Zeeland PZC Zware dobber voor mosselsector 21 BEVELANDEN-THOLEN 32 22 en 23 Komst van meer mosselinstallaties stuit op weerstand vissers. Getijdencentrale bij Borssele compleet Paasshow bij PAC Zonweringen Eindelijk voetpad langs Wissenkerkseweg Man gewond aan been bij bedrijfsongeval V* Postduif Atelier Martien laat tijden van weleer herleven In het aquarium in Colijnsplaat zie je je avondeten zwemmen Vrijdag 10 april 2009 Tip? bevelanden®pzc.nl/tholen®pzc.nl door Harmen van der Werf YERSEKE - Het wordt nog lastig vol doende ruimte te vinden voor in stallaties om mosselzaad in te van gen. Het ministerie van Landbouw onderzoekt momenteel op welke locaties in de Oosterschelde, Voor delta en Waddenzee de installaties kunnen komen. Veel plekken in de Waddenzee stuiten op verzet bij garnalenvissers. 'Van zoekgebieden naar locaties' heet de nota die het ministerie van Landbouw gisteren over de zoektocht bekendmaakte. Met alle gebruikers van de Oosterschelde, Voordelta en Waddenzee is gespro ken. De meeste hectares voor mos- selzaadinvanginstallaties, kortweg mzi's, moeten in de Waddenzee worden gevonden, in totaal zes honderd hectare. In de Zeeuwse Voordelta moet driehonderd hecta re komen en in de Oosterschelde tweehonderd hectare. Zoveel ruimte is nodig om het de mosselsector mogelijk te maken onafhankelijk te worden van visse rij op mosselzaad, dat op de bo dem van de Waddenzee is geval len. Met het ministerie en natuur organisaties is afgesproken dat stapsgewijs de bodemzaadvisserij wordt stopgezet. Mosselkwekers hebben dit jaar al 20 procent van de voorjaarsvisserij ingeleverd. Naarmate de invang Vooral (garnalen)vissers en wa- tersporters zien de komst van veel meer installaties om mossel zaad in te vangen in Waddenzee en Oosterschelde niet zitten. van zaad met drijvende installaties toeneemt, wordt er meer ingele verd. In 2020 moet de bodemzaad visserij volledig zijn verdwenen. Of dat haalbaar is, hangt er sterk vanaf of de mosselsector genoeg ruimte krijgt voor de installaties. Veel locaties in de Waddenzee krij gen het stempel 'zeer ongewenst' van garnalenvissers, blijkt uit de nota van het ministerie van Land bouw. Schelpenwinners en watersporters zijn ook kritisch. Locaties in de Voordelta liggen minder gevoelig; in de Oosterschelde weer meer, on BORSSELE - De getijdencentrale aan de Total-stei- ger in de Westerschelde bij Borssele is zo goed als compleet. In alle vroegte is gisterochtend de rotor onder de eerder dit jaar geplaatste, elf me ter hoge bevestingskoker gehangen. Dit moest bij springtij, bij heel laag water, gebeuren. En dat komt maar één keer in de twee weken voor bij volle of nieuwe maan. „Het was een race tegen de klok", vertelde Peter Scheijgrond van project bureau Ecofys gisteren rond het middaguur. „Al les is in orde." Het bijzondere van de getijdencen trale bij Borssele is dat die bij het opwekken van Voor de kinderen Paaseieren zoeken van 10:00 tot 12:00 uur Diverse Paaskortingen: rfA 15% korting op zonwering en tuinmeubelen [alleen geldig 2' paasdag] Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [ofte besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] 2e Pasen geopend van 09:30 tot 16:30 uur der anderen bij duikers en (sport)vissers. „Niemand heeft vooraf gezegd dat dit simpel zou zijn", reageert Hans van Geesbergen van de producen tenorganisatie mosselcultuur. „Hui dige gebruikers worden met veran deringen geconfronteerd, maar wij kunnen alleen aan onze opdracht voldoen als we ruimte krijgen." Dat moet dan ook nog water zijn waar voldoende mosselzaad in te vangen is. Van Geesbergen; „De praktijk moet dat uitwijzen. Van daar dat wij het ministerie ook vra gen flexibel te opereren." •S-HEER ARENDSKERKE - De gemeen te Goes legt binnen de bebouwde kom een stukje voetpad aan langs de Wissenkerkseweg in 's-Heer Arendskerke. Daarmee gaat een wens van vooral bewoners van het wooncomplex Pollesteijn in vervulling. Op de smalle Wissenkerkseweg rijden nog behoorlijk wat auto's. Voetgan gers voelen zich er onveilig. De ge meente betaalt de aanleg (kosten: 24.000 euro) uit restitutiegeld van het werkvoorzieningenschap De Betho, waarin Goes één van de deelnemende gemeenten is. KAPELLE - Een' 37-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland is giste ren rond half drie gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in Kapelle. Op het dak van het bedrijfspand ontstond een brandje. Toen de man met een brandblusser daar heen rende, gleed hij uit over het gladde dakstaai. Door de val brak de 37-jarige op meerdere plekken zijn been. De brandweer heeft de man met een kraan van het dak af- getild. Hij is daarna overgebracht naar het ziekenhuis. De arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. energie gebruik kan maken van zowel getij- als golfbeweging. De rotor, vergelijkbaar met een ei- erklopper, moet daarom horizontaal en verticaal kunnen bewegen. Minister Jacqueline Cramer van Milieu stelt donderdag 14 mei het proefpro ject officieel in gebruik. foto Willem Mieras Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen [voorheen' Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl ZEELWSE Tip? redactie@pzc.nl Hoe afhankelijk een mens wordt van moderne techniek werd pijn lijk duidelijk op die dag dat op dat Zierikzeese kantoor alle vita le Juncties uitvielen. Eén voor één. Het zorgvuldig opgestelde lijstje van werkzaamheden-stond keurig op het ultramoderne flat- screen computerscherm. Alleen moest het naar een kantoor in Middelburg en dat bleek een las tig op te lossen probleem. Verstu ren per email kon niet. Storing. Faxen leek een optie, maar dan moet je eerst printen en ook die doorgaans toch trouwe machine liet het - met achterlating van mysterieuze foutmeldingen - af weten. De postduif is inmiddels in opleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71