DSW zijn in maart de laatste 2100 brie ven de deur uitgegaan. „Dat was het laatste plukje." INTERIEURS Bij elke besteding van 750,- een cheoue Langstraat 2 A^A 1 PP Arnpmi lirlpn cadeau t.w.v. 75.- 404 1 14 C /Al lldllUIUCI 1 T 0118-60 12 73 75 jubileumaanbiedingen! www ioosseinterieurs.nl DEN BOSCH - De 18-jarige jongen uit Rijsbergen die op internet dreigde met een schietpartij op een Bredase school blijft op vrije voeten. Het gerechtshof in Den Bosch wees gisteren het hoger be roep van het Openbaar Ministerie tegen de vrijlating af De jongen plaatste kort na een schietincident met dodelijke af loop op een Duitse school zijn dreigement anoniem op een Ame rikaanse chatsite. De politie achter haalde hem. De jongen houdt vol dat het om een grap ging. LEEUWARDEN - De man die ander half jaar geleden naaktfoto's van Manon Thomas verspreidde, is gis teren door de rechtbank in Leeuwarden veroordeeld tot een taakstraf van 180 uur en een maand voorwaardelijke gevange nisstraf. Dit is conform de eis van het OM. De man moet daarnaast 5000 euro schadevergoeding aan de presentatrice betalen. De ver dachte is vrijgesproken van het ste len van foto's en een filmpje. HAARLEM - De rechtbank in Haar lem heeft gisteren gevangenisstraf fen tot twee jaar opgelegd aan drie mannen en een vrouw voor het oplichten van de Postbank. De vrouw was medewerkster van de ze bank. Justitie had celstraffen tot tweeënhalf jaar geëist.' De mannen hengelden poststuk ken uit brievenbussen. De vrouw achterhaalde vervolgens op haar werk gegevens van rekeninghou ders, waardoor de groep hun geld kon stelen. De bank stelt zo voor 230.000 euro te zijn opgelicht. SOMEREN - Een 75-jarige man uit Someren is in zijn schoorsteen dood gevonden. De man is onwel geworden als gevolg van hartfalen. Buren alarmeerden hulpdiensten, omdat zij hem misten. Uit onderzoek is gebleken dat de man op een natuurlijke manier om het leven is gekomen. Hij is vermoedelijk maandagavond on wel geworden. Hij wilde vermoe delijk een kauwennest uit het rook kanaal verwijderen. LEEUWARDEN - Een 62-jarige man die over een periode van dertien jaar afwisselend zijn drie kinderen misbruikte, is gisteren door de rechtbank in Leeuwarden veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. Daarnaast krijgt hij tbs met dwangverpleging. Soms legde hij zijn daden vast op video. Hij deed ook slaapmiddel in de melk om zijn kinderen te drogeren. DEN HAAC - Het kabinet heeft be sloten enkele ministeries in Den Haag samen te. voegen onder één dak. Dat betekent dat Verkeer en Waterstaat verhuist naar het ge bouw van Vrom. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid gaat samen met dat van Volks gezondheid, Welzijn en Sport. De verhuizingen zijn ingegeven door de inkrimping van de rijks overheid. UTRECHT - Mensen met een verlaag de weerstand, zoals transplantatie- of kankerpatiënten die een chemo- kuur ondergaan, zouden preven tief moeten worden ingeënt tegen waterpokken. Daarvoor pleit on derzoeksbureau Nivel. www.denationalebouwbeurs.nl 17,18 EN 19 APRIL 2009, ABNAMR0 H DEN HAAC - Nederland heeft ten onrechte financiële vergoedingen gegeven aan ambtenaren die tijde lijk aan de slag gingen bij een inter nationale instelling, bijvoorbeeld bij de Verenigde Naties. De rijks overheid maakte de afgelopen 6,5 jaar tegen de regels in voor mini maal een half miljoen euro over aan vergoedingen voor ambtena ren in het buitenland. In een kwart van alle gevallen wer den de regels voor financiële ver goedingen geschonden. Ruim 40 procent van de 184 betrokken amb tenaren kreeg ook ten onrechte pensioenbijdragen van in totaal 2,5 miljoen euro. Het gaat om pen sioenpremies die achteraf terugbe taald hadden moeten worden. Dat blijkt uit een onderzoek van de Al gemene Rekenkamer op verzoek van de Tweede Kamer. De aanlei ding voor het onderzoek was de ophef over de huurtoeslag die oud-minister Eveline Herfkens ja renlang ontving toen zij in dienst was bij de Verenigde Naties. Minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken wil de niet terug betaalde pensioenpremies alsnog incasseren. Ook zullen alle ministe ries pas een onkostenvergoeding verstrekken als de internationale organisatie daarmee instemt. De meeste uitgezonden ambtena ren gaan tijdelijk aan de slag bij de Europese Unie of de VN. Dus wees er nog even zuinig op. TOT 2.000," EXTRA INRUIL BOVENOP DE TAXATIEWAARDE Voor een echte topdeal gaat u naar de Fiat dealer. Want tijdens de TOPDEAL10-DAAGSE van 3 t/m 13 april wordt de inruilprijs van uw auto tot maar liefst 2.000,- hoger dan de taxatiewaarde. Dit is dus hét moment om uw auto in te ruilen voor een jonge gebruikte auto! Eén tip: kom langs, maar rij wel voorzichtig. opvoeren van de waterdruk gisteravond de waterleiding gesprongen. Dat gebeurde in Pernis, Hoogvliet, Spijkenisse en foto Frank de Roo/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7