Zeeland Bouw modelhuizen ,«r 3 halen 2 betalen Iwww.vanbellebaby.nll Jongeren Wissenkerke willen jop opknappen 1,50 'Neeltje Jans' nieuwe naam KNRM-station Goes in zee met West-Brabantse inkoopstichting Jk 'cJPTL. ^ÜiS> Presentatie kunststof grafstenen Ondernemer Mike Verweij nog steeds boos op gemeente Tholen. RECLAME vrijdag en zaterdag: Eierkoeken 4 voor Plan om afgebrande jop aan de Dorpsweg weer in ere te herstellen. Alle baby- en positiekleding Kerk Scherpenisse voor de zomer weer tiptop PZC Vrijdag 10 april 2009 I 25 door Jan van de Kasteele THOLEN - Ondernemer Mike Ver weij is nog steeds boos, maar toch begint deze week de bouw van twee modelrecreatiewoningen op de Speelmansplaten. „Ik heb een bedrijf te runnen. Dat gaat gewoon door. Er zit een mas sa geld in. Ik kan niet zo maar stop pen." Verweij was in februari van dit jaar woest toen de gemeente raad van Tholen een groter plan voor de Speelmansplaten dat hij had ingediend torpedeerde. Verweij had al een 'ja' voor 75 re creatiewoningen en een jachtha ven met honderd ligplaatsen, toen hij de gemeente vroeg om tot 144 woningen en 220 ligplaatsen te mogen gaan. Dat leek te lukken, tot De Pluim- pot zich met plannen voor Goris- hoek meldde. En in dat plan zat een zwembad. Door iedereen te ge bruiken. Maar bij een groot plan op De Speelmansplaten dreigde De Pluimpot alles af te blazen. En dus trok Verweij aan het kortste eind. Dat zit 'm nog steeds vrese lijk hoog. „Het ontbreekt Tholen aan bestuurskracht, aan een eigen visie", vindt hij. Hij overweegt een procedure te gen de gemeente te beginnen. Tóch begint hij nu met zijn oor spronkelijke plan. De recreatiewo ningen op de Speelmansplaten die Verweij wil bouwen, worden, zo is de bedoeling, verkocht aan indivi duele eigenaren. Vervolgens kan ie mand zijn woning via Verweij ver huren. En aangeven wanneer ie 'm zelf wil gebruiken. De twee model woningen die kopers moeten trek ken, zijn nog voor de bouwvakva kantie klaar. Ondernemer Mike Verweij maakt deze week een begin met zijn oorspronkelijke plan voor de bouw van recreatiewoningen op de Speelmansplaten. ZiERlKZEE - KNRM-station 'Noord- land-Burghsluis' heet vanaf 2 mei 'Neeltje Jans'. De naamsverande ring was nodig, omdat de naam Noordland onvoldoende bekend is én Burghsluis nog slaat op de oude vestigingsplaats. Bij de ople vering van de stormvloedkering in 1981 verhuisde het reddingsstation naar het werkeiland Noordland in de pijlerdam. Sinds 2001 heet het station Noordland-Burghsluis. Maar Neeltje Jans ligt bij het pu bliek beter in het gehoor. Het KN RM-station wordt zaterdag 2 mei officieel omgevlagd tijdens de Na tionale Reddingbootdag. Alle 42 stations houden dan tus sen 10.00 en 16.00 uur open huis. Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Goes-tel.(0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER SCHERPENISSE - Een nieuwe stuclaag en een grondige vernieuwing van de kapconstructie. Als bouwbedrijf Van der Linde uit Goes voor de bouwvakvakantie klaar is, ziet de hervormde kerk van Scherpenisse er ook van binnen weer tiptop uit. Het middenschip van een vijf- tiende-eeuwse kruiskerk, dat de hervormden al sinds de reformatie tot godshuis dient, werd al in de jaren ze ventig van buiten gerestaureerd. foto Willem Mieras door Raymond de Frel WISSENKERKE - De jongeren in Wis senkerke hopen zo snel mogelijk weer over een jongerenontmoe- tingsplek (jop) in hun dorp te kun nen beschikken. Onder aanvoe ring van Jeroen en Suzanne de LoofT en Mare Dingemanse wordt aan een plan gewerkt om de vorig jaar afgebrande jop aan de Dorps weg nieuw leven in te blazen. De jeugd in Wissenkerke kon vo rig jaar maar kort genieten van de jbp. Amper een paar maanden na de opening brandde het ontmoe tingspunt af. „Er zijn daarna nog wel gesprekken geweest om het ge bouwtje op te knappen, maar wij hebben toen wel duidelijk gesteld dat het initiatief bij de jongeren moest liggen. Zij zouden met een plan komen, maar het bleef helaas bij woorden", vertelt wethouder Kees van der Weele van de ge meente Noord-Beveland. Dat nam niet weg dat de behoefte aan een eigen stek bij veel jonge ren bleef Ze treffen elkaar nu vaak bij de voormalige sportvelden en het manhuis. „Of bij mensen thuis", zegt Jeroen de Looff (19). „Dat is ook niet echt ideaal. Er moet gewoon weer een centrale plek komen voor de jeugd, want er is nu bijna niets te doen voor ons in Wissenkerke." Eind vorige week ging hij met zijn zus en Mare Dingemanse langs bij Van der Weele. Ze gaven aan zo veel mogelijk zelf te willen doen. Daarbij moet vooral worden ge dacht aan schilderwerk en de in richting van de jop. De jongeren moeten hun plan nog wel officieel indienen bij de gemeente, maar Van der Weele geeft al aan dat hij er welwillend tegenover staat. „Wij kijken wat we kunnen doen om hen financieel te ondersteu nen. En sommige dingen kunnen ze nu eenmaal niet zelf De vloer is bijvoorbeeld ook helemaal afge brand. Die moet natuurlijk vak kundig worden vervangen." De Looff verwacht dat de jop over anderhalve maand weer in ere is hersteld. fiets fitness Jeremiasse *Geldt uitsluitend op bestaande voorraad, bedrijfsfietsplannen en inruil zijn uitgesloten van deze actie. FIETSEN FITNESSAPPARATEN KLEDING TASSEN SPEELGOED ACCESSOIRES ETC www.fietsplezier.nl GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, gqfis@fietsplezier.nl VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl GOES - Grafstenen en monumen ten bij urnen hoeven niet meer per se van graniet te zijn. De uit vaartbranche brengt sinds kort mo numenten op de markt van een andere materiaalsoort, van glasve zel versterkt polyester. Uitvaartwinkel Zeeland in Goes houdt morgen van 13.30 tot 17.00 uur een presentatie van zulke mo numenten aan de Albert Plesman- weg ïsj. De monumenten van po lyester vergen, volgens de makers, minder onderhoud, zijn in allerlei kleuren leverbaar en hebben de uitstraling van graniet. GOES - De gemeente Goes hoopt voordeeltjes te halen door zich aan te sluiten bij de Stichting Inkoop combinatie West-Brabant. Kapelle, Reimerswaal en Tholen nemen daar ook al deel aan. Deelnamê (per 1 mei) kost Goes jaarlijks 86.000 euro. De gemeente verwacht dat dit bedrag minimaal wordt terugverdiend met gezamen lijke inkoop. Overigens moet dat breed worden gezien. Het kan gaan om de aanschaf van telefo nie, maar ook over het inhuren van personeel. Bijkomend voor deel is dat het bureau die romp slomp uit handen neemt van ge meenten. De Stichting Inkoopbureau West-Brabant bestaat sinds 1 janua ri 2002. Het inkoopsamenwerkings verband begon met tien gemeen ten, voornamelijk uit West-Bra bant. Inmiddels zijn er negentien gemeenten aangesloten. van 10 t/m 18 april 2009 2® paasdag geopend van 12.00 tot 17.00 uur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75