is hele kluif voor 20% KORTING Zeerovers opereren verder weg van marine Straat bang door suïcidale bewoner H op het gehele assortiment! 2e Paasdag open van 9.30 - 16.30 uur AFRIKA imabol LOGUS ffs] bas+mardejager Veolia: minder publiciteit overvallen RIVM onderzoekt dood van jongetje Dealer die kinderen inzette veroordeeld IGZ: vaak commercieel doel onderzoek Neergeschoten Bosschenaar overleden Meisje in Ede 'toevallig' ontvoerd PZC Vrijdag 10 april 2009 5 JEMEN DJIBOUTI SOEDAN OEGANDA 500 km ETHIOPIE KENIA I Eyl SOMALIË Xarandheere Nu het weer is verbeterd, slaan Somalische piraten weer op grote schaal hun slag. Zij ver plaatsen zich van de Golf van Aden naar de Indische Oceaan. door llona Eveleens Op de Indische Oceaan waait de laatste weken een kalm windje. Perfect piratenweer en Somalische zee rovers maken daar flink gebruik van. Voor de Somalische kust lig gen veertien schepen voor anker en aan wal bevinden zich 260 be manningsleden in afwachting van de afronding van onderhandelin gen over losgeld. Vorig jaar sloegen piraten vooral hun slag in de smalle Golf van Aden, maar daar wemelt het in middels van de marineschepen. Zeerovers zoeken nu hun doelwit ten op de Indische Oceaan, ver van de Afrikaanse kust. Somali sche piraten maken gebruik van moederschepen waarvandaan zij hun speedboten lanceren om een schip te enteren. Hun voorkeur gaat uit naar diepliggende vaartui gen die zij met hun scheepslad- ders kunnen beklimmen. De moe derschepen zijn meestal buiten landse vissersboten die illegaal in Somalische wateren visten en een eenvoudige prooi waren. De afgelopen week kaapten pira ten zes schepen. Dat verliep glad jes, behalve met de Maersk Alaba ma, een schip met een Amerikaan se bemanning dat voedselhulp naar Somalië en Uganda zou brengen. Kort nadat de piraten het schip enterden, werden zij er door de bemanning weer vanaf gejaagd. Zij vluchtten in één van de red dingssloepen van de Alabama en namen de kapitein mee. Gisteren arriveerde de Amerikaanse oorlogs bodem Bainbridge ter plaatse, met aan boord raketten en aanvalsheli kopters. De patstelling kan gerui me tijd kan duren, want de sloep heeft water en voedsel voor een week. „Het incident helpt de havi ken in het Amerikaanse leger die een robuustere aanpak willen", meent piratenexpert Roger Middle- ton van de Britse denktank Cha tham House. „Maar de enige oplos sing is de problematiek van Soma lië oplossen." Somalië verkeert al achttien jaar in anarchie sinds de president werd afgezet: geen centrale regering, clanconflicten en bloedige acties van extremistische moslims. De pi raterij kost de internationale ge meenschap handenvol geld. Scheepvaartkosten en verzekerings premies zijn omhoog geschoten. Aktie is alleen geldig op 2e Paasdag, vraag naar de voorwaarden in de winkel. Goes Noord: Albert Joachinekade 33, T 0113 - 27 36 76 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118-69 00 25 www.logus.nl VORDEN - Voor de tweede maal in twee jaar heeft een 46-jarige bewo ner van de Hendrik van Brameren- straat in Vorden gepoogd zelf moord te plegen door de gaskraan open te draaien. Hij werd opge pakt voordat er een ramp gebeur de. De buurt is woedend en ang stig. Burgemeester Aalderink van de ge meente Bronckhorst zegt dat de man na zijn aanhouding gedwon gen is opgenomen. „En dat is te recht, want hij is een gevaar voor zichzelf en zijn omgeving. Ik snap de onrust in de straat. Het is ook dramatisch." Toch sluit hij niet uit dat de Vordenaar snel terugkeert in zijn woning, net als twee jaar ge leden: „Ik ben niet bevoegd om ie mand gedwongen uit zijn huis te zetten. Het is na de eerste keer ook lange tijd goed gegaan." De buurtbewoners willen dat de man niet terugkomt. Een hekwerk met 9000 volt-spanning is een nieuw wapen in de strijd tegen piraten die aan boord willen klimmen. foto Secure Ship/GPD met domino weet je nooit hoe het gaat lopen, nèt als een wandeling door de showroom van bas+mar de jager; een zeer bijzondere fauteuil in uw linker ooghoek, een interessante demonstratie 'van huid tot leer' in uw rechterooghoek, en de nieuwe zitgroep van montis met de niet geheel toevallige naam 'domino' aan de horizon. welkom in onzé shqwroom, pluk de dag, tot ver in de meimaafid, voor wie de dag plukt op 10 of 11 april of op tweede paasdag plukken wijden fris bosje tulpen! kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl APELDOORN - Vervoersbedrijf Veo lia vraagt de politie geen informa tie meer naar buiten te brengen over overvallen op buschauffeurs. Veolia denkt dat de aandacht men sen op het idee brengt om het zelf ook op de geldlade van de chauf feurs te voorzien. Dat zegt Veolia- manager Verholt nadat woensdag voor de derde keer in korte tijd werd geprobeerd in Apeldoorn een chauffeur te beroven. HILVERSUM - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zal onderzoek doen naar de dood van een 9-jarig jongetje uit Barendrecht dat begin vorige maand stierf, drie dagen nadat hij een vaccinatie had gehad. De jon gen, Freek Hagoort, bezweek drie dagen nadat hij een BMR-DTP vac cinatie kreeg tegen ziektes als rode hond, difterie en pokken. ARNHEM - Een 38-jarige man die vier jaar lang harddrugs dealde vamjit zijn woning in Doesburg en bijna dagelijks zijn minderjari ge zoons ook voor hem liet wer ken, is gisteren veroordeeld tot zes jaar cel. De politie trof in maart ki lo's drugs, verschillende wapens en ruim 165.000 euro aan in de wo ning. De twee kinderen begonnen met dealen op hun veertiende jaar. Hun broertje van elf liep mee. UTRECHT - Fabrikanten van genees middelen zetten onderzoek vaak in als marketinginstrument. Voor artsen zijn die commerciële doe len vaak niet duidelijk. Dat stelde de Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) gisteren. De onderzoe ken worden grbuikt om het medi cijn 'in de pen van de arts' te krij gen, zodat die het aan veel patiën ten voorschrijft, stelt de inspectie. DEN BOSCH - Een 25-jarige man die woensdagavond in de Bossche woonwijk Kruiskamp werd neerge schoten tijdens een massale vecht partij tussen twee groepen Marok kaanse jongeren is gisteravond aan zijn verwondingen overleden. Vol gens de politie waren er enkele tientallen jongeren bij betrokken. De vechtpartij veroorzaakte be hoorlijke onrust in de wijk, aldus een politiewoordvoerder. EDE - Het zevenjarig meisje dat dinsdagavond in Ede werd ont voerd en woensdagavond onge deerd is teruggevonden op een camping in het Zuid-Hollandse Brielle, was waarschijnlijk een wil lekeurig slachtoffer. Óp de vraag of het meisje is misbruikt door de twee 28-jarige verdachten die zijn aangehouden, wilde de politie gis teren geen antwoord geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5