Uitrijkaarten bezoekers Sluis Vertraging rondweg kikkerstad Rector Jan Reijnders vertrekt bij Reynaertcollege in Hulst Seniorenorkest in De Veste z Ondernemers kunnen goede klanten van de stad tegemoet komen. fiets fitness Jéremiasse Biljarten onder schooltijd PZC Vrijdag 10 april 2009 25 ROMMELMARKT Goede Herderkerk,Koninginnelaan 4 TERNEUZEN vrijdag 17 april van 13.30 tot 17.00 uur zaterdag 18 april van 09 tot 13 uur Wal is er: Kleding, Boeken, LP's, Huishoudelijke spullen, Speelgoed, Electrische apparaten, Curiosita, zaterdag ook meubilair voor de kerk. Ook oliebollen, wafels, soep, koffie, frisdrank. door René Hoonhorst SLUIS - Ondernemers en winke liers in Sluis kunnen na de herin richting van drie grote parkeerter reinen uitrijkaarten aanschaffen, j Met die kaarten kunnen alle ne- ringdoenden die dat willen, hun klanten in de watten leggen. Mario Spetic, woordvoerder van de drie ondernemers die in ver- maakcentrum Toversluis zetelen, is blij met die mogelijkheid. De uit baters van bowling- en speelcen- trum, gokhal en wokrestaurant moeten klanten nu vaak uitleggen dat het parkeerterrein bij hun eve nementencentrum van de gemeen te is. De ondernemers kunnen er niets aan doen dat dinergasten ook om half acht 's avonds nog drie euro moeten betalen als ze het terrein oprijden, terwijl de par keerplaatsen vanaf 20 uur vrij toe gankelijk zijn. Dat B en W voorstellen om ticket automaten neer te zetten waar mee achteraf kan worden betaald, is een stap in de goede richting. Maar voor hij echt juicht, wil Spe tic eerst van het gemeentebestuur horen hoe het nieuwe parkeerregi- me er 'concreet' komt uit te zien. Ook de leden van de commissie ruimte zagen nog niet helemaal voor zich hoe de bezoekers van de belfortstad in de nabije toekomst van de parkeerterreinen gebruik maken. Een verhoging van de par keertarieven zagen Lia Flikweert (CDA) en Chris van de Vijver (Li beraal Sluis) niet zitten, omdat de gemeente zich 'uit de markt prijst'. Sluis mist nu al parkeerinkomsten, omdat bezoekers liever op goedko pere, particuliere terreinen parke ren, wisten zij. Beide commissiele den zijn overigens wel blij dat nieuwe ticketautomaten een gedif ferentieerder tarief mogelijk ma ken. Een aantal commissieleden vroeg zich ook af of de armlastige ge meente niet een paar jaar kon wachten met ongeveer een half miljoen te investeren in verbete ring van de parkeervoorzieningen. Wethouder Maria le Roy legde nog eens uit dat de parkeerterrei nen nu op de schop moeten, om dat slagbomen en geldautomaten niet alleen zijn afgeschreven, maar het ook al regelmatig laten afwe ten. Het parkeerverwijssysteem, dat zoekende automobilisten zo wel naar gemeentelijke als particu liere terreinen leidt, biedt bezoe kers de service waar ze recht op hebben. Bovendien krijgt Sluis subsidie als het nieuwe systeem snel wordt aangelegd. TERNEUZEN - Het Seniorenorkest Zeeland treedt woensdag 15 april op in het dienstencentrum De Ves te aan het Oostelijk Bolwerk in Ter- neuzen. Het orkest speelt een geva rieerd repertoire, met voorname lijk bekende deuntjes. Het optre den van het seniorenorkest begint om 14.30 uur. Toegangskaarten kos ten twee euro. AARDENBURC - De aanleg van een rondweg om Aardenburg wacht op het oordeel van de Raad van State. De hoogste rechters moeten zich buigen over bezwaren van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). Hoe lang het duurt voor de Haag se rechters een besluit nemen, durfde de Sluise beleidsambtenaar Jan Schaalje niet te voorspellen. Hij gaat ervan uit dat de rondweg er op termijn komt, omdat er een positief advies in Den Haag ligt. Burgemeester en wethouders acht ten het mede daarom niet nodig een gemeentelijke zienswijze bij de Raad van State (RvS) in te die nen. WD'er Johan Provoost had toch liever gezien dat het dagelijks bestuur het 'zekere voor het onze kere' had genomen. William Gijsel (Gemeentebelan gen) laakte de bezwaren van na tuurbeschermers tegen de rond weg. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn de laatste jaren zoveel natuur projecten gerealiseerd, dat natuur- en milieuclubs niet moeten blij ven zeuren, vond hij. PvdA'er René Beijersbergen (werk zaam bij Het Zeeuwse Landschap) wees erop dat het het 'eerlijk en de mocratisch recht' van iedere per soon of vereniging is om zienswij zen in te dienen tegen hen onwel gevallige ontwikkelingen. Hij vond weinig gehoor bij een aanrtal mede-commissieleden, die - zoals Luciën van den Broecke van Helder Zeeuws - 'kotsmisse lijk' worden van de aanhoudende bezwaren. HULST - Benjamin de Blaeij van de Praktijkschool Hulst is gisteren als overwinnaar uit de bus geko men van het toernooi van biljartvereniging Rey- naert in café De Herleving in Hulst. Benjamin volgde het afgelopen jaar samen met vijftien schoolgenoten biljartles bij de Hulster club. Die bedacht vorig jaar om de lessen te gaan geven om de aandacht te vestigen op het zilve ren jubileum. Op de afsluitende bijeenkomst reikte wethouder Fons Dobbelaer (tweede van rechts) meer prijzen uit. Stefanie Koster eindigde niet alleen als derde in het toernooi, maar was ook het best biljarten de meisje. Gemeten over een heel seizoen verdiende Tho mas ten Hake de sportiviteitsprijs. Jordy Haak was de leerling die het meeste had opgestoken van de biljartlessen en de meeste vooruitgang in zijn spel had geboekt. Wethouder Dobbelaer complimenteerde verder in zijn toespraak biljart vereniging Reynaert met het initiatief. „Vooral de sociale functie van de sport is heel belangrijk. Je houdt de kinderen op die manier toch van de straat", aldus Dobbelaer. Rob Claerhoudt van de biljartvereniging verwacht dat de biljartlessen aan scholieren een vervolg krijgen. foto Camile Schelstraete Geldt uitsluitend op bestaande voorraad, bedrijfsfietsplannen en inruil zijn uitgesloten van deze actie. .sfe. db. FIETSEN FITNESSAPPARATEN KLEDING TASSEN SPEELGOED ACCESSOIRES ETC www.fietsplezier.nl GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier nl VL1SS1NGEN Troelstraweg 364, te! 0118 - Ml 230, vlissingen@f ietsplezier nl door Harold de Puysseleijr HULST - Rector Jan Reijnders ver laat per 1 september dit jaar het Reynaertcollege in Hulst. Vooruitlopend daar op nemen lo catiedirecteuren Thea de Rijcke en Hans Sandtke per direct de dage lijkse leiding van de middelbare school over. Sandtke is de opvolger van de eer der dit jaar vertrokken Jan-Karei Bolleman. Volgens voorzitter Francklin de Maat van het school bestuur bestonden er 'onoverbrug bare verschillen' tussen bestuur en Reijnders over het nieuwe beleids plan dat onder leiding van de rec tor tot stand kwam. Bestuur en rec tor zijn het eens over de inhoud van het plan, maar niet over de wijze van uitvoering. De Maat gaat niet in op de details van de meningsverschillen en be nadrukt, net als Reijnders, dat be stuur en rector 'in goede harmo nie uit elkaar gaan'. Het schoolbe stuur start zo snel mogelijk de solli citatieprocedure voor een nieuw schoolhoofd. Reijnders was sinds twee jaar ver bonden als rector aan het Rey naertcollege. Hij heeft nog geen an der werk. „Het is jammer dat het zo gelopen is, maar ik heb hier met plezier gewerkt en zie niet om in wrok."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59