In levende lijve zien zwemmen wat er 22 Vrijdag 10 april 2009 PZC Halt-Zeeland heeft als eerste ISO-certificaat Informatieavond over ontslagprocedures Herman Koch leest in De Koperen Tuin Nieuw speeltuintje in Coese Nachtegaallaan Schoen van de week DELSCHER. De Stichting Promotie Colijnsplaat Kats zag gisteren een langgekoesterde droom in vervulling gaan: een publieksaquarium op de haven in Colijnsplaat. Vissers en vrijwilligers zorgen dat je wat er op je bord ligt, ook in levende lijve kunt Zien. door Mieke van der Jagt De ene vis is de andere niet. De kabeljauw bij voorbeeld, die laat zich niet zien. Hij verstopt zich achter de stenen, terwijl het botje de hele dag op z'n gemak door het glas ligt te turen. Zo is er ook verschil in gedrag tussen schaaldieren. De heremietkreeft: scharrelt van hot naar her, maar dé noordzeekrabben verroeren geen vin. Eén van hen is veront schuldigd. Hij of zij is de linker- schaar verloren. Het beest mag van geluk spreken, want al groeit de schaar weer aan, hier in het pu- bliekaquarium in Colijnsplaat, hoefje niet zelf achter je eten aan. Vrijwilligers komen je voeren. In het publieksaquarium kun je zien hoe de beesten zich gedragen die je een eindje verderop kunt ko pen, weliswaar vers, maar toch morsdood. De mossels liggen er suffig bij, terwijl de krukels van tijd tot tijd zorgen dat ze boven in de bak komen. Die zijn gewend een deel van de dag droog te staan. Vera de Ridder, één van de vrijwil ligers die ervoor zullen zorgen dat het aquarium gedurende de zomer dagelijks open is voor het publiek, heeft zelf al een heleboel over de onderwaterwereld geleerd in de korte tijd dat finkenvissers beesten komen brengen. Telkens als er een nieuwe soort bij komt, gaat hij op de foto en er komt een woordje uitleg bij. Bij de vismijn is een bak neergezet met het verzoek aan de vissers een kleine 'bijvangst' mee te nemen voor het aquarium. Tot nu toe zijn er alleen binnen in het gebouwtje nog vissen en bo- demdieren te zien, maar buiten komt er binnenkort ook een aqua rium. Daarin komen de grote vis sen, die niet gevoerd maar wel ge aaid mogen worden. Het publieks aquarium kan bestaan bij de gratie van de inzet van vrijwilligers: van marienbiologen tot aan mensen die dagelijks de boel open en dicht doen en de vissen voeren. De Stichting Promotie Colijnsplaat Kats stak veel energie in de voorbe reiding van het project, dat Colijns plaat weer een beetje prominenter op de kaart moet zetten. De leer lingen van basisschool Het Stelle plankier, die de buitenkant van het gebouwtje vrolijk beschilder den, mochten de Noord-Beveland- se burgemeester Henny van Koot- en gisteren bij de officiële opening bijstaan. De noordzeekrab is een schaar kwijt. Hij mag in het publieksaquarium revalideren. GOES - Halt-Zeeland is het eerste Halt-bureau van Nederland dat ISO-gecertificeerd is. Om in aan merking te komen voor een ISO-certificaat moet onder meer het kwaliteitsbeleid op papier staan. De organisatie moet zorgen voor het verhogen van de klanttevre denheid. Daarnaast moet zij aantonen de bedrijfsprocessen te beheersen. Het Ministerie van Justitie eist in middels van elk Halt-bureau een ISO-certificaat. GOES - De Bevelandse afdeling van FNV Bondgenoten geeft woensdag in Hotel Terminus in Goes uitleg over alles wat met ontslag en faillis sement te maken heeft. De belangenbehartigers staan stil bij de wetten en plichten bij ont slag- en faillissementszaken. Daar mee spelen ze in op de vele infor matieverzoeken, die ze tijdens de huidige economische crisis van le den kregen. De avond begint om 19.30 uur met een presentatie door een vakbondsjurist. Daarna is er gelegenheid om vragen te stellen. GOES - Auteur en acteur Herman Koch geeft woensdag een lezing in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Zijn dertiende boek Het Di ner staat tijdens de bijeenkomst centraal. De voordracht van Koch, ook bekend vanwege zijn rol in de televisieserie Jiskefet, begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 eu ro, middelbare scholieren krijgen 2,50 euro korting. Een dag eerder doet Koch samen met Jiskefet-col- lega Michiel Romeijn Porgy Bess in Terneuzen aan. Dat dubbeloptreden is uitverkocht. GOES - Goes-Oost mag het wijk budget inzetten om onder meer een speeltuintje aan de Nachtegaal laan te vervangen. De werkgroep Wijkbelangen Goes-Oost heeft drie jaar gespaard voor de speeltuin. Er is 90.000 eu ro nodig, waarvan de gemeente 25.000 euro bijdraagt voor grond verwerving. Woningcorporatie RWS betaalt de speelwerktuigen. Daarvoor is 5000 euro nodig. Een deel van het wijkbudget wordt ge spendeerd aan uitbreiding van de skatebaan aan de Bergweg. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl De leerlingen van basisschool Het Stelleplankier zijn apetrots op hun schilderkunsten op het gebouwtje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72