knokt zich altijd terug Mare Heijens doet een stapje terug Lekker tuinieren! LEZERSEXTRA PZC X Juniorendriedaagse weer op zoek naar nieuwe voorzitter. Modieuze tuinset reisenthel Z PZC Vrijdag 10 april 2009 3 7 MEDESPELERS Ragut heeft er bij Hoek heel wat zien komen en gaan. Met enkelen van hen heeft hij nog steeds con tact. „Maar veel echte vrienden houd je niet over aan het voetbal. Djamei Buyse is een maat van me, met Roy Hendriksen heb ik ook 'Met Ballegeer en Hofkens was het niet makkelijk, we lagen elkaar niet' veel contact. Dit seizoen mis ik Pie- ter de Munnik en straks is Björn Langeveld ook weg. Met hem speelde ik zeven jaar geleden al bij Hoek. Wie de beste is waarmee ik heb gespeeld? Musa Kanu. Hij kon fantastisch voetballen en was ook een grappig mannetje. Arjan Hu- man is een geweldige spits, Roy Hendriksen had een prachtige traptechniek en Gideon Imgabudu is ook een klasbak." ZELFKRITIEK „Ik denk dat ik vaak te kritisch op mezelf ben. Maar het hoort erbij, vind ik. Sommige jonge voetbal lers hebben het juist niet. Bij Hoek proberen we ze altijd te helpen. De één pikt het op, de ander niet. Als dat laatste het geval is, probeer ik het nog twee keer en daarna niet meer. Als je nieuw bent bij een club moet je je aanpassen en luisteren. Kijk naar Tim Mechelin- ck en Josimar Pattinama. Zij heb ben dat gedaan en doen dat nog steeds. Je ziet ze vooruitgaan." SCOREN In bijna negen seizoenen in de hoofdklasse maakte Ragut acht doelpunten. „Als ik alleen voor de keeper kom denk ik veel te veel na. Afgelopen zaterdag tegen IJssel- meervogels kon ik de hoek uitzoe ken. Toen ik schoot dacht ik: 'Shit, die keeper gaat ook naar die hoek'. Soms denk ik wel eens dat ik con centratie ën kracht tekort kom, omdat ik zoveel loop." gen elkaar niet. Ik moet zeggen dat ik de afgelopen jaren ook wel wat veranderd ben. Nu kan ik rustiger over bepaalde zaken of situaties na denken en er pas daarna iets over zeggen. Ik ben iets minder impul sief Nu ik wat ouder ben praten trainers ook meer met me. Ik stap ook makkelijker naar hen toe." Thomas Ragut: „Als je nieuw bent bij een club moet je je aanpassen en luis teren." foto Peter Nicolai HSV HOEK Hij is pas 28 en kan dus nog wel wat jaren mee. „Maar als ik vertrek bij Hoek ga ik alleen terug naar FC Dauwendaele. Daar voetballen veel van mijn vrienden. Als ik hier wegga zal het bij een andere club altijd minder zijn." „Bij Hoek is alles perfect geregeld. En je speelt tegen mooie clubs, vaak voor veel publiek. Bij deze club heb ik heel wat crisissen mee gemaakt, maar het geeft ook aan dat de club leeft. De gesprekken om langer te blijven, duren bij mij ook nooit lang. Mijn gevoel bij Hoek is goed." Nieuwe spelers De selectie van Hoek wordt volgend seizoen uitgebreid met twee Belgen. Koen Versyp is een spits, afkomstig van KSV Oudenaarde, Musaba Sele- mani een middenvelder van Union St. Gillis. Met Selemani was Hoek al eens eerder in gesprek, in de periode van Wil lem Leushuis. Toen is het niet tot een overgang gekomen. De Rwandese middenvelder, die al een jaar of zes in België speelt, verbreekt zijn con tract met Union dat nog doorliep tot medio 2010. Koen Versyp staat als centrale aanvaller dit jaar in de basis bij Oudenaar de. Hij is een lange, kopsterke spits, die goed was voor zeven goals. In het verleden speelde hij bij onder meer AA Cent, Zulte-Waregem en Hamme. TOEKOMST Voor zichzelf heeft Ragut uitgestip peld dat hij minimaal de tien sei zoenen bij Hoek vol wil maken. „Net als Franky Standaert, die heeft hier ook tien jaar gespeeld. Ik heb nu de afspraak gemaakt dat ik hier nog minimaal twee jaar speel. Misschien haal ik de 250 wedstrijden dan wel. Ik hoop voor al dat deze selectie bij elkaar blijft. Met een paar echte versterkingen kunnen we dan nog een keer echt meedoen om de titel." O zie ook Rude Stats via www.pzc.nl/blog Marc Heijens: „Dan zeggen ze tegen me dat Adrie van der Poel naar de pers conferentie komt en denk ik: het zal wel." foto Camile Schelstraete door Frits Bakker TERNEUZEN - Vraag hem niet naar Joop Zoetemelk, Jan Janssen en zelfs met Jan Raas had hij hele maal niets. Mare Heijens (44) is vier jaar geleden bij toeval in het wielrennen gerold. Als voorzitter van de internationale Juniorendrie daagse van Axel heeft hij in die paar jaar een belangrijke rol ge speeld in de gezondmaking van de koers. Z|jn derde wedstrijd als voorzitter wordt niettemin zijn laatste. Mare Heijens, hoofd verhuur bij Eyke- Hogendoorn in Terneuzen, moet noodgedwongen een stap terug doen. „Ik blijf er wel nauw bij be trokken als adviseur, maar voor al die vergaderingen en het werk ach ter de schermen ontbreekt het me aan tijd." 'De Juniorendriedaagse is nu gezond, we hebben er veel sponsors bij gekregen' Hij schetst zelf een voorbeeld: in de dagen voor de persconferentie op donderdag 23 april reist hij naar meetings in Bielefeld, Hannover, Parijs en op de ochtend zelf nog naar Rotterdam. „Ik hoop maar dat ik er op tijd kan zijn." „Het wereldje", zoals hij erover spreekt in zakelijke kringen, is hem best wel gaan boeien. Niet dat hij nou ineens een kenner is geworden. „Dan zeggen ze tegen me dat Adrie van der Poel naar de persconferentie komt en denk ik: het zal wel." Maar vooral de entou rage rond de koers spreekt hem aan. „We hebben heel veel wieier- kenners in het bestuur, dan is het beter dat de voorzitter meer zake lijke connecties heeft dan in de koers zelf." „Toch vind ik het prachtig, als we op vrijdagavond voor de start van de Driedaagse in Philippine staan en ik zie tweehonderd rennertjes uit allemaal verschillende landen. Dat geeft een enorm goed gevoel." Daarom blijft hij ook betrokken bij de Driedaagse, die in de perio de toen hij er binnenkwam even bedreigd was in zijn voorbestaan. „Wat er daarna is gebeurd, is eigen lijk geweldig. De Driedaagse is nu gezond, we hebben er veel spon sors bij gekregen en ze blijven ook nog, zelfs in deze moeilijke tij den." „Ik hoop dat er snel een opvolger wordt gevonden", zegt hij in de aanloop naar zijn vertrek. „Het liefst één die nu al gaat meelopen met de wedstrijd, zodat ik daarna als adviseur achter de schermen kan verdwijnen. Want helemaal weg ga ik niet. Ik blijf ook bij de sponsorcommissie betrokken." De Juniorendriedaagse van Axel wordt op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 mei gereden. Er zijn 33 ploegen ingeschreven, waaronder de selecties van Polen, Duitsland, Amerika, Denemarken, Zwitser land, Kazachstan, Servië, Noorwe gen, Litouwen en Israël. Het tuinseizoen is begonnen! Deze modieuze tuinset is uitgerust met vijf soorten tuingereedschap, een schort en handschoenen, het geheel wordt in stiji opgeborgen in de Reisenthel tuintas. jfikbestelsnel opwww.pzc.nl/woonwinkel Adviesprijs €39,95 Lezersprijs €29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON GARDENBAG WOONWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de gardenbag a 29,95* (43853) exclusief verzendkosten van 4,50. VOORLETTERS NAAM Om OV I E-MAIL I I GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde i bedrag af te schrijven. 1 BANK-/GIR0REKENING I I HANDTEKENING I Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar i Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. i I De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is I de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing, In het colofon van de krant en op I www.pzc.nl treft u nadere informatie aan,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67