op je bord komt S I Aanpak sportpark Heinkenszand Recreatie mogelijk in Zuidvlietpolder Auto bekrast op Bleekveld Goes 'De Piraat' Steiger Katseveer toe aan opknapbeurt B PZC Vrijdag 10 april 2009 23 Ml!®»?®!? iriÊ J0\ - Het harnasmannetje, oftewel een knorhaan op z'n Zeeuws. door Harmen van der Werf heinkenszand - Het de laatste ja ren behoorlijk gegroeide Heinkens zand krijgt het sportpark dat het verdient. De gemeente Borsele laat een nieuw trainingsveld aanleggen en voetbalvereniging SV Heinkens zand doet ook een duit in het zak je: de kleedlokalen en de kantine worden aangepakt. Het grondwerk voor het trainings veld is momenteel in volle gang. Het duurt nog wel eventjes, voor dat het veld gebruikt kan worden. De speciale, met vezels versterkte grasmat is hoogstwaarschijnlijk in het voorjaar van 2010 voor het eerst bespeelbaar. SV Heinkenszand - met Luctor '88 de gebruiker van de voetbalvelden in Heinkenszand - gaat aan de slag met de eigen accommodatie. De club houdt er eind april nog een le denvergadering over. En de Borsel- se gemeenteraad beslist begin mei over een financiële garantiestelling voor de investering. Ronnie Geschiere, bestuurslid van SV Heinkenszand, rekent er op dat de werkzaamheden in juni kun goes - De politie zoekt getuigen van de bekrassing van een perso nenauto op het parkeerterrein Bleekveld bij schouwburg De My the in Goes. De bekrassing vond gisteren plaats tussen 04.00 uur en 08.00 uur. Het schadebedrag is nog onbekend. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau in Goes of via tel: 0900-8844. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle foto's Willem Mieras door Frank Balkenende goes - Wellicht komt in de Zuid vlietpolder bij Wolphaartsdijk op termijn verblijfsrecreatie. Die mo gelijkheid houdt de gemeente open in het plan voor de recreatie zone Wolphaartsdijk. Dat is een koerswijziging, want aanvankelijk werd de Zuidvlietpol der, die aan het Veerse Meer ligt, een functie als natuurgebied toebe dacht. Wethouder Rinus Diele- rnan (CDA, ruimtelijke ordening) liet gisteren in de raadscommissie weten dat een hoogwaardige vorm van verblijfsrecreatie in de Zuid vlietpolder mogelijk moet zijn. „Dan moeten het natuurlijk geen rijen witte huisjes zijn. De invul ling moet bij het karakter van het Zeeuwse landschap passen en kwa liteit bezitten." De Zuidvlietpolder, die overigens pas in de tweede fase van het zo'n vijftien jaar lopende recreatiezone- plan aan bod komt, moet wel voor meer dan de helft groen blijven. Maximaal 47 procent wordt toebe deeld aan verblijfsrecreatie. Overi gens mag daar straks welstandsvrij iets worden gebouwd of neergezet. Hoe de gemeente dan denkt de kwaliteit te bewaken? „Dan kun je regelen in het bestemmingsplan", zei Dieleman na afloop. Alle fracties vinden 'dat de Ooster- landpolder, gelegen tussen Wol phaartsdijk en jachthaven, een open gebied moet blijven. Dat is ook de intentie van het college van burgemeester en wethouders. Er kunnen hooguit fiets- en wan delpaden komen. Het plan is bedoeld, om de recrea tie aan en rond het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk kwaliteit op te peppen en uit te breiden. De eer ste fase omvat uitbreiding van drie campings (ook die in Oud-Sabbin- ge), kwaliteitsverbetering van de jachthaven, een verbindingsweg, fietsroute. De tweede fase is vol gens Dieleman noodzakelijk om echt stappen vooruit te zetten. Het college komt over twee maan den met een gedetailleerdere visie. nen beginnen. De .vier bestaande kleedlokalen die uit het begin van de jaren zeventig stammen, krij gen een grondige opknapbeurt. Er komen ook twee nieuwe kleedlo kalen bij. En de kantine wordt ver bouwd en opnieuw ingericht. De kantine wordt niet groter, maar wel handiger ingericht, aldus Ge schiere. Zo komt er een aparte be stuurskamer. De keuken wordt gro ter om gemakkelijker te kunnen werken. Begin 2010 moet alles klaar zijn. Geschiere: „Dan zitten we er weer goed bij." wilhelminadorp - De steiger bij het Katseveer is er slecht aan toe. Een bouwkundig onderzoek is noodzakelijk, zegt de gemeente Goes. Daaruit moet blijken of de steiger nog wel veilig is. Volgens wethouder Rinus Diele man moet de afmeerplaats aan de Zandkreek snel worden opgeknapt. De vraag is wie dat betaalt. De gemeente laat nog uitzoeken wie de eigenaar is van de steiger. Dat is waarschijnlijk de provincie, want Katseveer was tot 1961 in gebruik bij de Provinciale Stoombootdienst. foto Willem Mieras KAMER VAN KOOPHANDEL ZUIDWEST-NEDERLAND maakt o.g.v. art. 2:19a lid 5 BV jo. Art. 4:41 lid 2 Awb bekend dat bij beschikking d.d. 9 april 2009 de rechtspersonen Fremir B.V. gevestigd te Zundert, Entronics International B.V. gevestigd te Goes en Flushing Project Management B.V. gevestigd te gemeente Vlissingen zijn ontbonden. Belanghebbenden kunnen hiertegen binnen zes weken bezwaar aantekenen bij genoemde KvK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73