Familie blij met hoge straf voor brute verkrachting Veel lifciyiMi Bedenktijd aanstelling van imam Irakcommissie-Davids krijgt meer ruimte Marokkaanse namenlijst weg uit Amsterdam Rechter Nieuw-Zeeland veroordeelt dader tot tien jaar gevangenis. VLISSINGEN BEDANKT Uitreiking diploma aan Ali Eddaoudi voorlopig uitgesteld. Late nota's zorgen voor onaangename verrassing verzekerden. Premier Balkenende komt Kamer tegemoet over onderzoek invasie. Gesprongen 6 I Vrijdag 10 april 2009 PZC door Hessel de Ree WILLEMSTAD - De 25-jarige schaap herder die begin januari in Nieuw-Zeeland een jong stelletje uit West-Brabant heeft overvallen en daarbij de 22-jarige vrouw uit Willemstad heeft verkracht, is gis teren tot tien jaar cel veroordeeld. De rechter in Invercargill noemde de daad 'ongelooflijk afgrijselijk'. De dader, Maakiti Joseph Tipene, verwoestte volgens de rechter het leven van zijn slachtoffers. Ook be zoedelde hij het imago van Nieuw-Zeeland als toeristische be stemming. De slachtoffers en hun familie zijn blij met de voor Nede'rlandse be grippen hoge straf en de motive ring daarbij door rechter Phillips. „Hij heeft heel goed beseft wat de dader heeft aangericht. Het is waanzinnig wat er is gebeurd, een immense inbreuk op het mens zijn. Mijn zoon en vooral zijn vriendin hebben een uur lang doodsangsten uitgestaan. Ze dach ten steeds dat ze zouden worden vermoord", reageert de vader van het 25-jarige slachtoffer uit de ge meente Steenbergen. De man spreekt namens de families van de twee slachtoffers. De brute overval en verkrachting hadden op 15 januari plaats op het Zuidereiland. De Nederlandse toe risten sliepen in hun stationwagon op het Five Mountains Holiday Park in de regio Southland toen de overvaller 's morgens vroeg bin nendrong, gewapend met een fi leermes en met een kussensloop over zijn hoofd. Hij maakte 750 dollar buit en verkrachtte de vrouw voor de ogen van haar vriend, wiens handen hij met een waslijn had vastgebonden. De poli tie kon de dader enkele dagen later aanhouden. Hij heeft bekend. Het West-Brabantse paar is na het misdrijf terug gegaan naar Austra- lië waar het een jaar wilde back- packen. „Het is de vraag of ze het volhouden", zegt de vader, „ze pro beren zo goed mogelijk verder te leven. Overdag gaat het wel, maar 's nachts komen de nachtmerries." De slachtoffers waren gisteren bij de uitspraak aanwezig. Ze toonden zich onder de indruk van de op- 'Overdag gaat het wel, maar 's nachts komen de nachtmerries' vang door Nieuw-Zeelandse in stanties en de vele steunbetuigin gen van inwoners. „Werkelijk su per. De Tourism Board New Zealand en slachtofferhulp heb ben het verblijf en de reis vanuit Australië bijvoorbeeld geregeld. De mensen daar leven enorm AMSTERDAM - Als het aan burge meester Job Cohen ligt, maakt de burgerlijke stand in Amsterdam geen gebruik meer van een namen lijst van de Marokkaanse regering. Cohen stelde gisteren voor om in navolging van Rotterdam de lijs ten uit het stadhuis te verwijde ren. De namenlijst ligt nog ter in zage bij de afdeling burgerzaken. Marokkaanse Nederlanders wor den zo geïnformeerd dat de Marok kaanse ambassade in Nederland hun kinderen alleen registreert als zij een 'Arabische' naam dragen. vT'.T- «y w - --jÉfi 1ÉÉ# Mk nilfl» r ■vd-'pTv: Damen Schelde Naval Shipbuilding wil namens de Indonesische toezichthouders alle burgers van Vlissingen bedanken voor de warmte die men heeft gegeven. Onze prachtige stad Vlissingen zal voor altijd hun tweede "thuis" zijn! DAMEN SCHELDE NAVAL SHIPBUILDING Zaterdag 11 april zal het laatste schip rond 13:00 uur onze werf verlaten voor een reis van 45 dagen, om uiteindelijk aan te meren in haar thuishaven Surabaya. De Commandant van het schip wil alle burgers van Vlissingen nogmaals bedanken en zal daarom, alvorens het ruime sop te kiezen, varend langs de boulevard rond 14:00 uur afscheid van u willen nemen. Member of the DAMEN SHIPYARDS GROUP Glacisstraat 165 4381 SE Vlissingen P.O. Box 555 4380 AN Vlissingen phone +31(0)118 48 50 00 info@damennaval.com fax +31(0)118 48 50 50 www.damennaval.com DEN haag - Staatssecretaris Jack de Vries van Defensie krijgt van de Tweede Kamer nog twee weken de tijd om te besluiten of een om streden imam aan de slag kan als geestelijk verzorger bij Defensie. De voorgenomen uitreiking van het diploma werd gisteren opge schort. Een andere imam werd, als eerste islamitische geestelijke, wel beëdigd tot geestelijk verzorger voor Nederlandse militairen. De Vries had het parlement om de extra tijd gevraagd om 'zorgvuldig' te kunnen overleggen met het Contactorgaan Moslims en Over heid (CMO), dat de imams had ge selecteerd, en met de omstreden imam zelf De Vries zei dat hij op zich al een goed gesprek heeft ge voerd. Op de inhoud van het ge sprek wilde hij niet ingaan. De stemming over een voorstel van de WD en het Kamerlid Rita Verdonk om de aanstelling van de Nederlands-Marokkaanse imam Ali Eddaoudi ongedaan te maken, werd op hun eigen verzoek uitge steld. „We willen de staatssecreta ris de tijd geven om er op een goe de manier uit te komen", zei WD' er Paul de Krom. PW-Kamerlid Hero Brinkman hield wel vast aan stemming over zijn voorstel om de imam te ontslaan, maar dat kreeg alleen steun van Verdonk. Eddaoudi schreef de afgelopen ja ren columns waarin hij premier Jan Peter Balkenende een hypo criet noemde en 'nog geen deur mat waardig'. Ook schreef hij dat er van een broederschap tussen moslims en christenen geen spra ke kan zijn en dat de Nederlandse missie in Afghanistan bedoeld is om de Afghanen te terroriseren. De staatssecretaris benadrukte dat Eddaoudi afstand heeft genomen van de columns en dat hij later heeft geschreven over de rechten van vrouwen en homoseksuelen. Eddaouri, die op zijn zevende van uit Marokko naar Breda verhuisde, staat in die stad bekend als 'bevlo gen' en 'iemand die geen blad voor de mond neemt, maar wel recht door zee is'. DEN HAAG - Honderdduizenden Nederlanders zijn de afgelopen tijd overvallen door hun zorgverze keraar. Zij kregen een brief in de bus met de strekking: 'U moet (een deel van) uw no-claim over 2007 terugbetalen'. De laatste brie ven werden nog in maart dit jaar verstuurd. De verzekeraars krijgen deze dagen duizenden boze tele foontjes. Nota's van ziekenhuizen en apo thekers blijken ruim een jaar in het luchtledige te hebben gehan gen. De zorgverzekeraars hadden DEN HAAG - Onder druk van de Tweede Kamer heeft premier Jan Peter Balkenende het protocol van de commissie-Davids, die de poli tieke steun aan de invasie van Irak onderzoekt, aangepast. De pre mier hoopt door het schrappen of wijzigen van passages alle onduide lijkheden weg te nemen en misver standen op te helderen, zo schreef hij gisteren aan de Kamer. Die is blij met de 'duidelijke verbetering'. In het protocol hebben commissie voorzitter Willibrord Davids en de minister-president afspraken ge maakt over het onderzoek. Een Ka mermeerderheid, waaronder WD, GroenLinks, SP, D66, PW en PvdA, was vorige week kritisch over de gemaakte afspraken. Die zouden haaks staan op toezeggin gen die Balkenende had gedaan. Zo zou uit het protocol blijken dat het kabinet eventueel relevante stukken niet aan de commissie ter beschikking hoeft te stellen door een beroep te doen op het staatsge heim. Dat berust volgens Balken ende op een misverstand. Hij zal de gewraakte passage schrappen omdat hij 'elke suggestie wil ver mijden dat de regering informatie zou willen achterhouden'. ROTTERDAM - In Rotterdam is door het Simonshaven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6